Jongeren werken zich in het zweet Verstandig omgaan met geld COLUMN *u 5 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Piet Kerssens, Beste Echte Bakker van Noord-Holland Cursus 'Tel je geld' Katinka Polderman in De Beun Af iiV.Vi Dick de Scally UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2019 HEILOO - Piet Kerssens, De Echte Bakker in Heiloo, is de Beste Echte Bakker van Noord-Holland geworden. De titel wordt toegekend aan de Bakker van de regio die het beste scoort in de combinatie van de winkel beoordeling en de productkwaliteit. Productkwaliteit staat hoog in het vaandel bij het Echte Bakkersgilde. Alle aangesloten bakkers hebben een eigen bakkerij waar ze hun producten zelf maken. Door het jaar worden, door onafhankelijke keurmeesters van het Nederlands Bakkerij Centrum, 17 producten onaangekondigd uit de winkels van de Echte Bakkers gehaald en gekeurd. De punten tellen mee voor de titel Beste Echte Bakker evenals de scores van de vier product competities. Met een gemiddelde van 7,4 laat Echte Bakker Piet Kerssens zien dat hij garant staat voor een constant hoog niveau van productkwali teit. Uitmuntend cijfer Ook alle winkels van de Echte Bakkers zijn de afgelopen periode door onafhankelijke inspecteurs beoordeeld op 58 punten in elf categorieën. Daarbij is scherp gelet op de uitstraling en aantrekkingskracht van het pand en de effectiviteit van de ingezette reclame en communicatiemid delen. De 8 winkels in Noord-Holland werden beoordeeld met een gemid delde van 9,3. Een uitmuntend cijfer dat meetelt voor de titel. Scherp op details Gertjan Kerssens: "We zijn heel blij met deze prijs! Het hele jaar door zijn we alert op de productkwaliteit. We keuren producten samen met de bak kers en bespreken wat beter kan. Het gaat meestal om details die het ver schil maken en daar moet je scherp op blijven." Prettige sfeer Gertjan Kerssens: "Dat geldt eigenlijk ook voor de winkels. Naast dat we kwalitatief goede producten verkopen, zorgen we er ook voor dat klanten in een prettige sfeer kunnen kijken, proeven en kiezen. We adviseren als het nodig is over ingrediënten en allergenen en kunnen tips geven over hoe je bijvoorbeeld leuk een high tea in kunt vullen." In de winkels van Echte Bakker Piet Kerssens in Krommenie, Assendelft, Heiloo, Limmen, Egmond aan Zee, Egmond aan den Hoef, Broek op Langedijk en Heerhugowaard wordt het feestje gevierd met de klanten en is voor iedereen iets lekkers te proeven. HEILOO - Van 18 tot en met 22 februari was het klusweek in het Brunogebouw. Medewerkers van Jongerenwerk Heiloo en 24 vrijwilligers in de leeftijd van 14 t/m 22 jaar, staken de hele week de handen uit de mouwen. Ze maken van het voormalig jon- gerencafé een frisse huiskamer voor jongeren. Jongerenwerker Maarten van der Molen: "Ik ben blij met alle vrijwil ligers die helpen. In totaal zijn er 24 vrijwilligers. Onder die 24 is veel nieuwe aanwas, zowel meisjes als jongens. De oproep in de krant en op social media heeft zijn vruchten afgeworpen." Er moet veel gebeuren om de huiskamer te realiseren. Op maandag zijn alle schroeven, niet jes, haakjes en wat al niet meer uit en van de muren gehaald. Er is afge plakt en er is begonnen met het vele schuurwerk. Dinsdag en woensdag werd er ook nog volop geschuurd. Vanaf donderdag werd er geschil derd. De houten lambrisering is nu grijs en blijft grijs. Maar verder zal het een stukje lichter gaan ogen. Nu is alles zwart-grijs maar na het schilderen zijn de muren boven de lambrisering en de plafonds wit. De deuren en de radiatoren zijn blauw geschilderd. Maar niet alleen het schilder werk werd aangepakt. Maarten: "Ik kom net uit de kruipruimte, waar ik samen met een aantal jongeren alle leidingen op orde heb gebracht. De oude bierleiding is weggehaald. Ik ga zo nog even terug om daar de laatste klusjes te doen." Verder zal een nieuwe keuken en bar geplaatst gaan worden. Maarten wil graag de huidige sponsors noemen. "De firma TB Parket zal de vloer onder handen nemen. Waar de oude bar stond leggen ze parket en verder schuren ze de gehele vloer en zetten deze weer in de olie. Schildersbedrijf Giel Oudejans heeft de verf gesponsord." Maarten hoopt dat de opening van de huiskamer in het Brunogebouw rond mei 2019 kan plaatsvinden. