Ontzorgen in het spitsuur van uw leven Jongerenwerkers BUCH lanceren nieuwe website Oud-burgemeester Nico Molhoek overleden Staakt jouw leraar ook? Kom lekker zwemmen en schaatsen! Voorjaarsconcert met Hollands tintje Jr REGIO 25 lij nlam V V t Nieuwe expositie in museumhoeve Overslot UITKIJKPOST MAART 2 0 19 Jongerenwerk nodigt u uit om de website eens te bezoeken. Aangeleverde foto REGIO - Vorig jaar zijn de jon gerenwerkers uit de BUCH- gemeentes om tafel gegaan om een gezamenlijke website te realiseren. Er zijn onderling reeds talloze contacten, maar een overkoepelend digitaal plat form was er nog niet. Sinds 1 maart dus wel. Door de activiteiten BUCH-breed te presenteren wordt het aan bod breder en het bereik groter. Jongeren uit Heiloo of Bergen kun nen bijvoorbeeld ook deelnemen aan activiteiten in Castricum en Uitgeest en andersom. Het leren kennen van elkaar, elkaars wensen en deelnemen aan elkaars activitei ten vergroot hun wereld en biedt LIMMEN - Op donderdag 21 februari is de heer Nico A.J. Molhoek, oud-burgemeester van de gemeentes Limmen en later Zundert, overleden. Op 15 janu ari van dit jaar had hij de leef tijd van 88 jaar bereikt. De heer Molhoek is zijn gehele leven in dienst van de overheid geweest. Na zijn werkzaamhe den als gemeentesecretaris in Geertruidenberg werd hij in 1966 benoemd tot burgemeester van Limmen. Destijds volgde hij burge meester Bosma op. Hier is hij geble ven tot 1985 waarna zijn benoeming in de Brabantse gemeente Zundert een feit werd. Daar is hij tien jaar burgemeester geweest tot hij met vervroegd pensioen ging. Wel bleef bij samen met zijn echtgenote in EGMOND-BINNEN - Het voorjaarsconcert van Eens gezindheid heeft deze keer iets extra's. Er worden mooie fanfarestukken gespeeld zoals 'Lady Stewart's Air' (Peter Graham) en 'Ouverture to a New Age' (Jan de Haan). Maar er worden ook Neder landstalige nummers gespeeld, zoals een prachtig arrangement van Claudia de Breij's 'Mag ik dan bij jou' en een compilatie van Bl0f. Meezingen mag, zoals bij het lied kansen voor verdere ontplooiing. Daarnaast is ook de kennisuitwis seling tussen de jongerenwerkers onderling een enorm voordeel. De site biedt kansen om gebruik te maken van ieders expertise: succesvolle activiteiten kunnen ook uitgezet worden in de andere gemeentes. Jongeren, hun ouders, beleidsmakers en andere betrokken partijen hebben nu op één plek een compleet overzicht van wat jonge renwerk in de praktijk inhoudt. Het BUCH-breed werken wordt vanuit de gemeenten gestimuleerd, en deze site is daar een prachtig voorbeeld van. U bent van harte uitgenodigd om een kijkje te nemen op www. jongerenwerkbuch.nl. Zundert wonen. Van oorsprong was hij van KVP-huize, dat later overging in het CDA. Hij was een bestuurder pur sang die tussen de mensen stond. In zijn tijd in Limmen kreeg de gemeente raad meer kleur, politieke partijen als D'66, PvdA, CPN en VVD deden hun intrede. In zijn bestuursperi ode veranderde Limmen totaal van aanzicht en transformeerde het van een dorp met bloembollenteelt naar een dorp waar veel gebouwd werd, doordat de bloembollencultuur van wege de grootschaligheid verplaatst werd naar elders. Hij was oprichter van de Culturele Raad Limmen (nu Limmen Cultuur), die juist dit jaar 45 jaar bestaat. Ook was hij een van de grondleggers van de Rotary Club Limmen-Castricum. 'Het dorp' dat bekend werd door de heerlijke vertolking van Wim Sonneveld. En dan hebben we het nog niet eens over het voorpro gramma. Op het solistenfestival van Eensgezindheid bleek dat de slag werkers uit het opleidingsorkest al heel wat kunnen. Zij gaan voor een mooi begin zorgen. Het voor jaarsconcert vindt plaats op zater dag 9 maart om 20.00 in De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. LIMMEN - Blosse biedt opvang en onderwijs van baby tot brug klasser. Met ruim 1.000 mede werkers, verdeeld over 27 kin dercentra en een servicebureau, richten zij zich vol overgave op hun kerntaak: de kinderen het beste uit zichzelf laten halen. In Limmen zijn drie Blosse- locaties. Als