contact Winkelbezoek in Heiloo neemt toe HEILOO uil GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bezwaar maken Verkiezingen Bouwen en wonen Openingstijden Afval en milieu Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 2 0 MAART 2 0 19 Vandaag naar het stembureau Niet vergeten vandaag te stemmen voor leden van Provinciale Staten en bestuur waterschap. Alle informatie: www.heiloo.nl/verkiezingen2019 Stempassen en paspoort, Nederlandse identiteitskaart of rijbewijs mee Stemadvies? Ga dan naar www.noord-holland.stemwijzer.nl en www.hhnk.mijnstem.nl GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 821 735 46 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Omgevingsvergunningen Ontvangen aanvragen - Ambachtsweg 80, bedrijfspand wij zigen naar woongebouw (gebruik), ontvangstdatum 14 maart 2019 (WABO1900457); - De Rietvink 6, het vergroten van de woning (gevelopbouw voor- en zijge vel), ontvangstdatum 14 maart 2019, (WABO1900456); - Handelsweg 5, realiseren bedrijfswo ning, ontvangstdatum 14 maart 2019, (WABO1900457); - Kennemerstraatweg 299, plaatsen schutting, ontvangstdatum 13 maart 2019 (WABO1900443). Verleende vergunningen - De Kandelaar 43, bouwen afdakje tussen schuur en schutting, verzon den 11 maart 2019 (WABO1900288); - Pauwweijdt 3, vergroten woning (uitbouw badkamer en slaapkamer 1e verdieping), verzonden 11 maart 2019 (WABO1900241); - Stationsweg 36, plaatsen dakkapel (rechterdakvlak woning), verzonden 11 maart 2019 (WABO1900153). U kunt tegen deze besluiten bezwaar maken. Zie hiervoor de tekst 'Bezwaar maken'. Vastgesteld bestemmingsplan Drivingrange golfbaan Heiloo Burgemeester en wethouders maken op grond van artikel 3.8 Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad het bestemmingsplan Drivingrange golfbaan Heiloo ongewijzigd heeft vast gesteld. De gemeenteraad heeft beslo ten geen exploitatieplan vast te stellen voor het bestemmingsplan. Inhoud bestemmingsplan Het bestemmingsplan voorziet in het planologisch mogelijk maken van de aanleg en het gebruik als drivingrange van de gronden ten zuiden van de Lagelaan tussen het halve klaverblad van de toekomstige aansluiting op de A9 en de boerderij Lagelaan 5. Daarnaast maakt het bestemmingsplan de aanleg en het gebuikt als golfbaan mogelijk van de voormalige boorlocatie van TAQA ten noorden van de Lagelaan te Heiloo. Op die gronden wordt onder meer de bouw van een loods voor onderhoudsmateri- eel mogelijk gemaakt. Waar en wanneer kunt u stukken inzien? Alle stukken zijn met ingang van don derdag 21 maart 2019 gedurende zes weken digitaal in te zien via www. ruimtelijkeplannen.nl onder planID NL.IMRO.0399.BPdrivingrange-0401. Daarnaast ligt het bestemmingsplan ter inzage in het gemeentehuis van Heiloo en in de Openbare Bibliotheek. Hoe kunt u reageren? Tegen het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan kan met ingang van de dag na die waarop het besluit bekend is gemaakt gedurende zes weken beroep bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State worden ingesteld. Van deze mogelijk heid kunnen gebruik maken: een belanghebbende die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht; een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn zienswijze tegen het ontwerpbe- stemmingsplan naar voren te brengen; Het beroepschrift moet gestuurd worden naar de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift moet zijn onderte kend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het gericht is en de gronden van het beroep. Digitaal indienen kan via: https://digitaalloket.raadvanstate.nl. Inwerkingtreding bestemmingsplan Ingevolge artikel 3.8 van de Wet ruim telijke ordening treedt het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan, in werking met ingang van de dag na die waarop de hiervoor genoemde beroepstermijn afloopt. Het instellen van beroep schorst de werking van het besluit niet. Degenen die beroep hebben ingesteld kunnen verzoeken om een voorlopige voorziening. Een voorlopige voorziening moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Digitaal indienen kan via: https://digitaal- loket.raadvanstate.nl. Indien binnen de beroepstermijn een dergelijk verzoek is ingediend, treedt het besluit niet in wer king totdat op het verzoek is beslist. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Team Plannen en Projecten van de gemeente Heiloo, tel. 088-2575 6177 of via e-mail corouwer- kerk@debuch.nl. Gratis compost scheppen tijdens Compostdag Zaterdag 30 maart en van maandag 1 april tot donderdag 4 april kan er zolang de voorraad strekt gratis com post gehaald worden bij de afvalbreng- plaats op het Rosendaal 2. Zaterdag 30 maart ben je van harte welkom tussen 9.00 uur en 12.45 uur. Van maandag tot en met donderdag kan je tussen 09.00 uur en 15.30 uur compost scheppen. Breng zelf een schep, zakken of een aanhanger mee. Denk eraan dat je de aanhanger goed afdekt met een zeil of een net, anders riskeer je een boete. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is ver zonden. In dit bezwaarschrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft geno men: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. U kunt de besluiten vinden op officielebekendmakingen.nl/ gemeenteblad Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank Noord Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht. Medewerkers kunnen vragen naar je legitimatie, waaruit blijkt dat je inwoner van Heiloo bent. Jouw gft etensresten zetten de tuin in bloei De compost die je ophaalt komt van jouw gft- en groenafval. Van iedere volle container van 240 liter kan 25 tot 30 kilo compost gemaakt wor den. Naast compost maakt HVC er ook biogas van. Zo zie je dus dat jouw afval waardevol is! Meer informatie over gft en het scheiden van afval vindt u op www.indegoeiebak.nl. Op www.compostdag.nl vindt u meer informatie over de Compostdag. HEILOO - De gemeente Heiloo hecht grote waarde aan de leefbaarheid in de gemeente. Beschikbaarheid van goede win kelvoorzieningen speelt hierin een belangrijke rol. Ook in 2018 is het consumenten gedrag via het Randstad Koop- stromenonderzoek in beeld gebracht. Voor Heiloo zijn de volgende winkel gebieden onder de loep genomen: Centrum Heiloo (in en rond winkel centrum 't Loo), Het Hoekstuk en het Stationscentrum. Het onderzoek geeft antwoord op vragen als waar mensen hun dagelijkse boodschap pen doen en waar ze hun kleding of nieuwe smartphone kopen. Doen ze dit in een gezellig centrum of kiezen ze juist voor het gemak van internet? Koopstromenonderzoek 2018 De grote lijnen uit het koopstromen- onderzoek zijn: - Internet blijft groeien - Consumenten doen veel vaker lokaal hun boodschappen - Er wordt minder gewinkeld in mid delgrote en grote centra - Het winkellandschap polariseert verder. Met name kleinere middel grote centra kregen te maken met dalende bestedingen per m2 (vloer- productiviteit). Kansen liggen met name op: - Verbeteringen met hoge impact (sfeer en beleving) - Nieuwe relevantie en functies, en combinatieverzoek. Stimuleren van combinatiebezoek tussen winkelen en andere voorzieningen. Centrum Heiloo (in en rondom winkelcentrum 't Loo) Het totaalbedrag van 20,5 miljoen (op een totaal van 25,4 miljoen) aan dagelijkse artikelen in de eigen gemeente is toegenomen ten opzich te van 2016. Voor de niet-dagelijkse goederen (mode luxe, vrije tijd en in en om het huis) besteden de eigen inwoners 13,1 miljoen (op een totaal van 21,5 miljoen). Van de ruim 46,9 miljoen aan consumen tenbestedingen in de detailhandel in centrum Heiloo komt 5 miljoen (ruim 10%) uit de portemonnee van toeristen. De inwoners geven de winkelvoor zieningen een rapportcijfer 7,9. Dit cijfer is gelijk gebleven ten opzichte van 2016. Met name 'netheid' en 'parkeermogelijkheden auto' sco ren hoog maar 'bereikbaarheid per openbaar vervoer' kan beter. Winkelcentrum Het Hoekstuk Het totaalbedrag aan bestedingen in winkelcentrum Het Hoekstuk is toegenomen ten opzichte van 2016. Eigen inwoners besteden 19,5 miljoen (op een totaal van 24,9 miljoen) aan dagelijkse artikelen in de eigen gemeente. Vanwege het beperkte aantal winkels zijn voor Het Hoekstuk geen cijfers voor niet- dagelijkse artikelen zichtbaar. De inwoners geven de winkelvoor zieningen een rapportcijfer 7,7 ten opzichte van de 7,8 in 2016. Met name de 'bereikbaarheid per auto' scoort hoog maar 'evenementen' en 'bereikbaarheid per openbaar ver voer' kunnen beter. Stationscentrum Het totaalbedrag aan bestedingen in het Stationscentrum is toegeno men ten opzichte van 2016. Eigen inwoners besteden 14,7 miljoen (op een totaal van 15,6 miljoen) aan dagelijkse artikelen in de eigen gemeente. Voor de niet-dagelijkse goederen (mode luxe, vrije tijd en in en om het huis) besteden de eigen inwoners 3,9 miljoen (op een totaal van 5,6 miljoen). De inwoners geven het Stationscentrum een rapportcijfer 7,5 ten opzichte van de 7,8 in 2016. Met name de 'parkeermogelijkheden auto' en het 'horeca-aanbod' scoren hoog maar 'evenementen' en 'faci liteiten (bijvoorbeeld wc, wifi en bankjes)' kunnen beter.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11