De vrouw in de spiegel Wandelingen met Historische Vereniging Heiloo Vrees voor omzetverlies, maar 'wat moet gebeuren, moet gebeuren'. Nieuwe expositie Witte Kerk 9 Zien en gezien worden Grote winterverkoop in Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 27 FEBRUARI 2019 Eveline Masetti. Aangeleverde foto HEILOO - 'De vrouw in de spie gel' is een meeslepende ver telvoorstelling over een lang gekoesterde droom, die plot seling tot een einde komt als Eveline geconfronteerd wordt met haar visuele handicap. Alles wordt donker. Angst, schaamte, pijn en verdriet houden haar lange tijd in de greep. De Bijbelse personages Bartimeüs, Lavinia en Maria Magdalena laten de verteller zien hoe ze op een andere manier naar zichzelf kan kijken. Hoe kijk jij naar jezelf? Wat zie je? Eveline Masetti is pastor, coach en verteller. Ze vertelt haar per soonlijke verhaal in deze voorstel ling en neemt u mee op reis, van het donker, door de schemering naar het licht. Zondag 3 maart om 16.00 uur in de Willibrorduskerk (Westerweg 267, Heiloo). De toegang is gratis, er is een collecte bij de uitgang. Na afloop is er gelegenheid om Eveline en elkaar te ontmoeten onder het genot van koffie of thee. Koepel Ter Coulster. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 6 maart van 10.00-17.00 uur is er een grote ver koop van afgeschreven materialen in Bibliotheek Heiloo. Zo worden er romans, informatieve boeken en jeugdboeken verkocht. Maar ook cd's, dvd's, groteletterboeken, bundels tijdschriften en bladmuziek zijn te koop voor een zacht prijsje. Iedereen is van harte welkom! Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. HEILOO - In de maand maart organiseert de Historische Vereniging vier dorpswande lingen met gids. Vanuit het Historisch Museum op het land goed Willibrordus vertrekken we om 14.00 uur op de volgende zaterdagen: 2 maart in noordelijke richting met koffie bij Nijenburg, 9 maart naar het centrum met koffie bij de hutkoffer, 16 maart in westelijke richting met koffie op een verras- singsplaats, 23 maart in zuidelijke richting met koffie bij O.L.V ter Nood. Tijdens de wandelingen komen we langs veel memora bele plaatsen. U zult nooit meer op dezelfde manier naar de monumen ten en de bijzondere plekken van uw eigen of wellicht uw toekomsti ge dorp kijken. De gids neemt mooi weer en een attentie voor u mee. 5,- p.p (geen pin). Kinderen mogen gratis mee. Informatie: 06-51718363 www. hvheiloo.nl. HEILOO - Van vrees voor omzet verlies, overlast door geluid en trillingen tot een schouderop halend 'het moet nou eenmaal gebeuren'. Dat zijn de reacties van ondernemers in de buurt van de spoorwegovergang op de Vennewatersweg in Heiloo. Dat blijkt uit een peiling door de redactie van Uitkijkpost. De werkzaamheden voor de spoorwegonderdoorgang starten op 18 maart. De Vennewatersweg tussen Hoogeweg en Westerweg is vanaf die datum 13 maanden afge sloten. De Hoogeweg en Westerweg zijn tijdens de werkzaamheden uit sluitend opengesteld voor bestem mingsverkeer, het is dus geen door gaande route. Mark Hanselaar van DekaTuin, gevestigd net buiten het afsluitings- gebied op de Vennewatersweg, noemt de afsluiting "erg vervelend voor onze klanten en de logistieke aanvoer maar nodig om te komen tot een betere doorstroming van verkeer in de toekomst. Wij hopen dat de klanten ons na de afsluiting nog goed kunnen bereiken maar vrezen voor een moeilijk jaar." Uitsluitend mensen die vanaf de oostkant komen (vanaf de richting van GP Groot) moeten omrijden om de zaak te bereiken. Ook mana ger Erik Metselaar van GP Groot begrijpt het nut van de situatie. "Een project als dit