eerste noemen we Kinderdagverblijf Eigen Wijs, dat samen een kindcentrum vormt met de basisscholen De Kerkuil en Het Kleurenorkest. Op 1 februari vier den zij het eenjarig bestaan. Uit de samenwerking tussen Forte, Flore en Kinderopvang Heerhugowaard is het gedach tegoed van een kindcentrum ontwikkeld. Door het samen gaan van Flore en Kinderopvang Heerhugowaard ontstond er één stichting voor opvang en onderwijs: Blosse. Op 1 februari 2018 vond in Limmen een uitwisseling plaats van Forte-locaties en Kinderopvang Heerhugowaard. Hierdoor kwamen de kinderopvanglocaties onder de hoede van Blosse en ontstonden er kindcentra waar de samenwerking tussen opvang en onderwijs soepel verloopt. Alles onder één dak Onder de vlag van Blosse kunnen kinderen zich van baby tot brugklas ser in een doorgaande lijn ontwik kelen. Kinderdagverblijf Eigen Wijs biedt ruimte aan kinderen van 0 tot 4 jaar. Er is een babygroep, een verticale groep en een peutergroep. Vanuit deze kinderopvang stromen de kinderen naadloos door naar De Kerkuil of Het Kleurenorkest. Doordat zowel de kinderopvang, peuterspeelgroep, tussenschoolse opvang, buitenschoolse opvang en het onderwijs allemaal onder één regie georganiseerd zijn, kent iedereen elkaar en verloopt de over dracht zonder hobbels. REGIO - Op vrijdag 15 maart houdt het onderwijs een lande lijke staking. Dit betekent een vrije dag voor alle leerlingen en studenten in Nederland. De Meent Bauerfeind en zwem bad Hoornse Vaart organiseren daarom diverse activiteiten in de ijshal en in het zwembad. Tickets zijn bij De Meent Bauerfeind de hele dag verkrijgbaar tegen scholierenta rief voor de jeugd 2,60) en bij de Hoornse Vaart tegen scholierenta rief voor jong en oud 2,60). ICE Games Interactieve Splash Arena In de ijshal kunnen kinderen van 12.00 - 15.15 uur deelnemen aan de ICE Games en is er discomuziek. In het zwembad kunnen de kinderen meedoen met Levend Bingo, ligt de Interactieve Splash Arena aan het begin van het golfbad en draait DJ Franklin J de beste plaatjes. Collega's en geen concurrenten Maar de samenwerking is niet alleen voor de kinderen fijn. Ook de medewerkers vinden het fijn om op deze manier met elkaar verbon den te zijn. Martine Amiry, manager Kinderopvang: "De samenwerking die wij op de werkvloer hebben is heel goed voor de kinderen. Is er een keer ruzie of moet er nog iets uitgepraat worden en kan dat niet meer onder schooltijd? Dan weten de medewerkers van de BSO wat er gebeurd is en kunnen die het overnemen en de kinderen met het probleem helpen. Doordat we de kinderen zowel op school als bij de opvang kunnen volgen hebben we een nog beter beeld van het kind. Ook het contact met de ouders is goed." Over haar collega's zegt zij: "We zien elkaar ook echt als colle ga's en niet als concurrenten. Dat is zo mooi aan de samenwerking van de drie locaties." Helga Dol, Kindcentrum De Kerkuil: "Ouders hebben in Limmen iets te kiezen. De scholen werken nauw samen, in goede harmonie. Er is geen concurrentie. Ook met onze collega van Het Kleurenorkest, Hedi Schuite, verloopt de samenwerking in goede harmonie. Verder werken wij ook samen met de bibliotheek. Hier krijgen kinderen van groep 8 cursus in het voorlezen aan peuters. Door alle samenwerking en saam horigheid werken we echt samen met iedereen in ons dorp." Blosse, ook in Heiloo Martine wil op de valreep nog even kwijt dat Blosse ook in Heiloo actief is. Zelf is zij manager bij de Benedictusschool. Verder zijn zowel de kindcentra Radboud, Paulus en Willibrord aangesloten bij Blosse. Tekst: Yvonne van Stiphout Waterpret in de Hoornse Vaart. Foto: Renata Jansen EGMOND AAN DEN HOEF - Op zaterdag 2 maart om 16.00 uur is de expositie 'Greetings from Skage, Pay Bah' van de in Alkmaar geboren kunstenaar JP geopend. Hij zegt zelf over z'n werk: "Ik heb met mijn olie verfschilderijen 'goud' gevonden in het tegenovergestelde van 'perfect', 'mooi', 'instantresultaat' en 'afheid'." Helga Dol (links) en Martine Amiry. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 25