Dorcas helpt de aller armsten op de wereld Kinderen Benedictusschool trakteren op blijdschap Tips en trucs in het Tabletcafé 'Het betoverde circus' van Falkland Toneel groot succes Noord-Korea: de verbeelde werkelijkheid 11 UITKIJKPOST MAART 2 0 19 De spelers kijken terug op een betoverende voorstelling. Foto: Piet Otto HEILOO - Met 65 vrijwilligers draagt Dorcas Heiloo haar steentje bij. Vorig jaar heeft de winkel bruto voor 282.000,- bijgedragen. De organisaties Straatkinderen van Kathmandu en Stichting Veldwerk te Nepal krijgen steun in de vorm van een structurele (peri ode van 5 jaar) en substantiële bij drage, waarbij het accent ligt op het naar school laten gaan van onge veer 200 kinderen. Daarnaast krijgt de organisatie PCI te Heiloo jaar lijks een behoorlijke bijdrage ten behoeve van inwoners van Heiloo die een steuntje in de rug goed kun nen gebruiken. Om deze resultaten te bereiken en vast te houden helpt het onze winkel bijzonder dat er goederen worden ingebracht die heel en schoon zijn en daardoor goed verkoopbaar. Met dank aan al die mensen die Dorcas een warm hart toedragen door inbreng van goederen, aankoop van goederen en maandelijkse donaties. Dorcas als organisatie helpt jaar lijks meer dan 600.000 mensen met betere vooruitzichten in tijden die uitzichtloos lijken. In 14 landen brengt Dorcas hoop in het leven van de allerarmsten, met meer dan 10.000 vrijwilligers die gelijkwaar dig en gepassioneerd hun talenten inzetten. Daarbij gaat het om pro jecten van sanitatie en water, scho ling en het verstrekken van micro kredieten om de zelfredzaamheid van de mensen te bevorderen. De winkel ziet graag nog enige verster king met enkele vrijwilligers voor de zaterdag om de goederen in ont vangst te nemen en enkele vrijwil ligers voor op de vrachtwagen om buiten de winkeltijden het transport van goederen te regelen. Hiervoor kunt u contact opnemen met secre taris Rob Bastiaanse, bereikbaar op 06-53298813. Carnaval in De Loet. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen vrijdag mochten alle kinderen van de Benedictusschool verkleed naar school komen. Er werd carnaval gevierd. Ook de jongens, de een als burge meester, de ander als voetbalkam pioen, liepen verkleed naar school en langs de 95-jarige buurman van de school. De burgemeester maak te voor hem een diepe buiging, de voetbalkampioen zwaaide enthou siast en er ontstond een prachtige glimlach op het gezicht van onze buurman. "Wat is het leuk hè mam, om mensen blij te maken! Weet je wat we doen, we vragen aan juf of we met een aantal kinderen langs De Loet mogen om de mensen daar op wat blijdschap te trakteren." Zo gezegd, zo gedaan! De juf en mees ter vonder het een leuk idee, de directrice stemde in en ook De Loet zag dit wel zitten. Rond 13.00 uur vertrok de vrolijke stoet naar De Loet. Wat was het leuk! HEILOO - Op woensdag 13 maart van 16.00 - 17.30 uur organiseert Bibliotheek Heiloo een Tabletcafé. Neemt u gerust uw eigen tablet mee! Het Tablet Café is geschikt voor elke gebruiker van een tablet of smartphone (Android, Apple of Windows), die graag tips en trucs wil opdoen. Gratis wifi is aanwe zig. Het gaat om leren, doen en delen! Er wordt geen klassikaal les gegeven. Iedereen is welkom; de toegang is gratis. Koffie en thee kosten 1,-. HEILOO - Afgelopen weekend heeft circus Filiassi in Theater De Beun voor de ogen van een ongelooflijk enthousiast publiek vanuit het niets een heuse cir custent opgebouwd. Wat de circusartiesten niet wis ten, is dat de plek die ze hadden uit gezocht in het rijk van de plaaggeest Pip ligt. En Pip deed er alles, maar dan ook echt alles aan om de arties ten te verdrijven. Hoewel de kinde ren in het begin nog even moesten bepalen of ze vriendjes wilden wor den met deze plaaggeest of tóch de circusartiesten wilden helpen bij het verzinnen van een list om Pip te pakken te krijgen, werd al vrij snel duidelijk wiens kant ze geko zen hadden. Van de oproep van de circusdirectrice om vooral te waar schuwen als er iets vreemds zou gebeuren werd dankbaar gebruikge maakt. Pip kreeg geen enkele kans meer om ongezien het podium te betreden. 'Het betoverde circus' was een voorstelling waarin al het gaafs dat Falkland Toneel te bieden heeft terug te vinden was. Het prach tige decor, de kleurrijke kostuums, mooi grime- en kapwerk, heerlijke muziek, perfecte belichting, goed acteerwerk en bovenal: bruisende energie en spelgenot. "Elke voor stelling is anders, omdat de reac- tie van het publiek nooit hetzelfde is," vertelt Margret Dekker van Falkland Toneel. "Maar nu had het gedrag van het publiek wel wat gemeen; elke dag zaten de kinderen helemaal in het verhaal. Door de vele interactie met het publiek werd het publiek als het ware 'betoverd.' Kinderen kwamen nog net niet van hun stoelen het podium op..." Met de interactie in combinatie met het waanzinnige decor, maakte de voor stelling zijn naam waar. Ook heeft Falkland Toneel weer ruimte voor nieuw talent. Zowel spelers als medewerkers zijn van harte welkom. Wie wil dat nou niet, onderdeel uitmaken van zo'n vereniging? HEILOO - Marc Roth neemt de bezoekers van de lezing 'Noord- Korea: de verbeelde werkelijk heid' mee naar het meest geslo ten land ter wereld. De lezing vindt plaats op dinsdagavond 12 maart in Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Marc Roth studeerde beleids- en organisatiewetenschappen aan de Tilburg University. Hij is tevens oprichter van Roth Spark Travel, een reisorganisatie die reizen orga niseert naar wat 'onbekendere' bestemmingen. Zelf heeft hij Noord- Korea meerdere malen bezocht. De plekken, plaatsen en dingen die je in Noord-Korea als reiziger te zien krijgt maken het land trots. Je mag weliswaar niet alleen de straat op en wordt altijd begeleid door twee gidsen en een chauffeur, maar dat wil niet zeggen dat je in een toneel stuk terechtkomt. Bij een bezoek aan Noord-Korea dringt zich voort durend de vraag op: wat is waar en wat is de werkelijkheid? Wordt ons beeld van Noord-Korea niet gekleurd door onze 'Westerse bril'? In deze lezing geeft Marc een inkijkje in 'werelds meest geslo ten samenleving en ontdek je dat Noord-Korea meer is dan alleen maar 'verbeelde werkelijkheid'. De lezing wordt verrijkt met afbeeldingen, (korte) clips en ander beeldmateriaal. Toegangskaarten zijn verkrijg baar via www.bibhotheekheiloo. nl of bij de servicebalie. Aanvang van de lezing 20.00 uur. Op zaterdag 9 maart worden voorafgaand aan de lezing in de bibliotheek een tweetal documentaires (Engels ondertiteld) over Noord-Korea getoond. Deze zijn gratis te bezichtigen vanaf 10.30 uur. Noord-Korea, het meest gesloten land ter wereld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11