Rabobank Alkmaar e.o. reikt cheque uit aan Hattrick Zorg k Activiteiten Historische Vereniging Heiloo Tien vragen aan 3 Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 13 MAART 2 0 19 HEILOO - Donderdagmiddag reikten Theo Groot en Wouter Bakker van Rabobank Alkmaar e.o. een cheque uit aan Hattrick Zorg, als bijdrage aan een uitda gend sportproject. Dit jaar een wandeling voor gehandicapten door de Oostenrijkse Alpen. Elk jaar organiseert Hattrick Zorg een uitdagend sportproject voor een groep cliënten. Na in 2017 een fietstocht van 400 kilometer geor ganiseerd te hebben en in 2018 een survivaltocht op de Veluwe (beide met ondersteuning van Stichting Keer op Keer en Stichting Kees), wordt het dit jaar een buitenlandse aangelegenheid. Op 22 juni vertrekt een groep van 16 personen (cliën ten en begeleiders) voor bijna een week naar de Oostenrijkse Alpen. Daar gaan zij onder leiding van een ervaren Nederlandse berggids drie dagen wandelen. Het is de bedoe ling per dag 9-12 kilometer te lopen en de groep overnacht in berghut ten. Elke woensdag traint de groep onder leiding van de vaste bege leiders Kevin Kraakman, Dennis Dingerdis, Daan Maart, Richie van Haaren en Jaap van den Kommer. Op zaterdag trekt de groep erop uit om tochten te lopen. En gezien de hoogteverschillen in de Oostenrijkse Alpen zal de groep de komende tijd de benen nog verder gaan trainen. Sommige cliënten zijn nog nooit in Oostenrijk of het buitenland geweest. Extra spannend dus. Maar zin in deze uitdaging hebben ze allemaal. Jop: "We gaan samen een prestatie neerzetten, we gaan vrien den maken en we blijven zingen. Daar ben ik heel erg trots op. In een groep wandelen is leuk en stoer. Ik wil fit blijven en als je fit wilt blijven moet je blijven wandelen." Samen met Patrick Rupsam (Hattrick Zorg) gaat Jop in april 2019 meedoen aan de Maalwater Run. Helder wil meer sportief bezig zijn. Maar ook open zijn naar ande ren, vriendschappen sluiten, voor een betere gezondheid zorgen en fit blijven. Nick: "Ik vind het pret tig om in de natuur te zijn. Ik houd van de natuur en van watervallen, die ga ik zeker zien in Oostenrijk." Naast Jop, Helder en Nick gaan ook Desai, Dylan, Joost en Jorrit mee om in Oostenrijk de bergen te gaan bedwingen. De Rabobank Alkmaar e.o. wil dit initiatief graag ondersteunen. Daarom kwamen donderdagmid dag Theo Groot en Wouter Bakker naar Heiloo om namens Rabobank Alkmaar e.o. een cheque van 272,50 te overhandigen aan Patrick Rupsam. Maar de tocht is duur, daarom worden er nog spon sors gezocht. Wilt u dit geweldige initiatief sponsoren dan kunt u contact opne men met Jaap van den Kommer, e-mail: jaapvandenkommer@gmail. com. Tekst: Yvonne van Stiphout 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben in Amsterdam geboren en op mijn 2e verhuisd naar Amstelveen. in 1966 verhuisden wij voor 13 jaar naar Frankrijk, waar ik onderwijs heb gevolgd. Bij terugkomst in 1979 heb ik 1,5 jaar in Castricum gewoond bij mijn ouders. Met mijn Anietje ben ik gaan samenwonen op de Breedeweg. Voordat wij ons huidige huis kochten op Het Bleekveld hebben we nog 2 jaar in een flatje op Mariënstein gewoond. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben een bevoorrecht mens, mijn hobby is al 40 jaar mijn werk! In 1979 begonnen ook mijn werkzaamheden bij dat prachtig mooie hoveniersbedrijf in Heiloo, van Haneghem BV. De eerste 10 jaar werkte ik fulltime, maar bij de geboorte van onze oudste dochter ben ik parttime gaan werken, en dat doe ik tot op heden. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Ik had Johan Cruijff graag willen ontmoeten, het was altijd een genot om hem te zien voetballen! 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? In Frankrijk woonden wij in een bosrijke omgeving, en in de zo mervakantie ging ik met vrienden hele kampen bouwen van bomen en bladeren, iedere dag van 's ochtends vroeg tot het donker werd! Mooie tijd! Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. HEILOO - Op zondag 17 maart is er weer een rondleiding op Nijenburg. Ervaren gidsen zul len u graag het interieur van het prachtige Huis Nijenburg laten zien. Binnen in het huis ziet u o.a. het bijzondere poppenhuis, waar heel veel over te vertellen valt. En als het weer het toelaat wordt ook in de tuin gewandeld. Bijzonder is dat er in de oude keuken koffie of thee gedronken wordt. Entree €7,50 p.p. Dit is inclusief koffie of thee (geen pin!). Vertrek om 11.00 en 13.30 uur, informatie: 06-51718363. Daarnaast organiseert de Historische Vereniging vier histori sche dorpswandelingen met gids. De eerstkomende wandeling is op zaterdag 16 maart. Vertrek van- uit het Historisch Museum op het Landgoed Willibrordus om 14.00 uur. Er wordt ditmaal in westelijke richting gewandeld en er is een kof- fiestop op een verrassingsplaats. De wandeling voert langs veel memora bele plaatsen. U zult nooit meer op dezelfde manier naar de monumenten en de bijzondere plekken van uw eigen dorp kijken. De gids neemt mooi weer en een attentie voor u mee. Kosten €5,00 p.p. (geen pin). Kinderen mogen gratis mee. Informatie: 06-51718363. Denkt u er ook aan om uw gere serveerde kaarten voor de toneel voorstelling 'Foto's die vervagen' op te halen? Zaterdag- en zondag middag in het Historisch Museum Heiloo van 14.00 - 17.00 uur. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Mijn achtertuin! Daar is het heerlijk vertoeven, met uitzicht op het bosje tussen Het Bleekveld en de Slootenslaan. Lekker zitten onder de schaduw van de fruitbomen en de rode beuk. Ik vind de beuk de mooiste boom en daarom is het bos achter de Kattenberg ook een heel mooi stukje Heiloo, vooral wanneer een laag afgeval len bladeren een tapijt vormt op de grond. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Wanneer iemand mij dringend nodig heeft. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Ik zou het zo snel niet weten. Wat me wel is bijgebleven is het ad vies van Michael Flatley, de Ierse danser die wereldberoemd werd met Riverdance en Lord of the dance: "Follow your dream!" 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik in mijn leven maar 1 jaar Nederlandse taal en grammatica heb gehad, het jaar voordat wij weer terug naar Nederland verhuis den. Wat veel mensen ook niet weten is dat ik mijn eigen Keltische harp heb gebouwd. Die was eigenlijk voor mijn dochter bestemd, maar ik vond het zo'n boeiend instrument dat ik 4 jaar les heb genomen om hem te leren bespelen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Vaktechnisch gezien vind ik het zonde dat er veel wordt bezuinigd op het onderhoud van het groen in Heiloo, maar kennelijk kan het niet anders. 10. De persoonlijke vraag van Carolien Sterkman: "Je speelt prachtig harp en bent sinds kort muziek aan het ma ken met een Keltische band. Hoe is jouw liefde voor de Keltische muziek ontstaan?" Voor v.l.n.r.: Dennis, Theo Groot (Rabobank), Jop, Wouter Bakker (Rabobank), Helder. Achter v.l.n.r.: Kevin, Nick, Kevin, Jaap, Patrick. Foto: STiP Fotografie Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op Historische dorpswandeling. Foto: Josta en Jaap de Graaf-Gieltjes Daar kan ik heel duidelijk over zijn. Op 13-jarige leeftijd ging ik met mijn ouders naar Bretagne. In de zomer zijn er talloze culture le festivals in die streek. In Quimper weerklonken door de straten van de stad melodieën van een jonge Bretonse volkszanger en harpist, Alan Stivell. Tot op heden luister en speel ik zijn muziek. Nu ik voor het eerst in een band zit, wil ik graag bekendheid geven aan zijn muziek. De Keltische muziek, zowel uit Bretagne, Ierland, Schotland, Wales en Galicia, heeft een rijke geschiedenis! Ik geef de 10 vragen door aan Edwin Hajema. Mijn vraag is: "Beste Edwin, ik ken jou als mijn tennismaatje, maar niet als tandarts. Ik vermoed dat jouw cliënten zich op hun gemak voelen wanneer zij in de stoel liggen. Je straalt rust uit. Heb je altijd al tandarts willen worden? Wat vind je de beste ontwikkeling van de laatste jaren in de tandheelkunde?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3