Filmopnamen in de Cultuurkoepel Peer Gynt met voorleeskampioen Beginnerscursus 'Werken met de digitale overheid' Kindervoorstelling 'Vooruit met de geit' in bibliotheek Scouting Victorie collecteert voor Jantje Beton 13 Darttoernooi Oosthonk Collecteweek ReumaNederland UITKIJKPOST MAART 2 0 19 Peer Gynt in de bibliotheek. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Ons eigen Heilooër Harmonieorkest Caecilia is in de ban van sprookjes. Op 7 april zullen zij samen met meester verteller Frank Groothof in de Cultuurkoepel Heiloo het sprookje opvoeren van Peer Gynt, prachtig op muziek gezet door Grieg. Het jeugdorkest van CaecUia wil heel graag zijn steentje bijdra gen. Daarom spelen zij op dinsdag 19 maart om 19.00 uur een ver korte uitvoering van het verhaal in Bibliotheek Heiloo. De verteller van deze avond is Joëlle Kranenburg, voorleeskampioen van de Meander en tweede in de strijd om het voor- leeskampioenschap van Heiloo. Kom allemaal luisteren naar deze prachtige combinatie van muziek en HEILOO - Een verhuizing doorgeven aan de gemeen te. Huurtoeslag aanvragen. Allemaal zaken die tegenwoor dig digitaal gaan. Vaak is hier voor ook een DigiD nodig. Wilt u leren hoe u dit zelf kunt doen? Volg dan de cursus 'Werken met de digitale overheid' bij Bibliotheek Heiloo. U leert hoe u zaken met de overheid via internet snel en mak kelijk kunt regelen. Deze cursus bestaat uit drie bijeenkomsten. Tijdens deze bijeenkomsten leert u een DigiD aan te vragen en gebrui ken. Bovendien leert u handig infor matie opzoeken op websites van de overheid zoals de Belastingdienst en het UWV. Met veel tips en trucs verhaal, en raak in de ban van die wonderlijke Peer Gynt. 'Peer Gynt is een bijzonder mens. Hij wil niet naar school, een vak leren of werken. Hij wil avonturen beleven, heel veel dansen en altijd vrolijk zijn! Op de bruiloft van zijn vriend Matz ontmoet Peer een prachtig meisje, Solvejg. Wat wil hij graag met haar dansen! Erg genoeg mag Solvejg van haar strenge vader niet met Peer dansen. Peer ver trekt naar de bergen maar kan zijn grote liefde niet vergeten. Hij zwerft rond en maakt allemaal avonturen mee. Na vele omzwervingen keert hij terug naar zijn dorp. Zal Solvejg hem zijn vergeten?' De toegang is vrij, aanmelden vooraf is niet nodig. en ruimte voor vragen. Bibliotheek Heiloo stelt computers beschik baar waarop gewerkt kan worden. Bovendien ontvangt u een werk boek waarmee u oefeningen kunt maken en alles nog eens rustig na kunt lezen. Data: vrijdag 15 en 29 maart en 5 april van 10.30 - 12.30 uur. Er zijn geen kosten aan deze cursus ver bonden. Opgave bij de servicebalie, telefonisch 072-5330670 of via www. bibliotheekheiloo.nl. Deelnemers moeten al wat bekend zijn met het gebruik van computer en internet. Als u dat eerst wilt leren, verwijzen wij u naar onze basiscursus 'Leren omgaan met de computer'. HEILOO - Het Oosthonk open darttoernooi is op zaterdag 9 maart. Kom ook eens langs voor een sportieve en gezellige avond in het honk aan de Oostkanter te Heiloo. De deur gaat om 19.00 uur open en om 20.00 uur starten we met het 501-toernooi. Er zijn mooie prijzen en rankingpunten te verdienen voor de Sportwereld Heiloo dart ranking. Deelname bedraagt 5,- p.p. HEILOO - "Attentie, camera klaar, actie!" De stem van de Heilooër acteur en regisseur Torsten Colijn klinkt door de Cultuurkoepel. De camera draait weer, volgende scène. Colijn maakt momenteel een film met kinderen van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo. De concentratie is op de gezich ten van de kinderen af te lezen. "Ik ben heel trots op ze," zegt Colijn. "We filmen na schooltijd, een flink aantal uren achter elkaar, en dan is het best pittig voor hen om de con centratie vast te houden." Als ze even niet in een scène nodig zijn, kunnen ze wat eten en