Tv n rSlrtk1 Q— bestaat 25 jaar! Chiropractie ROOSENBERG 9 Mf*A 6 Praktijk Chiropractie chiropractie: nederland Ken nemerstraatweg 69 |1851 [BB Heiloo 072-5339963 |l nfo@roosenberg.nl www. roosen bneirg.nl rugklachten nekklachten schouderklachten sportblessures hoofdpijn heupklachten bekkenproblemen STICHTING UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2019 CHIROPRACTIE De chiropractische behandeling richt zich op stoornissen in het functioneren van het bewegingsapparaat en de relatie met het zenuwstelsel. Want als de wervelkolom niet goed functioneert komt het zenuwstelsel on der druk te staan. Door deze blokkades op te heffen kunnen de zenuwen hun prikkels weer gewoon doorgeven. U beweegt dan beter en ervaart minder pijn. De chiropractor behan delt door met zijn handen een gedoseerde druk uit te oefenen op specifieke plaatsen van de gewrichten en spieren. Dit is vrijwel nooit pijnlijk en patiënten ervaren de behandeling vaak als prettig. Veel van onze patiënten heb ben de voordelen van preventie en het bijtijds laten controleren ontdekt; veel klachten zijn te voorkomen. We zijn actief lid van de Nederlandse Chiro- practoren Associatie (NCA) en geregistreerd bij de Stichting Chiropractie Nederland (SCN). Beide organisaties bewaken en bevorderen de kwaliteit van de chiropractie in Neder land. Alleen chiropractoren die aan de hoge registratie-eisen met betrekking tot opleiding en nascholing voldoen mogen deze logo's voeren. WAT EN HOE BEHANDELT EEN CHIROPRACTOR In onze praktijk gebruiken we voor al onze patiënten een vragenlijst, gevolgd door een uitgebreid gesprek over uw klachten en een zorgvuldig lichamelijk onderzoek om tot de oorzaak van uw klachten te komen. We gaan dus op zoek naar de oorzaak van uw klachten en behandelen niet alleen maar de sympto men. We kijken, naast uw klachten, ook naar uw gezondheid in het algemeen en hanteren een actieve aanpak met veel aandacht voor advies, oefeningen en preventie. Aan de hand van al deze gegevens kunnen we voor u een behandelplan op maat maken. sen berp Vijfentwintig jaar geleden is Martin Roosenberg zijn praktijk begonnen als parttimer, zonder assistente en met één behandelkamer aan de Kennemer- straatweg 69 in Heiloo. Nu werken we inmiddels al meer dan twintig jaar met drie chiropractoren en drie assisten tes en de praktijk is vijf dagen en twee avonden per week open. Onze vriende lijke en uiterst behulpzame assistentes zorgen ervoor dat, ondanks de drukte, al uw vragen beantwoord kunnen wor den en dat alles in onze moderne prak tijk gestroomlijnd verloopt. We zorgen ervoor dat er ook in de vakanties en tij dens onze nascholing een chiropractor en assistente aanwezig zijn zodat uw behandeling kan worden voortgezet. We behandelen in onze praktijk patiënten van jong tot oud, van (top)sporters tot stilzitters en zijn gespecialiseerd in meer dan alleen maar rug- en nekklachten. Een analyse van de af gelopen vijfentwintig jaar geeft in onze prak tijk de volgende top zeven te zien: Vanwege de onbekendheid zagen we vroe ger vooral patiënten die al lang klachten had den en aan het einde van het behandeltraject waren. Alle andere mogelijkheden waren dan geprobeerd en helaas zonder het ge wenste resultaat gebleven. Tegenwoordig is chiropractie zo 'gewoon' geworden dat we steeds meer patiënten in onze praktijk zien, die direct een afspraak maken als ze klach ten krijgen en niet te lang met hun klachten blijven doorlopen. We hebben de nieuwste behandeltafels spe ciaal voor patiënten met een hernia of steno- seklachten. Door de goede relatie met colle ga's in de zorg kunnen we samenwerken en u verwijzen als dat nodig is. We willen een tevreden patiënt. UNIVERSITAIRE OPLEIDING Voor veel mensen is het niet bekend dat de studie chiropractie een fulltime universitaire opleiding is, helaas alleen nog niet in Neder land. Annemarie Roosenberg-de Zoete en Martin Roosenberg hebben in Bournemouth, Engeland gestudeerd en Shirley Xing in Toron to, Canada. Chiropractie is al heel lang heel gewoon in onder andere alle Engelsspreken de landen en in Scandinavië. De drempel voor studenten is dus hoog: je hebt een vwo-diploma nodig met exacte vak ken en een hoog gemiddelde om ingeloot te worden. Pas na de studie aan de universiteit in het buitenland en een verplicht stagejaar in Nederland kan je een geregistreerd chiro practor worden. Er zijn plannen om een op leiding in Nederland te starten. Dit kan ervoor zorgen dat meer studenten chiropractie gaan studeren, waardoor het grote tekort aan ge registreerde chiropractoren afneemt. NASCHOLING EN WETENSCHAP We vinden het belangrijk om op de hoogte te blijven van de laatste ontwikkelingen in ons vakgebied. Daarom bezoeken we ieder jaar meerdere nascholingen en congres sen in binnen- en buitenland. In maart gaan we dan ook naar het Wereldcongres voor chiropractoren in Berlijn, waar Annemarie Roosenberg-de Zoete haar onderzoek mag presenteren. Ze werkt naast haar werk in onze praktijk ook al jaren parttime aan de VU in Amsterdam. Annemarie heeft diverse onderzoeken uitgevoerd en gepubliceerd in vaktijdschriften en promoveert dit jaar aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Tijdens deze congressen hebben we de in zichten met betrekking tot de behandeling van rugklachten duidelijk zien veranderen: waar twintig jaar geleden bedrust en zware medicatie werd voorgeschreven, is men nu voorstander van een actieve aanpak, zo als die van de chiropractor, zonder bedrust, medicatie en operaties. Er is bewezen dat chiropractie een veilige en effectieve be handelmethode is. Door onze affiniteit met wetenschappelijk onderzoek zijn we in onze praktijk dus altijd op de hoogte van de nieuw ste ontwikkelingen en kunnen we onze werk wijze aanpassen zodat we u de behandeling kunnen geven die voor u het meest effectief is. We zien onszelf dan ook liever als vijfen twintig jaar jong! EEN CHIROPRACTIE ROOSENBERG DOPPER: EEN GEZONDE TRAKTATIE In het teken van ons vijfentwintigjarig bestaan delen we de komende weken Doppers uit onder onze patiënten om een actieve en ge zonde levensstijl te promoten. Er worden in Nederland dagelijks nog één miljoen flesjes water verkocht die een belangrijke bijdrage leveren aan de milieuvervuiling. Uw Dopper gevuld met kraanwater is beter voor de pla neet en goed voor uw gezondheid. "Sporty people tap water". Voor een behandeling bij een geregistreerde chiropractor is geen verwijzing nodig. Boven dien wordt de behandeling vergoed vanuit uw aanvullende verzekering en gaat de behande ling niet ten koste van uw eigen risico. Als u zich afvraagt of we iets voor u kunnen betekenen dan kunt u vrijblijvend gebruik maken van ons gratis informatieconsult. f CAiu>: a

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 6