Verwoest schilderij toch terug in Corneliuskerk Boekenmarkt bij PostaanZee Inschrijving Egmond's Got Talent De rol van fascie en beweging van deze krant? 110 kaarsjes voor Rie Duijkersloot EGMOND AAN DEN HOEF - Dit jaar organiseert Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef een gecombineerde playback- en talentenshow voor alle basis schoolkinderen onder de titel Egmond's Got Talent! De show vindt plaats op zondagmiddag 24 maart van 13.30 tot 17.00 uur in Dorpshuis Hanswijk. Spaansaanzee LIMMEN - Op 2 maart aanstaande viert mevrouw Rie Duijkersloot uit Limmen haar 110e verjaardag. Ze woont in De Cameren. Hoewel ze het lichamelijk en geestelijk wel voelt (ze zit in een rolstoel en houdt erg van rust om zich heen) heeft ze nog een goede eetlust en gevoel voor humor. Haar verjaardag wordt daarom rustig en in besloten kring gevierd, maar deze plek in de krant heeft ze wel verdiend. Van harte gefeliciteerd! Aangeleverde foto LIMMEN - Tijdens de brand in de Corneliuskerk op 3 mei 2018 is het schilderij over de legende van Cornelius compleet verlo ren gegaan. Toch keert het schil derij terug in de kerk. Tebbe Tebbens schildert het werk na en hij zal het schilderij op 16 september 2019 klaar hebben. Tebbe Tebbens is een amateur schilder die deel uitmaakte van, en de drijvende kracht was achter, de mozaïekgroep die jaarlijks met de bloemendagen het prachtige stuk maakte voor de Vredeburg. Toen hij hoorde dat het belangrijke schilde rij verloren was gegaan, stelde hij spontaan voor om het na te maken. Rond 16 september, de gedenkdag van de heilige Cornelius, zal het schilderij feestelijk onthuld worden. Oorspronkelijk maakte het schil derij deel uit van een drieluik. Het hing boven het altaar en was al erg lang in het bezit van de kerk. Rond 1680 kwam het al in het bezit van wat toen nog de 'schuurkerk' heette. Op het schilderij is paus Cornelius te zien, de patroonheilige van de kerk, die een zieke vrouw geneest. Bovenaan is een afbeelding van een duif te zien die symbool staat voor de Heilige Geest. De duif is voor de kerk een belangrijk symbool. Bovenop de preekstoel zat een houten duif die na de brand nergens meer te vinden was. Na weken zoeken en rondbel len bleek deze toch gevonden te zijn bij een meubelmaker in het oosten van het land waar spullen na de brand stonden opgeslagen. De herbouw van de kerk ver loopt voorspoedig. De kap nadert met rasse schreden haar voltooiing. De kapconstructie ter hoogte van het priesterkoor wordt zo spoedig mogelijk afgemaakt; de dakkapel- len zijn inmiddels geplaatst, het lei- werk is voor 90% gereed. Het stuc werk aan het gewelf verloopt goed. Het droogproces van de eerste laag gaat sneller dan verwacht, hierdoor is het mogelijk om de tweede laag sneller aan te brengen. Firma de Graaf is bezig met het plaatsen van de kabelgoten en elektrabuizen als mede het inbrengen van de kabels. Door: Monique de Jager Tebbe Tebbens schildert het verwoeste schilderij na en zal het op 16 september 2019 klaar hebben. Foto: Johan Olling EGMOND AAN ZEE - Boekenliefhebbers opgelet: iedere 1e vrijdag van de maand is er een boekenmarkt van 13.30 tot 16.00 uur bij PostaanZee. Vrijdag 1 maart is de eerstvol gende. Altijd al op zoek geweest naar dat ene boek? Of naar een herinne ring uit lang vervlogen tijden? Het kan er zomaar tussen liggen. Zie je niet wat je zoekt? Vraag er gerust naar bij de vrijwilligers. We hebben meer op voorraad dan we uitstal len en zijn je graag van dienst. Met de verkoop van de boeken steun je de activiteiten van PostaanZee. Zit er even niets voor je bij? Een vrij willige donatie in het vogelhuisje of via onze website stellen wij zeer op prijs. Ontmoetingscentrum PostaanZee, Voorstraat 82a te Egmond aan Zee. EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtendcafé van 6 maart komt Wilma Schooneman van Pilates en Essentrics Studio uit Egmond aan den Hoef langs. Zij vertelt wat de functie van het bindweefsel of fascie in ons hele lichaam is, hoe fascie kan verharden en de oorzaak van pijn kan zijn. Door middel van simpele oefeningen kun je de fascie weer vloeibaarder krijgen. In een korte Essentricsles laat Wilma je de fascie zelf voelen. Benieuwd? Van harte welkom! Woensdag 6 maart 2019 van 10.30 uur tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond- Binnen. Koffie/thee: 1 euro; de lezing is gratis! ADVERTENTIE Heb je talent zoals bijvoorbeeld live zingen, dansen, acrobatiek, playbacken, voetballen, een muziek instrument bespelen, of een ander verrassend talent? En wil je op het toneel laten zien wat jij allemaal kan, solo of met een groep? Dan is dit je kans, dus geef je zo snel moge lijk op! De organisatie hoopt weer net zulke enthousiaste deelnemers op het podium te zien als voorgaan de jaren en met nog meer juichende fans in de zaal. In ieder geval is de winnaar van de playbackshow van 2017 uitgenodigd, Kiki Castricum. In verband met de beperkte capa citeit en de nodige voorbereidin gen is aanmelding vooraf nodig. Bij grote belangstelling zal er een loting plaatsvinden. Inschrijving is moge lijk voor solisten en groepen. De inschrijfformulieren zijn inmiddels verspreid via de Hoever basisscho len. De inschrijving voor de talen tenshow is op woensdag 6 maart 13.30 uur in Dorphuis Hanswijk. Geef je naam (of namen), telefoon nummer omschrijving van de act door. Ook vragen we je dan het deelnamebedrag van 4,- per per soon te betalen. Wie die dag niet kan, mag het inschrijfformulier met de deelnemersbijdrage in gesloten enveloppe vooraf of uiterlijk 8 maart inleveren bij Michelle Koopman aan de Prins Bernhardlaan 6. De organisatie kan alvast verklap- pen dat er via het oordeel van de ervaren jury waardevolle adviezen en mooie prijzen te krijgen zijn. Een eerste advies is dat originaliteit extra beloond zal worden. Voor meer informatie: Facebook/ talentenshow Egmond aan den Hoef, of bel Michelle Koopman, 06-46807363. In 2017 waren er veel enthousiaste deelnemers. Aangeleverde foto EGMOND AAN ZEE - De wereld is klein geworden, mensen reizen veel en ontdekken andere landen, gewoontes en talen. Ook steeds meer mensen spreken naast hun moedertaal een tweede taal. Naast Engels is Spaans de meest gesproken taal ter wereld. Je leert de taal door hem te spreken. Bij Postaanzee is er vanaf maart iede re donderdagochtend van 10.30 - 11.30 uur Spaansaanzee. Gezellig samen Spaans praten onder het genot van een kopje koffie of thee. Het is niet erg als je nog niet zo goed Spaans spreekt. Je kunt aanschuiven en mee- kletsen. Jan heet je van harte welkom. Voor deelname en kof fie/thee wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd. Postaanzee kunt u vinden aan de Voorstraat 82a in Egmond aan Zee. www. postaanzee.nl. www.uitkijkpost.nl 0226 333311 ROOI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 23