drinken, spe len of een boekje lezen. Een aantal ouders houdt een oogje in het zeil. Onder de noemer 'Workshop de Ontdekkingsreis' heeft Colijn inmiddels acht films opgenomen, in samenwerking met basisscholen in Heiloo en omgeving. De opnamen voor nummer negen en tien zijn momenteel in volle gang. "De kin deren bedenken zelf een verhaal en op basis daarvan gaan we een film maken, waar ze ook zelf in spelen." Elk kind maakt een eigen 'ontdek kingsreis', leert spelenderwijs de eigen kwaliteiten kennen en ont dekt hoe je door goed met elkaar samen te werken tot een mooi resul taat kunt komen. "Het verhaal gaat deels over een theatervoorstelling, waarvoor we dankbaar gebruikma ken van de vele zelfgemaakte kle- HEILOO - Kinderboerderij 'De Geitenbreiers' is in blijde ver wachting: binnenkort zal er een nieuw geitje geboren worden en daarom zijn de Geitenbreiers Meneer Wiem en Marieloes in rep en roer! Alles moet in orde zijn voor de komst van de kleine geit, zelfs buur vrouw (de vrouw van buurman Boer Boris) maakt zich zorgen, want heb ben de Geitenbreiers wel genoeg stro en is de stal al geveegd en hoe is het met de hoogzwangere moeder geit, maakt die het wel goed? Op kinderboerderij De Geitenbreiers wordt er samen met het publiek op een vrolijke manier voor gezorgd dat ons kleine geitje een warm en liefdevol plekje krijgt. De voorstelling vindt plaats op zondag 17 maart om 11.00 uur in Bibliotheek Heiloo. De kaarten a 5,- zijn te reserveren bij Stichting Potitco via info@potitco.nl of tele fonisch (06-86608248), incl. limo nade en koffie/thee. De voorstelling duurtKinder ongeveer 40 minuten. HEILOO - Scouting Victorie is een van de verenigingen uit Heiloo die in de week van 4 maart bij u langskomt om te col lecteren voor stichting Jantje Beton. Scouting heeft een band met Jantje Beton. De stichting Jantje Beton stimuleert het vrij buiten spelen voor kinderen in hun eigen buurt. Ook binnen de scouting kun nen kinderen hun hart ophalen en ding en rekwisieten van de Jan van Rijckenborghschool. Ik ben ook erg blij dat we gebruik mogen maken van de Cultuurkoepel. Echt een prachtige omlijsting, heel passend bij dit verhaal." De eerste vijf films die Colijn heeft gemaakt zijn inmiddels in een vergevorderd stadium. In Heiloo gaat het om films met kinderen lekker buiten, in teamverband, de wereld om zich heen ontdekken. Zeilen, kamperen, elke week een gaaf spel en speurtochten door het bos zijn voorbeelden hiervan. Daarom zetten de scouts zich graag in om deze week te collecteren voor het goede doel. In deze tijd van televisie, internet en het spe len van games is het belangrijk dat jongeren ontdekken hoe cool het is om samen buiten iets leuks te ondernemen. van de basisscholen De Duif, De Springschans en Elckerlyc. Voor elk van deze films wordt een hele bij zondere première georganiseerd bij Vue Cinemas. De bioscoop rolt de rode loper uit voor de kinderen; zij arriveren als ware filmsterren met een limousine bij de bioscoop. Op de IMDb-pagina van Torsten Colijn staan inmiddels enkele stills van de films: www.imdb.me/torsten. De opbrengst van deze actie gaat voor de helft naar Jantje Beton, de andere helft is voor de vereniging en zal worden besteed aan het onder houd van de boten en de aanschaf van nieuwe spelmaterialen. Namens Scouting Victorie dan ken wij u alvast hartelijk voor uw bijdrage! HEILOO - In de week van 18 tot en met 23 maart is weer de jaarlijkse collecteweek van ReumaNederland (voorheen het Reumafonds). Ook dit jaar zet ten duizenden vrijwilligers zich met hart en ziel in om door heel Nederland geld op te halen voor onderzoek naar reuma. Kom je ook kijken naar de voorstelling? Foto: Bibliotheek Heiloo Torsten Colijn maakt films met schoolkinderen uit Heiloo. Foto: Torsten Colijn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13