'Laatste derby' prooi voor HSV Golfclub Heiloo zoekt nieuwe jeugdleden Lisanne pakt brons op EK Indoor Open Tennisdag bij Het Vennewater SPORT 27 SN spiktl UITKIJKPOST MAART 2 0 19 HEILOO - De Foresters gaat vanaf volgend seizoen op zater dag voetballen. De club ver wacht met deze nieuwe koers een goede zet te doen en het voetballeven voor zowel spelers, speelsters als vrijwilligers een stuk makkelijker te maken met een vrije zondag. Het betekent ook het einde van de dorpsderby in competitiever band. Op zaterdag 2 maart stond het eerder afgelaste duel opnieuw op het programma op De Egelshoek. Waar in het heenduel de Egels ver rassend goed voor de dag kwamen en ontevreden mochten zijn over de 0-0, was ditmaal HSV de bovenlig gende partij. Zo nu en dan kregen de gasten veel ruimte en de strijd leek na doelpunten van Rick Houtenbos en Mats de Zeeuw snel beslist. De Foresters mocht toch lang blijven hopen op een beter resultaat, maar de verdediging van HSV gaf wei nig weg. Kort voor tijd kreeg Rick Houtenbos de 0-3 op een presen teerblaadje aangereikt en was de wedstrijd definitief beslist. Buiten de lijnen ging het voor de Egels een stuk beter, mede door inzet van het Jeugdkampteam en de sponsors die een leuke loterij en hamburgerver koop mogelijk maakten. Het zorgde voor een vol complex en voor beide kampen genoeg stof tot gezellig napraten. HEILOO - De 13-jarige Jasper Oudshoorn uit Heiloo is, na een periode van 2 weken, net terug uit het Oostenrijkse Alpendorf, dat de afgelopen week in het teken stond van de Nederlandse kampioenschappen alpineskiën. Dit spektakel ging vorige week zondag van start met een Kidscup wedstrijd, bestaande uit een profi slalom. Hier wist Jasper een twee de tijd neer te zetten en hij mocht daarvoor een zilveren medaille in ontvangst nemen. Aansluitend vonden de Nederlandse jeugd kampioenschappen plaats voor de licentieskiërs tot en met 16 jaar. Jasper, uitkomend voor het Ski Racing Development team, heeft in de categorie U14 een tweede plaats behaald in het combinatieklasse ment en ontving hiervoor opnieuw een zilveren medaille. De komende drie weken is Jasper thuis om zich te concentreren op school. Daarnaast zal hij ver der gaan met indoortrainingen in Zoetermeer en fysieke trainingen bij Dorssports Heiloo, onder bege leiding van zijn trainer Nick Wolven. Tevens staan er de komende weken een aantal nationale indoorwedstrij- den op het programma. Over drie weken vertrekt Jasper weer naar Oostenrijk voor een trainingsweek en aansluitend twee internationale wedstrijden. HEILOO - Op de Open Tennisdag van tennisvereniging Het Vennewater zijn gratis ten- nisclinics te volgen voor volwas senen en jeugd, dus iedereen is welkom. Komt u ook gratis ten nissen? Op zondag 10 maart van 11.00 uur tot 13.30 uur bent u welkom bij TV Het Vennewater. Om 11.30 uur begint de tennisles voor volwassenen en de jeugdclinic voor de kids. Dé gelegenheid om te kijken of je tennis leuk vindt. Betaal geen inschrijfgeld en profiteer van alle leuke aanbiedingen zoals: - De gratis tienweekse cursus voor volwassenen - Vijf tennislessen voor 10,- Sport 2000 Johan Jansen zal aanwezig zijn met testrackets, kan u adviseren betreffende de tennis- benodigdheden en heeft een mooie aanbieding. Wilt u meer weten, kijk dan op de website: www. tvhetvennewater.nl of kom op 10 maart langs. HEILOO - Donderdag vonden bij Golf- en Countryclub Heiloo (GCH) de eerste clinics voor basisscholen plaats. De club hoopt hiermee de jeugd enthou siast te maken voor de golf- sport. In totaal worden er 9 cli nics gegeven aan 260 leerlingen van 5 basisscholen uit Heiloo. Een jaar geleden is bij de GCH een nieuwe jeugdcommissie aan getreden. De jeugdcommissie heeft de opdracht meegekregen om de golfsport dichter bij de jeugd te brengen. Men heeft de ambitie om het huidige aantal jeugdleden van 27 te laten groeien naar 80 in 2022. De golfsport is een sport die door iedereen beoefend kan worden. Kinderen kunnen met hun ouders, maar ook met hun opa en oma een rondje golfen. Voor de jeugd is golf een hele attractieve sport. Met een golfclub hard tegen een klein bal letje aanslaan, wat vervolgens weg suist, is heel spectaculair. De beste jeugdspeler van de club, Gavin, slaat de bal maar liefst 250 meter ver. De jeugdcommissie van GCH heeft zich aangesloten bij het pro gramma sport@school van de gemeente Heiloo. Scholen mogen daarbij hun gymles inruilen voor een clinic bij een sportvereniging. Vanuit de basisscholen was er heel veel belangstelling voor de golfcli- nics. Donderdagochtend beet de Radboudschool de spits af. Groep HEILOO - Tijdens het EK Indoor 2019 in Glasgow behaal de AV Trias-atlete Lisanne de Witte zaterdag 2 maart brons op de 400 meter vrouwen. In een tijd van 52,34 liep Lisanne een persoonlijk indoor record en bekrachtigt ze haar status als internationale topatlete. Lisanne was dolblij. "Omdat ik in baan één moest starten, wist ik dat het een supermoeiljke race zou worden. Ik wist dat ik kei hard moest gaan. Ik moest vechten voor m'n plek, dat heb ik letterlijk gedaan", zei Lisanne tegen de NOS. "Ik ben blij dat het me nog een keer gelukt is." 6 kwam onder begeleiding van juf Monique naar het golfterrein. Juf Monique: "Ik heb zelf ook gegolfd. Ik heb dit in de klas verteld en de kinderen waren erg enthousi ast om dit te gaan doen." Er werd druk geoefend door de leerlingen zowel bij het ballen werpen (goed voor het richten welke kant je op wilt slaan), het putten als het ver slaan. En natuurlijk liet juf Monique ook haar techniek in het ver slaan nog even zien. Na de lunch was het de beurt aan de Willibrordschool. Ook zij gingen met de drie technieken aan de gang. De komende weken volgen nog basisschool de Duif, de Jan van Rijckenborghschool en de Zuidwester. Tekst: Yvonne van Stiphout Leerlingen van de Willibrordschool oefenen in het ver slaan. Foto: STiP Fotografie Peter Bruin (links), Huseyin Diktas (midden) en Inge Weening (rechts). Aangeleverde foto Lisanne de Witte. Foto: Erik van Leeuwen @Atletiekunie De dorpsderby tussen Foresters en HSV. Foto: Marc Brunekreef Jasper Oudshoorn uit Heiloo behaalt zilver bij NK alpineskiën. Foto: 247 Sportphoto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 27