Heiloo contact Verbod zwaar verkeer Kerkelaan, Stationsweg en Zevenhuizerlaan 9 HEILOOi GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Verbetering verkeersveiligheid en leefbaarheid Openingstijden Bezwaar maken Verkiezingen Evenementen Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op JJf UITKIJKPOST MAART 2 0 19 Op de Kerkelaan, Stationsweg en Zevenhuizerlaan gelden diverse verboden voor lange en zware voertuigen. Met het besluit dat het college op 26 februari heeft genomen is dat verleden tijd. Voortaan geldt een eenduidig verbod voor zwaar verkeer (uitgezonderd bestemmingsverkeer) op deze drie oost-west verbindingen. Een verbetering voor de leefbaarheid en verkeersveiligheid. De nieuwe route voor zwaar verkeer loopt buitenom, via de Vennewatersweg. Uitvoering 'verkeersbeleid Heiloo 2018 - 2030' Bij het opstellen van het 'verkeersbeleid Heiloo 2018-2030' zijn de smalle oost-westverbindingen, Kerkelaan, Stationsweg en Zevenhuizerlaan, veelvuldig besproken. Het verkeersaanbod op deze erftoegangswegen is divers en de ruimte is beperkt. Dit leidt tot problemen: fietsers die in de verdrukking komen, risicovolle inhaalmanoeuvres en overlast voor omwonenden in de vorm van trilling- en geluidshinder. In het verkeersbeleid staat daarom dat het zware (vracht)verkeer op deze wegen moet worden teruggedrongen. Verbod voor zwaar verkeer en handhaving In de eerste week van maart worden de verbodsborden geplaatst waarmee het grote en zware (vracht)verkeer wordt geweerd. Zwaar verkeer dat geen bestemmingsverkeer is, kan dan alleen via de gebiedsontsluitingswegen zoals Kennemerstraatweg en Vennewatersweg Heiloo in en uit rijden (zie kaartje). De gemeente zet verkeersregelaars in om het zware verkeer te wijzen op de nieuwe situatie. Bij onvoldoende effect gaat de gemeente over tot handhaven. Bestemmingsverkeer Winkels moeten bevoorraad worden. En leveranciers moeten wasmachines, keukens, etc. bij woningen en bedrijven kunnen afleveren. Daarom blijft bestemmingsverkeer over de erftoe gangswegen mogelijk. Zo rijdt het vrachtverkeer van en naar het stationsgebied via de Zeeweg en Heerenweg. En gebruiken leveranciers de Stationsweg om de bedrijven aldaar te bevoor raden. Het vrachtverkeer dat vertrekt vanaf de achterzijde van 't Loo rijdt via de Kerkelaan naar de Kennemerstraatweg. Wethouder Rob Opdam: "Bewoners hebben zich hard gemaakt voor deze maatregel. Als gemeente moeten wij alle belangen afwegen, niet alleen die van bewoners maar ook van onder nemers en andere doelgroepen. Het college heeft, mede op basis van het verkeersbeleid, een balans gezocht tussen de verkeersveiligheid, leefbaarheid en het ondernemersklimaat". Afsluiting Vennewatersweg - spooronderdoorgang Vanaf 18 maart wordt de Vennewatersweg 13 maanden afge sloten vanwege de bouw van de spooronderdoorgang. Het grote en zware verkeer wordt in die periode zoveel mogelijk omgeleid via wegen buiten Heiloo om. Er geldt een uitzon dering voor lokaal gevestigde agrarische bedrijven, vanwege de impact op hun bereikbaarheid en bedrijfsvoering. Op dit moment zijn er gesprekken om hier verder invulling aan te geven. Meer informatie over de werkzaamheden aan de spoor wegonderdoorgang op de Vennewatersweg vindt u op de website:www.heiloo.nl/spooronderdoorgang Route voor zwaar verkeer in Heiloo, na aansluiting A9. Totdat de aansluiting gerealiseerd is, rijdt zwaar verkeer via de Kanaalweg naar bedrijventerrein Oude Werf. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 821 735 46 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Verkiezingen 20 maart. Uw stempas- sen ontvangen? Nog 14 dagen tot aan de verkiezingen! Uiterlijk vandaag moet u de stempas- sen voor de verkiezing van leden van Provinciale Staten en voor het bestuur van waterschap Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier in uw brie venbus krijgen. De stempassen heeft u nodig om te stemmen op 20 maart. Bewaar ze zorgvuldig. Voor het stemmen heeft u ook een identiteitsbewijs nodig: een paspoort, Nederlands identiteitskaart of rijbewijs. Dit document mag maximaal 5 jaar verlopen zijn. Controleer of u vóor die tijd een nieuwe moet aanvra gen. Geen stempassen ontvangen? Hebt u de stempas(sen) op 7 maart nog niet ontvangen? Vraag dan voor dinsdag 19 maart, 12.00 uur een ver vangende stempas aan bij de receptie van het gemeentehuis. Stembureaus Op www.heiloo.nl/verkiezingen2019 staat een overzicht van alle stembu reaus. Er staat ook bij hoe laat ze precies geopend zijn. Het stembureau dat het dichtst bij u in de buurt is, staat vermeld op uw stempas. Maar u mag in alle stembureaus in onze gemeente uw stem uitbrengen. Meer weten over de verkiezingen? U leest er alles over op de speciale webpagina www.heiloo.nl/verkiezin- gen2019 Als een besluit rechtstreeks gevol gen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaar schrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft geno men: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. U kunt de besluiten vinden op officielebekendmakingen. nl/gemeenteblad Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Verleende APV vergunningen - Standplaatsvergunning foodtruck V-Pit 't Loo van 1 januari 2019 tot en met 1 januari 2020 op de locatie 't Loo winkelcentrum ter hoogte van de Gall Gall, verzenddatum besluit 1 maart 2019 (APV1801157). Kennisgeving incidentele festiviteit Koningsdag wijkvereniging plan Oost, De Oostkanter 4 ter hoogte van Abraham du Bois Hof 2 van 12.00 uur tot 22.00 uur, verzend datum besluit 28 februari 2019 (APV1900166);

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9