Lijf Gezondheid Aanmelden vóór 30 maart Martine Ruiter Fysio-Manuele Therapie RUTGERS Hoortechniek volgt ontwikkelingen op de voet 30 personen (M/V) met gehoorverlies, die de nieuwe Oticon OPN-S hoortoestellen will en ervaren. RUTGERS HOORTECHNIEK PEOPLE FIRST jsiMinuimyMüE! Voor meer informatie of een afspraak: 072-7112324 afspraak@rutgershoortechniek.nl Rutgers Hoortechniek Heerenweg 203 1851 KP Heiloo Hoortoestelfabrikant Oticon bracht met het OPN toestel al eerder een vernieuwing op de markt, waarbij het spraakverstaan vele malen beter werd. Toch wisten de ontwikkelaars de nieuwe OPN-S nóg verder te verbeteren. Want compromissen, die willen zij niet accepteren. En dat hoeft u ook niet. vindt het belangrijk om de nieuwste ontwikkelingen te onderzoeken en u daarmee het best mogelijke te kunnen bieden. Daarom zoeken wij nu: ocht: oticon Depressie Tijdens een depressie is de biochemi sche balans in de hersenen langdurig ver stoord. Dan heb je niet alleen depressieve gevoelens, maar heb je ook lichamelijke klachten. Zo kan het zijn dat je niet meer in beweging komt, dat je spieren stram worden en je last hebt van je darmen. Het leven is uitzichtloos geworden, de zon is totaal verduisterd en je bent ook niet meer in staat om te bedenken dat die zon ooit weer terugkomt. Er kunnen meerdere neurotransmitters betrokken zijn bij een depressie. Je kunt den ken aan serotonine,dopamine, noradrenaline en acetylcholine. In feite is een depressie niets anders dan een verstoring van die stofjes. Dat betekent niet dat er geen andere oorzaak is. De reden dat die stofjes ontregeld raken kan heel erg divers zijn. Meestal denk je dan een een emotionele oorzaak, zoals onverwerkt verdriet uit het verleden. Toch kan er ook een andere, veel voorkomende reden zijn waarom de neurotransmitterhuishouding uit balans raakt. Ik denk dan aan een erfelijke verstoring van één van de stoffen die de neurotransmit ters moeten opbouwen. Neurotransmitters komen namelijk niet zomaar uit de lucht val len. Ze moeten door je lichaam zelf gemaakt worden uit aminozuren (dat zijn stukjes van eiwitten), met behulp van diverse vitaminen en mineralen. Als je een erfelijke fout hebt in de opname of transport van één van die vita minen of mineralen, een bakfoutje dus, dan loop je de kans dat het misgaat. Dan kan het zijn dat je depressief wordt, of de ziekte van Parkinson krijgt, of obstipatie, of problemen met het bewegingsapparaat, of verslavings- gevoelig, of nog veel meer. Jammer genoeg denkt er bijna niemand aan vitaminen en mineralen als je last hebt van een depressie. Nee, erger nog, er worden meestal meteen antidepressiva voorgeschreven door de arts. Het starten met chemische stoffen die ingrijpen in je hersenstofwisseling is echter niet zonder gevaren. Je beïnvloedt namelijk niet alleen je gevoelsleven, maar ook diverse andere lichamelijke processen. Het komt veel voor dat je juist je bewegingsapparaat beïn vloedt, dan krijg je last van ongecontroleerde bewegingen als gevolg van de pillen. Iets wat veel mensen niet weten, is dat met name in de opbouwfase van de antidepressiva het risico op zelfdoding toeneemt. Daar wordt bijna nooit iets over gezegd door de voor schrijvend arts, omdat je er anders natuurlijk niet aan gaat beginnen. Ik zeg niet dat het daarom onver-tandig is om aan anti-epressiva te beginnen. En ik zeg al helemaal niet dat je er om die reden maar acuut mee moet stop pen. Nee, mijn boodschap is dat je voordat je eraan begint eerst goed geïnformeerd moet worden over de risi-o's en de bijwerkingen. Het opbouwen én het afbouwen is iets wat onder hele goede begeleiding zou moeten gebeuren. Maar wat ik zou toejuichen is, dat er voordat je eraan begint, eerst onderzoek gedaan zou worden naar de vita minen en mineralen status. De belangrijkste bakfoutjes die betrokken zijn bij depressie vind je in de vitamine B12, foliumzuur, vitamine B6 en mag nesium huishouding. Het is alleen niet zo een voudig om met een simpele bloedtest inzicht te krijgen in de werkzaamheid van vitaminen zoals B12. Een goede bloedwaarde zegt niet alles, en de normen voor normale waarden liggen zo laag dat alles al gauw als goed beoor deeld wordt. Aardig om te weten is dat met name het sporenelement lithium essentieel is om vitamine B12 de cel in te transporteren. Het is daarom niet gek dat lithium ingezet wordt bij manische depressiviteit. Als jij (of iemand in je omgeving) wil starten met anti-depressiva, zou ik eerst aandringen op onderzoek naar de vitaminen- en minera- lenstatus. Stop nooit zomaar met het innemen van anti-depressiva en bouw niet op eigen houtje af. Als je hulp nodig hebt bij het onder zoeken van je vitaminenmineralenstatus kun je ook bij orthomoleculaire artsen terecht. Zij leveren maatwerk in plaats van protocol- lengeneeskunde. Yvonne van Stigt, Master in de klinische psycho neuro immunologie. HEILOO - Mijn naam is Martine Ruiter. Ik ben een fysio-manueel therapeut die verder kijkt dan alleen de klacht; ik richt mij op de oorzaak van het pro bleem, zowel op het lichamelijke als emotionele Ij vlak. Het is mijn passie om jou te helpen weer grip op je klachten te krijgen. Ik leer je de signalen van je lijf beter te begrijpen en laat je zien hoe je weer op een positieve manier met je lichaam kunt samenwer ken. Maak online een afspraak en geef jezelf de kans weer te genieten van een ontspannen en pijnvrij lijf! www.martineruiter.nl info@martineruiter.nl 06-48904753 Martme Ruiter-. Kennemerstraatweg 464, kamer 1.11 Heiloo Foto: aangeleverd HEILOO - Rutgers Hoortechniek is dé audicien als het gaat om de nieuwste trends en ontwikkelingen op hoorgebied. Lilian Rutgers, audicien: "Wij vinden het uiterst belangrijk om de laatste ontwikkelin gen te blijven onderzoeken. We merken dat we mensen daar écht mee verder helpen. Men voelt zich niet meer buitengesloten, kan ande ren weer verstaan. Het sociale leven gaat voor een groot deel hand in hand met goed horen." Rutgers Hoortechniek organiseert om deze reden met enige regelmaat informatieve avonden voor belangstellenden, met uiteraard ook ruimte voor een hapje, drankje en gezellig praatje. Lilian en Arjan Rutgers. Foto: aangeleverd Arjan Rutgers, audicien: "Zo ook 8 mei aanstaande. Deze avond zal gaan over een baanbrekende technologie van hoortoestel- fabrikant Oticon, en wat wij als zelfstandig audicien daarin voor u kunnen betekenen. Momenteel zoeken wij een aantal mensen om deze toestellen zelf te kunnen ervaren." Zie ook onze advertentie elders in deze krant. Rutgers Hoortechniek Middenweg 117, 1701 GA Heerhugowaard, 072 - 5644288 Heerenweg 203, 1851 KP Heiloo, 072 - 7112324 www.rutgershoortechniek.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 21