Leren omgaan met de computer Homeopatische EHBO en huisapotheek Raadsvergadering in het teken van jongerenwerk 12 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Fusie Diploma's Zwembad Loos UITKIJKPOST MAART 2 0 19 Yvonne van Stiphout doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. Yvonne is freelance journalist en fotograaf. HEILOO - Tijdens de raadsverga dering van maandagavond 4 maart benadrukte inspreekster mevrouw De Rooij hoe belangrijk het jongeren werk in Heiloo is. Mevrouw De Rooij is bestuursvoorzitter van Stichting Trefpunt Heiloo. Mevrouw De Rooij sprak haar zorg uit over het jongerenwerk. Het jongerenwerk in Heiloo wordt duurder maar de subsi die hiervoor blijft op het niveau van 2018. Door de fusie van Stichting Trefpunt en Jongerenwerk zijn de tarieven gewijzigd. De kosten voor het ouderenwerk blijven gelijk maar jongerenwerk wordt duurder. Mevrouw De Rooij wijst het college en de raad op het feit dat jongerenwerk altijd laagdrempelig en een belangrijke onder steuning voor jongeren moet zijn. "Door er op tijd bij te zijn kan je voorkomen dat jongeren terechtkomen in een voor de gemeente duurder project." Zij verzoekt dan ook het subsidieplafond 2019 te verho gen naar 30.429 zodat Stichting Trefpunt kan blijven doen wat nodig is. Heiloo-2000 wijst erop dat een van de argumenten voor een hogere aanvraag zou zijn dat door de fusie van de drie stichtin gen, Stichting Welzijn, Stichting Jeugd en Stichting Trefpunt, het jongerenwerk duur der is geworden. Dit zou komen door boek houdkundige verschuivingen binnen de begroting van de nieuwe stichting. Michel Engelsman: "Dit zal ongetwijfeld waar zijn, maar als je een fusie aangaat kan het niet anders dan dat je daar ook de voor delen van inziet, anders ga je geen fusie aan. Dus de voordelen worden genomen en de tegenvallers moeten door de gemeente worden opgebracht, dit lijkt Heiloo-2000 niet juist." Amendement en motie PvdA en GBH dienden een amendement in. Hierin stellen beide partijen voor het subsidieplafond 2019 van het programma 'Een sociale en vitale gemeente - onder deel samenleven' te verhogen met 30.430 ten behoeve van het jongerenwerk van Stichting Trefpunt Heiloo. Als toelich ting zeggen beide partijen dat tijdens de raadsinformatieavond in november 2018 uitgelegd is waarom het nodig is de sub sidie voor het jongerenwerk te verhogen teneinde dezelfde kwaliteit en hoeveel heid activiteiten te kunnen ondernemen als in 2018. Volgens beide partijen werd in november 2018 o.a. duidelijk dat door de fusie van Stichting Welzijn, Stichting Jeugd en Stichting Trefpunt in 2017 de financiering van de activiteiten jaar op jaar niet goed te vergelijken is en dat er al jaren te weinig geld gaat naar het jonge renwerk. Portefeuillehouder Beens: "Er zijn wel degelijk gesprekken met Stichting Trefpunt." D66 diende een motie in. De partij con stateerde dat Stichting Trefpunt een sub sidieaanvraag heeft gedaan waarvan een bedrag van 30.429 is geweigerd. Tevens constateert de partij dat het college de raad voorstelt om het subsidieplafond met 11.630 te verhogen om dit bedrag vervol gens toe te kennen aan Stichting Trefpunt, zodat een rekenfout wordt gecorrigeerd. Indien de raad akkoord gaat met het voor stel komt Stichting Trefpunt een bedrag van 18.799 tekort. Stichting Trefpunt heeft aangegeven het respijthulpproject niet uit te kunnen voeren als gevolg van dit tekort. Dat respijthulp belangrijk is vindt ook de portefeuillehouder maar ze geeft aan dat dit project nog niet gestart is omdat er onvoldoende vrijwilligers zijn. Verder is het huidige aanbod aan respijthulp nu nog voldoende, maar er zal in de toekomst wel uitbreiding nodig zijn. Portefeuillehouder Beens: "De rekenfout gaan wij corrigeren, maar indien wij ingaan op de subsidieaanvraag van 30.429 zal het sub sidieplafond aangepast moeten worden, want ook andere instellin gen zullen dan komen." VVD verzoekt dat de raad zich aan de hui dige regelgeving houdt. "Iedereen heeft meer geld nodig, als we nu een uitzondering maken komt iedereen." De partijen buiten het college willen Stichting