AZ Foodtour in Heiloo CDA Noord-Holland wil snel oplossing voor woningnood 65+ bingo in het Trefpunt 9 en voeding zijn natuurlijk nauw met elkaar verbonden. Vervolgens kon er een potje gevoetbald wor den. Mees had het moeilijk tegen de voetbaltalenten! In de klas werd de eerste les gegeven en de kinderen zijn vol enthousiasme aan de slag gegaan. Rotary Heiloo vertoont film voor wezenproject in Zambia Brunogebouw omgetoverd tot Jongerencentrum Heiloo Heilooër Rover in The Voice Kids UITKIJKPOST 13 MAART 2 0 19 De warming-up op het schoolplein van CBS de Duif. Aangeleverde foto HEILOO - Op dinsdag 5 maart was de aftrap van de Rabo AZ Foodtour. De Rabo AZ Foodtour is een compleet interactief les programma voor de groepen 7-8, waarin voedsel en gezon de voeding centraal staan. Leerlingen duiken in thema's als gezond eten, etiketten lezen en sportvoeding. In dat kader werden onder andere de Willibrordschool en CBS de Duif op 5 maart bezocht door spelers van AZ. Mees Hoedemakers mocht de kick-off doen bij de Willibrordschool. Alle kinderen stonden op het schoolplein waar ze vervolgens diverse vragen kon den stellen. Kinderen waren zeer enthousiast en wilden bijvoorbeeld weten hoe lang AZ al bestaat, hoe oud Mees is, hoe lang hij al voetbalt en nog veel meer! De kinderen van groep 7/8 mochten meedoen met de quiz. Er werden vragen gesteld over AZ maar ook over voeding. Sport AZ-aanvaller Oussama Idrissi kwam langs bij CBS de Duif en ver zorgde daar de aftrap. De groepen 4 t/m 8 begonnen met een warming- up op het plein onder leiding van Niels Kok, de inspanningsfysioloog van AZ. Nadat iedereen lekker was opgewarmd, begon groep 8 met een quiz over gezonde voeding en weetjes over AZ. Winnares Rianna ontving twee vrijkaartjes voor een AZ-wedstrijd! Na een spelletje voet bal met de AZ-vedette verplaatste de aandacht zich naar de klas voor een kort vraaggesprek tussen de leerlingen en de speler, gevolgd door de introductieles van de Foodtour. HEILOO - Wat het CDA betreft is het versnellen van de woning bouw de belangrijkste uitdaging voor de provincie. Samen met de gemeenten moeten we zorgen dat er in de komende jaren veel meer gebouwd wordt. Lijsttrekker Dennis Heijnen: "De woningnood heeft grote soci ale gevolgen. Jongeren kunnen niet uit huis of gaan samenwonen in het dorp of de stad van hun keuze, ouderen kunnen niet doorstromen naar een geschikte woning en men sen die gaan scheiden wonen ver plicht nog een lange tijd bij elkaar." De provincie heeft te lang beper kende maatregelen genomen. Voor Heiloo e.o. geldt dat we de huidige bouwlocaties maximaal moeten benutten. Ook moet de provin cie met de regio afspraken maken over een minimumaantal te bou- wen woningen, in plaats van een maximum. Verder kan de provincie gemeenten helpen met kennis om de procedures te versnellen. Heijnen: "De rem moet er nu echt af. In heel de provincie, maar vooral ook in deze regio, moet veel meer gebouwd worden. Dat is nodig voor de inwoners zelf en voor de grote vraag naar woningen in deze mooie provincie. We moeten daar bij de grenzen van de metropool regio Amsterdam loslaten. Helaas denken veel politieke partijen nog dat de provincie ophoudt boven Amsterdam, wij van het CDA weten wel beter." Bij meer woningen horen ook investeringen in infrastructuur. "We hebben niet de keuze om voor één modaliteit te kiezen. We moeten inzetten op flexibel openbaar ver voer, fietssnelwegen en verbreding van wegen. De afslag van de A9 bij Heiloo moet er ook komen," aldus Heijnen. Voor meer informatie over het partijprogramma en de kandida ten, zie www.cdanh.nl. Lijsttrekker Dennis Heijnen. Aangeleverde foto HEILOO - Vier studenten van de opleiding Marketing, Communicatie en Evenementen van het NOVA College in Haarlem organiseren op dinsdag 19 maart aanstaande een bingo voor 65-plussers in samenwer king met het Trefpunt in Heiloo. De studenten hebben een enquê te gehouden onder 65-plussers en daar kwam o.a. uit naar voren dat er behoefte is aan meer soci ale contacten en meer interactie met de omgeving. Dat bevordert en stimuleert hun deelname aan de maatschappij. Dat zijn ook de kerntaken van het Trefpunt, waarbij senioren worden gestimuleerd zo lang mogelijk zelfstandig te wonen. Ook organiseren ze uitstapjes, cursussen en bevorderen ze vrijwil ligerswerk. De bingo op dinsdag 19 maart start om 14.00 uur. De inloop is vanaf 13.30 uur en u krijgt een kopje koffie of thee met iets lekkers aan geboden. De studenten hebben prij- zen van diverse sponsors geregeld, waaronder Primera in het Hoekstuk en IJssalon Di Fiorentina. Ook heb ben ze via crowdfunding geld inge zameld om extra mooie prijzen weg te kunnen geven. U komt toch ook? Alleen nog even aanmelden en dan maar 'bingo!' roepen. Aanmelden is nood zakelijk en kan via 072-5331297. Voor deelname wordt een kleine bij drage van 1,50 euro gevraagd. HEILOO - Rotaryclub Heiloo ondersteunt project Kanjanji in Zambia met een filmavond in Theater De Beun. Op dinsdag 19 maart draait La Ch'tite Famille (aanvang 20.00 uur) en krijgt u na afloop een gratis drankje. In samenwerking met Rotaryclubs in Nederland, Engeland en Duitsland brengt Rotaryclub Heiloo geld bijeen om een middelbare school voor aidswezen in Zambia te realise ren. Eerder werd al succesvol een basisschool voor deze weeskinde ren gebouwd. Kaarten voor 12,50 per stuk zijn verkrijgbaar bij: Theater De Beun (Willibrordusweg 2), Rozing Wonen Dromen (Westerweg 261), Primera (Het Hoekstuk 4), via Rotaryclub Heiloo (secretarisrcheiloo@gmail.com) en telefonisch via 06-47033042. HEILOO - De jongerenredactie is bij de klusweek geweest van het Brunogebouw. Burgemeester Romeyn en wethouder Elly Beens kwamen ook kijken en vertellen hierover in de video van Marijn van de jongerenredactie. Jongerenwerkers Ester en Maarten geven ook uitleg. Bekijk de video op YouTube op het kanaal 'Uitkijkpost Jongerenredactie'. Foto: Miel van Velzen HEILOO - Aanstaande vrijdag is Rover Stoorvogel uit Heiloo te zien in het populaire programma The Voice Kids. Uit duizenden aanmeldingen werd hij uiteindelijk gekozen om voor de coaches, bestaande uit Marco Borsato, Anouk, Ilse de Lange en Ali B, auditie te doen. Een heel leuk en spannend avontuur! Zijn 'blind audition' wordt op vrijdag 15 maart uitgezonden op RTL4 om 20.30 uur. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 9