Jubileumconcert Vrienden van het Lied Opkikkers februari Keer op Keer COLUMN Tweede editie wijnfestival van Heiloo in de Cultuurkoepel! 5 l>I De Salon, durft u het aan? 'Dementie: wie bepaalt dat ik geen auto mag rijden?' Borden Dick de Scally UITKIJKPOST 13 MAART 2 0 19 HEILOO - Alzheimer Noord-Kennemerland organiseert op woens dagavond 20 maart een Alzheimer Café in Heiloo over het onderwerp 'Dementie: wie bepaalt dat ik geen auto mag rijden?' Mogen mensen met dementie autorijden? Hoe kun je veilig deelnemen aan het verkeer? Wat zijn de alternatieven als autorijden niet meer gaat? Wat moet je doen als je zorgen hebt over het autorijden van je partner? Pascalle De Graauw-Schmitz en Marise Kraaijeveld, casemanagers van Geriant, verzorgen de inleiding en gaan in op al uw vragen. Het Alzheimer Café is bedoeld voor mensen met dementie, hun naasten, belangstellen den, hulpverleners en iedereen die in het onderwerp is geïnteresseerd. U bent van harte welkom in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Vanaf 19.00 uur staan koffie en thee klaar. De inleiding begint om 19.30 uur. Om ongeveer 21.00 uur wordt de avond afgesloten. De toegang is gratis, aanmelden is niet nodig. Inlichtingen: Riet Steenhoek-Gravesteijn, tel.: 072-5337612. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer geeft elke week een Opkikker van 250 euro aan een vereniging of stichting. De opkikkers van de maand februa ri zijn gegeven aan: Alp d'Huzes (deelnemer: mevrouw G. v.d. Eng-van Duin in Limmen); Tennisvereniging Castricum (dames 1 zaterdag) en De Zonnebloem afdeling Limmen. Ook Timeless Vocaal in Heiloo ontving een van de opkikkers. Willeke en Ans, beiden afkomstig uit Heiloo, ontvingen voor hun koor Timeless Vocaal een opkikker van X op X en zijn daar superblij mee. Dit koor bestaat ruim 25 jaar en heeft 30 leden. Elke maandagavond oefenen zij in Wijkcentrum Overdie o.l.v. dirigent Jan Jaap Langereis en pianiste Marijke Vis-Honingh. Het extraatje van X op X wordt gebruikt voor het concert dat gege ven wordt op 7 december, waar voor nu al volop wordt geoefend en waar u natuurlijk van harte welkom bent. Het thema van dit concert is American Road Trip. Zie www. timelessvocaal.nl. Ze staan er weer, de verkiezings borden, dit keer voor Provinciale Staten (en waterschappen, vergeet dat even niet!). Volgende week woensdag mogen we weer. Vroeger móest je. Dat krikte de opkomst- cijfers geweldig op maar vervuilde die ook: blanco stemmen, dom prikken, protestkreten, invloed gemeentepolitiek, ongeldige stem men, verkeerd potlood, alles telde mee. Om dat te voorkomen zouden we het stemgeheim moeten ophef fen, iets wat weleens serieus geop perd is. Of de trotters, ja zo heten die mobiele billboards, her en der in het dorp zullen helpen de stem- I il Wilt u ook in aanmerking komen voor een donatie? U kunt het for mulier downloaden via www. stichtingxopx.wordpress.com of ophalen in onze kringloopwin kel Keer op Keer, Rijksweg 127, Limmen. Openingstijden: dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur, tel. 072-5325962. animo te vergroten? Ik betwijfel het. Daarvoor bestaan twee wetten, de wetten van De Scally. Wet 1: Je ziet door de bomen het bos niet meer. Er zijn te veel par tijen, die allemaal op het postze- gelvel moesten staan, waardoor de miniatuurtjes onleesbaar klein zijn en je zelfs kuierend een loep nodig hebt. Ik heb nog nooit iemand stil zien staan om alles te bestuderen. De trotters geven alleen aan: ga stemmen! Vroeger plakten fana tieke campagnevoerders de ver kiezingsposters op houten borden gewoon over elkaar heen. Dan wist je precies welke partij asociaal was. Wet 2: Verkiezingsposters met een gezicht erop trekken meer de aandacht dan posters met alleen een