Trefpunt ruimte geven voor alle noodzakelijke en gewenste activitei ten. Het college daarentegen wil daar om technische redenen geen invulling aan geven maar heeft toegezegd om Stichting Trefpunt te helpen de reallocatie van gel den toe te staan binnen hun eigen budget. Dit houdt in dat er met het subsidiegeld geschoven kan worden bij de verschillende activiteiten. Zorgvuldige besluitvorming Niet alleen de partijen die het amen dement en de motie indienden heb ben hun zorgen betreffende Stichting Trefpunt. Peter Rood van GBH sprak zijn bezorgdheid uit over het feit dat CDA en Heiloo-2000 niet conform hun verkie zingsprogramma handelen wat de zorg voor bepaalde doelgroepen betreft. Peter Rood las daarbij een stukje uit de ver kiezingsprogramma's voor. Na een hoof delijke stemming werd het amendement verworpen. Ook de motie van D66 werd verworpen. Tijdens de vergadering werd verzocht het ingekomen stuk betreffende de toe komst van Schiphol nader te behandelen. Er moet worden toegezien op het nakomen van afspraken, het memo wat er nu ligt moet achterhaald worden en de commissie Openbare Ruimte zet het onderwerp op de agenda. Voor het bestemmingsplan Driving range golfbaan Heiloo wordt door GBH, D66, Heiloo-2000 en PvdA een stemmingsver klaring afgegeven. Er lijkt nieuwe infor matie aanwezig te zijn. Fons Hopman (D66): "We moeten zorgvuldig zijn in de besluitvorming. Het is onzorgvuldig dat dit onderwerp niet van de agenda is gehaald en onzorgvuldig van de coalitiepartijen dat ze doorgaan op de oude voet en niet kijken naar nieuwe informatie. Heiloo-2000 zegt dat alles rond de afslag A9 getorpedeerd lijkt te worden. VVD zegt dat er geen nieuwe informa tie is en dat het publiek wordt misleid. De stemmingsverklaring wordt terzijde gelegd en het onderwerp zal niet op de agenda verschijnen. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Internet wordt steeds belangrijker in het dagelijks leven. Tweedehands koopjes, informatie van de overheid, belastingaangifte doen, een reis boeken, bankzaken regelen, dat gaat bijna allemaal online. Maar wat als je dat moeilijk vindt? De bibliotheek biedt ondersteu ning met de cursus Klik Tik. Deze cursus helpt je beter gebruik te maken van de nieuwe mogelijk heden van de computer. Je leert bijvoorbeeld websites te bekij ken, e-mails te schrijven en hoe je bestanden kunt downloaden. Klik Tik is een oefenprogramma dat je thuis achter je eigen pc of laptop kunt doen. Via filmpjes bekijk je de eenvoudige uitleg en daarna ga je aan de slag met praktische oefenin gen. Maar je kunt de cursus ook met begeleiding van bibliotheekmede werkers in de bibliotheek volgen. Wanneer: Op negen vrijdagen van 22 maart t/m 17 mei 2019, van 14.00 - 15.30 uur. Opgave bij de service balie van bibliotheek Heiloo, tele fonisch 072-5330670 of via www. bibliotheekheiloo.nl. EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtend Café van 13 maart is opnieuw Frans Peeters te gast. Vanuit zijn grote schat aan ervaring leert hij ons deze keer over homeopathische EHBO en hoe en waarmee we een homeopathische huisapo theek samen kunnen stellen. Uiteraard zij hierbij vermeld dat zelfmedicatie in ernstige gevallen nooit de rol van de huisarts kan en mag overnemen. Belangstellenden kunnen een e-mail sturen naar fbpeet02@gmail.com met het ver zoek het cursusmateriaal per mail toegestuurd te krijgen. Zij kunnen het dan uitgeprint meenemen naar de lezing. Benieuwd? Van harte welkom! Woensdag 13 maart van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee 1 euro; de lezing is gratis! HEILOO - Zaterdag 23 februari werd er weer afgezwommen door de leerlingen van Zwembad Loos, in Zwembad de Hout in Alkmaar. De geslaagden zijn: Diploma A: Ashraf Lubani, Clair Salgado da Matta, Damian de Vries, Elia Ouwerkerk, Elias Fresenay Seltene, Finn Sommeijer, Hanna Groeneveld, Isa Glorie, Leon Mahr, Noor Zwart, Sarah Attwell, Sem Borst, Sofie Rose Boll, Tess de Waard en Tygo Jong. Diploma B: Hilde Jansen, Lize Smit, Matz Steenhoek en Sarah Mogg. Van harte gefeliciteerd allemaal! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12