Heiloo STEM Stem op 20 maart voor leden van Provinciale Staten en bestuur waterschai Stembureaus 13 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo www.heiloo.nl/verkiezingen2019 20 MAART Stemhulp Stempassen Geen stempas(sen) ontvangen? In een andere gemeente stemmen? Regel een Kiezerspas Voor u laten stemmen? Regel een Volmacht nieuwe stemmers inwoners zijn jari£ op ZO L maart J Alles weten? UITKIJKPOST 13 MAART 2 0 19 r Alle kiesgerechtigden mogen op 20 maart 2019 hun stem uitbrengen voor de leden van de Provinciale Staten Noord-Holland en voor het algemeen bestuur van het waterschap Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Waar stemt u voor? Lees het op www.noord-holland.nl en www.hhnk.nl. De regels van het kiesrecht voor deze twee verkiezingen zijn niet hetzelfde. Het kan zijn dat u voor de Waterschapsverkiezing wél en voor de Provinciale Statenverkiezing niet mag stemmen. Op onze speciale webpagina leest u wanneer u wel of juist niet mag stemmen. YEfiSKIÉI'HGEH WATERSCHAP BUREAU Wilt u een stemadvies? Ga dan naar www. noord-holland.stemwijzer.nl en www.hhnk. mijnstem.nl De stempassen zijn per post verstuurd naar uw huisadres. Die stempassen heeft u nodig om te stemmen op 20 maart. Bewaar ze zorgvuldig. Voor het stemmen heeft u ook een identiteitsbewijs nodig: een paspoort, Nederlandse identiteitskaart of rijbewijs. Dit document mag maximaal 5 jaar verlopen zijn. Controleer of u vóor die tijd een nieuwe moet aanvragen. Hebt u geen stempas(sen) ontvangen? Of is uw stempas beschadigd? Vraag dan vóór dinsdag 19 maart, 12.00 uur een vervan gende stempas aan bij de receptie van het gemeentehuis tijdens openingsuren. Vindt u later uw oude stempas terug, dan kunt u met die oude pas niet meer stemmen. Op www.heiloo.nl/verkiezingen2019 staat een overzicht van alle stembureaus. U mag in alle stembureaus in onze gemeente uw stem uitbrengen; op uw stempas staat het dichtst bijzijnde stembureau. Er staat ook bij hoe laat ze precies geopend zijn. Let op: er is ditmaal ook een mobiel 'pop-up' stembureau, op twee verschillende locaties: - Pop-up-stembureau 9:00-12:00: De Loet, De Loet 1, Heiloo - Pop-up-stembureau 14:00-17:00: Overkerck, Stationsweg 92, Heiloo Wilt u in een andere gemeente stemmen, dan heeft u een kiezerspas nodig. Met een kiezerspas voor de Provinciale Statenverkiezing kunt u stemmen binnen de provincie Noord-Holland. Met een kiezerspas voor de Waterschapverkiezing kunt u stemmen binnen het grondgebied van water schap Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. U kunt twee dingen doen: Vul het aanvraagformulier in. Dat kunt u afhalen tijdens bij de receptie van het gemeentehuis tijdens openingsuren óf down loaden op www.heiloo.nl/verkiezingen2019. U kunt het ingevulde formulier e-mailen naar verkiezingen@heiloo.nl of per post sturen naar: Bureau Verkiezingen, Raadhuisplein 1, 1851 JL Heiloo. Zorg dat wij het formulier uiterlijk 15 maart hebben ontvangen. Neem uw stempas mee naar de receptie van het gemeentehuis. Daar kunt u die omruilen voor een kiezerspas. Dat kan tot dinsdag 19 maart, 12:00 uur. Vergeet uw identiteitsbe wijs niet! Kunt u op de verkiezingsdag niet zelf komen stemmen? Laat dan een andere kiezer uw stem uitbrengen. Daarvoor is een volmacht nodig. Onderhandse volmacht: invullen op uw stempas U kunt iemand anders voor u laten stemmen die in uw eigen gemeente woont én kiesge rechtigd is. Dat heet onderhands machtigen. Vul op de achterkant van uw stempas het vol machtgedeelte in en plaats uw handtekening. Geef dan de stempas én een kopie van uw legitimatiebewijs mee aan de kiezer die voor u gaat stemmen. Schriftelijke volmacht U kunt een kiezer uit een andere gemeente voor u laten stemmen. Vraag dan een schrif telijke volmacht aan bij de receptie van de gemeente, of download die op www.heiloo. nl/verkiezingen2019. Vul samen het formu lier in en lever het uiterlijk 15 maart in bij de receptie in het gemeentehuis. De gemeente maakt daarna een volmachtbewijs en stuurt het op naar de kiezer die voor u gaat stem men. U hoeft de andere kiezer geen kopie van uw legitimatiebewijs mee te geven. - Voor de Provinciale Statenverkiezing kunt u alleen een schriftelijke volmacht geven aan een kiezer uit de provincie Noord Holland. Voor de Waterschapverkiezing moet de gemachtigde in een gemeente binnen het grondgebied van waterschap Noord Holland Noorderkwartier wonen. Op het aanvraagformulier ziet u welke gemeenten hieronder vallen. - De kiezer die voor u gaat stemmen, mag per verkiezing maximaal twee volmachten aannemen. Deze volmachtstemmen moet hij tegelijkertijd met zijn eigen stem uit brengen. Meer weten over de verkiezingen? U leest er alles over op de speciale webpagina www.heiloo.nl/verkiezingen 2019. Heeft u een specifieke vraag? Bel ons dan (tel. 072 535 6666) of stuur een mail (verkiezingen@heiloo.nl).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13