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Veel mensen hebben moeite om iedere maand rond te komen. Geldt dat misschien ook voor jou? Dan kun je er nu wat aan doen! Bibliotheek Heiloo organiseert de cursus Tel je Geld. Na afloop van deze cursus heb je een beter overzicht van je inkomsten en uit gaven en inzicht in jouw manier van omgaan met geld. Je leert: - wat er goedkoper kan - hoe je kunt sparen en hoe je kunt voorkomen dat je rood staat - hoe de online budgetplanner werkt Zodra er voldoende inschrijvin gen zijn, start de eerste cursus op donderdag 14 maart, 14.00 - 15.00 uur. Is deze cursus echt wat je nodig hebt, wacht dan niet en meld je aan. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten van een uur en is gratis. Aanmelden kan via www. bibliotheekheiloo.nl of bij de ser vicebalie van de bibliotheek. Foto: Google.nl HEILOO - Theater de Beun mag zich verheugen op de komst van caba retière Katinka Polderman. Zij heeft in de loop der jaren bewezen tot de cabarettop van Nederland te behoren en onderstreept dit met de voorstel ling 'Polderman draagt een steentje bij'. Polderman behandelt de hypo crisie en apathie van de mens tegenover dier en natuur. Het is een actueel onderwerp dat andere cabaretiers nogal eens laten liggen of slechts even aanstippen. Het thema over de bedreiging van de wereld en de manier waarop er door de mensen wordt gereageerd wordt door Polderman besproken met sarcasme, slimme woordspel lingen en ontroerende teksten in sterke liedjes die tot nadenken aanzetten. Maar: aan lachsalvo's geen gebrek. De altijd zeer kriti sche Theaterkrant en ook NRC, de Volkskrant en De Telegraaf ('razend knap') zijn vol lof over het optreden. Het optreden is op 7 maart, 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via kaartverkoop@ vriendenvandebeun.nl. Wanneer is Heiloo nou af? Zijn er wel affe dorpen? Ik nomineer Heiloo als het afste dorp van Nederland. Alles in de openbare ruimte is voor zover ik kan zien aanwezig, vernieuwd, uitgebreid, gerepareerd, aangeharkt, gemaaid, ontbladerd, georganiseerd, gere geld, gebouwd, enz. Aantal parkeerhavens uitgebreid. Nog altijd kun je kosteloos par- keren (als je je parkeerschijf niet vergeet). Na Zuiderloo en het Melcoterrein is de woningnood voorbij (hoop ik). Bomen zijn gesnoeid, wallenkanten natuurlijk gemaakt, bermen ingezaaid of gemaaid. Trottoirs zijn geëgaliseerd (enkele komen nog aan beurt, gemeente?). Leegstaande school gebouwen gesloopt, verkeers- snelheden afgeremd door paaltjes, emoji's en knipperende cijfers (ook in de Kerkelaan, mensen!). Er is een museum voor het verleden en een winkel voor de toekomst, een Toverlantaarnmuseum (nooit geweest), een geoliede opvang voor bezoekers aan het stadhuis en er zijn het Timmerdorp en diverse festivals. Winkelvoorzieningen zat evenals horeca, treinen naar noord en zuid (Amsterdam!) stoppen van vroeg tot laat zo'n acht keer of meer per uur en de buurtbus doet aan man telzorg door (vooral) oudere pas sagiers te verplaatsen. Sportclubs zijn er voor elk wat wils inclusief sportterreinen en fitnessapparaten, theaters voor elk wat wils en ieders smaak. De pers (Uitkijkpost) houdt alles bij. Er is gas genoeg zonder verzakkingen, een puike bibliotheek (niet alleen voor boeken), een ruim scholenaanbod. Heiloo heeft een burgervader die honderdjarigen en bruiloften vanaf goud met een bezoek en een bloemetje vereert, een muziekschool voor elk wat wils en elk instrument, een ruim medisch aanbod en zo nodig een ziekenhuis dichtbij. Over dichtbij gesproken: de zee! Daarmee is Heiloo meer dan af. Kijk, mopperaars vind je overal, bij voorbeeld over het treurige sloop- pand tegenover Bakker Van Velzen aan de Kennemerstraatweg. Maarten, Jikke en Ester hebben het er maar druk mee Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5