geeft de nodige overlast, dat is logisch. Wij hopen natuurlijk dat het effect minimaal zal blijven. We vinden de nieuwe verkeerssituatie zeker een verbete ring." Metselaar noemt de voorlich ting van de gemeente Heiloo goed. "Medewerkers van de gemeente kwamen persoonlijk bij ons op bezoek en houden ons steeds op de hoogte van de planning en de uit te voeren werkzaamheden." Overlast voor bungalowpark De heer Kaandorp heeft wel al hinder van de naderende werkzaam heden. Hij is samen met zijn vrouw eigenaar van bungalowpark 'Het Caendorp' aan de Groeneweg, net als hun woonhuis gelegen op een steenworp afstand van het spoor. De inwoner laat weten inkomsten mis te lopen, vanwege de omlei dingsroutes en de te verwachten HEILOO - In het weekend van 2 en 3 maart exposeren Lida Dijkstra-Pastoor, Wilma Hoebee en Kitty Meijering met glas objecten, bronzen beelden en schilderijen in de Witte Kerk. Het is inmiddels het 5e jaar dat deze drie kunstenaars de Witte Kerk zullen opsieren met hun kunst. Kleurige glasobjecten, prachtige die ren in brons en dynamische figura tieve schilderijen zijn tijdens deze expositie te zien. U bent van harte welkom om een kijkje te komen nemen. De expositie is te bezoeken op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Witte Kerk, Heerenweg 32, Heiloo. Een visual van de toekomstige spoorwegonderdoorgang op de Vennewatersweg. Aangeleverde foto Kleurige glasobjecten, dieren in brons en figuratieve schilderijen zijn te zien in de Witte Kerk. Aangeleverde foto dat wij zowel zakelijk als privé net iets meer last hiervan hebben." 'Leuk om te kijken' Sauna Vennewater aan de Westerweg is bereikbaar voor klanten, maar gasten die normaal gesproken over het spoor richting de sauna rijden, moeten tijdens de werkzaamheden een andere route kiezen. Eigenaar Opdam zegt begripvol: "Ik zal er niet meer klanten door krijgen, maar wat moet gebeuren, dat moet gebeu ren." Een stukje verderop in de straat, aan de andere kant van de Vennewatersweg, geeft een woord voerder van Villa Westervenne - dag opvang voor dementerende ouderen - tekst en uitleg. Ook zij is nuchter over de naderende werkzaamhe den aan het spoor. "De Westerweg blijft gelukkig open. De bussen met onze ouderen die normaal gespro ken over het spoor rijden, moeten iets omrijden maar dat is geen pro bleem. Ik denk dat we weinig over last krijgen van geluid en trillingen. Sterker nog: misschien vinden onze mensen het wel leuk om vanuit de tuin naar de werkzaamheden te kijken." trillings- en geluidsoverlast. "We laten mensen die een vakantie boe ken weten hoe de situatie wordt vanaf half maart, sommige zijn al afgehaakt. En tijdens de pinksterda gen, als de aannemer dag en nacht zal werken om de verbinding in de grond te realiseren, kunnen de bun galows op het park niet verhuurd worden. Dan is de overlast zo groot dat je niet normaal op het park kunt verblijven." De heer Kaandorp laat ook weten dat schade aan hun woonhuis en de bungalows niet is uit te sluiten. "In maart doet de aan nemer een zogenoemde 'nulmeting' waardoor precies duidelijk is hoe onze woning en bungalows eraan toe zijn. Als later aansprakelijk heid aan de orde komt, dan komt de nulmeting van pas." De familie ziet verder op tegen de omleidings routes. "Toen de aannemer werkte aan het omleggen van leidingen, was de boel hier ook afgesloten en moesten wij en onze gasten twee maanden omrijden via de Kapellaan. Dat moet straks ook weer en dat duurt ten minste dertien maan den. Heel Heiloo heeft natuurlijk veel last van de afsluiting van de Vennewatersweg, maar wij denken Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9