naam. Nee, ik noem namen noch gezichten. Daarvoor is dit stukje niet bedoeld en voor je het weet ben je in een hokje gestopt. Ga zelf maar kijken. En waar zijn de verkiezingsleuzen gebleven? Weggepoetst, want te klein. Nee, die borden kunnen wel weg, maar niet het stemrecht! HEILOO - In de Cultuurkoepel vindt op zondag 17 maart het jubileumconcert van de Vrienden van het Lied plaats. Parijs, eind 19e eeuw: Vrouwen nemen niet publiekelijk deel aan culturele activiteiten. Misia Sert en andere vrouwelijke mecenassen organiseren daarom bijeenkomsten met voordrachten en conversaties over kunst, literatuur en muziek: de 'Salons'. Die Salons worden gehou den in voorname huizen waar de gastvrouw haar gasten kunstenaars uit allerlei disciplines presenteert: Proust, Debussy, Monet, Diaghilev, Toulouse-Lautrec, Morisot en Coco Chanel zijn vaak aanwezig. Marcel Proust zal een prominente rol spe len in de Salon. Heiloo, 17 maart 2019: Zangeres Irene Maessen, fluitiste Eleonore Pameijer en pianiste Reinild Mees brengen deze bijzondere, onver getelijke en persoonlijke avonden opnieuw tot leven onder de titel 'De Parijse Salon'. Het programma wordt door de musici zelf rijkelijk toegelicht met wetenswaardigheden en anekdotes. Voordat u het weet waant u zich in een salon rond de vorige eeuwwisseling. In 'De Parijse Salon' bent u te gast in de salons van Princesse de Polignac (Winaretta Singer), de legendarische Misia Sert en de mecenas Elizabeth Sprague Coolidge. We brengen u muziek van Gabriël Fauré, Camille Saint- Saëns, Claude Debussy, Maurice Ravel, Kurt Weill, Francis Poulenc, Erik Satie en Cécile Chaminade. Gastheer Igor Bogaert leidt de dames bij u in en praat het geheel HEILOO - Bram Bruin (Café de Wit) en Tim van Hekken (Oud Reuchlin Boelen) hebben de handen ineengeslagen voor een mooi tweedaags wijnfestival in de Cultuurkoepel. Op vrijdag 22 en zaterdag 23 maart (van 16.00 tot 00.00 uur) kunt u fantastische wijnen proeven die u per proefglas, glas of fles kunt bestellen met daarbij feestelijke muziek en culinaire gerechten. Het wijnfestival is voor ieder een die graag wijn drinkt of daar mee wil beginnen. Daarnaast valt er genoeg te beleven, zoals Vino Casino! Blackjack met een smaak! Een VR-tasting in een Spaanse wijn gaard, jeu de boules in de 'Provence' en druivenstampen. Degene die het meeste druivensap tevoorschijn 'stampt', wint een mooie magnum- fles wijn. Bij binnenkomst ontvang je een proefglas wijn van Bram en Tim om meteen maar in de stemming te komen. Het glas mag je mee naar huis nemen en met behulp van het wijnpaspoort ga je op speelse en educatieve wijze op ontdekkings reis. Zowel voor de beginnende als de gevorderde wijndrinker is er genoeg te proeven. Natuurlijk zijn er ook mensen die geen wijn of alcohol drinken. Ook daar is aan gedacht door middel van een bar waar bier en fris en alcoholvrije wijn wordt verkocht. Zo kan iedereen genieten van dit festival. aan elkaar. Zondag 17 maart in de Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang: 15.00 uur. Kaarten: 10,--. Kaarten kunt u kopen via www. cultuurkoepelheiloo.nl. Eventueel zijn kaarten ook verkrijgbaar aan de deur, maar loop niet het risico dat het straks uitverkocht is. Let op: Het festival is PIN ONLY, dus met cash www.cultuurkoepelheiloo.nl of aan de deur. geld kunt u niet betalen. Het gaat een feestje worden in het glas en in de koepel. Graag tot dan en houd de Facebookpagina in de gaten voor verdere informatie! Tim (links) en Bram hebben er weer zin in! Foto: archief Uitkijkpost Willeke van Etten (r) en Ans Meijer (l) van het koor Timeless Vocaal. Aangeleverde foto In 'De Parijse Salon' waant u zich in een salon rond de vorige eeuwwisseling. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5