Radboud maakt het verschil Kidsredactie interviewt kinderdirecteur bibliotheek Bijenlint Heiloo: draag bij aan duurzaamheid Heiloo voor Elkaar danst in Taalhuis van deze krant? UITKIJKPOST 2 0 MAART 2 0 19 HEILOO - Op woensdag 17 april zet het Radboud Kindcentrum de deuren open voor jonge kin deren en hun ouders. Kom langs tussen 9.00 - 11.00 uur en neem een kijkje bij de peuteropvang. Op de peutergroep vor men spelactiviteiten de basis. Spelactiviteiten waarbij plezier in het spelen in een liefdevolle omge ving vooropstaat. Kinderen ont wikkelen zich daarbij in de volle breedte en leren veel, omdat ze van nature betrokken zijn bij het spel dat ze spelen. Er wordt, net als op de school, gewerkt vanuit de basisprincipes IPC. Daarbij werken de pedago gisch medewerkers en leerkrach ten van groep 1-2 samen om een veilige, warme, rijke en uitdagende speel-leeromgeving te creëren voor de kinderen. Door de intensieve samenwerking tussen de leerkrach ten en pedagogisch medewerkers ontstaat er een doorgaande lijn in de ontwikkeling van elk kind. Dit maakt de overstap naar de basis school vloeiender. Ook goed om te weten: kinderen die via de peuteropvang doorstro men naar het basisonderwijs van Radboud Kindcentrum, krijgen voorrang bij plaatsing. Meer info op www.radboudkindcentrum.nl. V.l.n.r.: Linde, Lotta, Roos en Bobbie, Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 14 febru ari gingen Bobbie Kleverlaan, Linde Kuitenbrouwer en Roos Houtman van de Kidsredactie van Uitkijkpost naar de bibliotheek om daar Lotta Sengers, de kinderdirecteur, te interviewen. Kinderdirecteur Lotta Linde: waarom wil je dit doen? ze zag een poster op school en het leek haar leuk. wat doe je allemaal? activiteiten, vergaderingen en voorlezen voor kleinere kinderen. ook maakt lotta vlogs die je kunt zien op de website van de biblio theek. lees je zelf ook veel boeken? ze leest zelf ook wel veel boeken en ze zegt dat het ook leuk is om voorgelezen te worden. Bobbie: wat is je favoriete boek? ze heeft de 12e haar boek bespreking gehad over harry HEILOO - Heiloo voor Elkaar organiseerde dit jaar Vrouwendag in het Taalhuis. Op 8 maart kwamen vrouwen uit verschillende landen samen om deze dag te vieren in de bibliotheek van Heiloo. Voor de meeste van deze vrouwen is Nederlands de tweede taal. Tine den Hoed opende de avond met een toespraak over sterke vrou wen, waarna Ilsan Soubaneh, acht jaar oud, een toespraak hield die was geschreven door haar moe der. Ze wenste alle vrouwen veel gezondheid en geluk. Ook dit jaar waren er verschillende workshops georganiseerd, zoals gezonde voe ding, armbanden maken en Engelse les. Julia van Tiel had heerlijke hap jes gemaakt. De avond werd afge sloten met Zumba. Bianca Blom gaf een spetterende les, die enthousiast ontvangen werd. Vervolgens werd er gedanst op muziek uit alle lan den. Zoals ook op vorige vrouwen dagen gaven de vrouwen als afslui ting van de avond rozen aan elkaar. Dit als herinnering aan brood en Een spannende middag voor de meiden van de Kidsredactie, want dit was hun eerste echte opdracht. En ook Lotta vindt het altijd weer een beetje spannend om geïnter viewd te worden. Voordat Bobbie, Linde en Roos aan het interview beginnen, vertelt Jeannette Braam potter 5 en ze vond lampje ook een mooi boek. luister je ook naar luisterboeken? ze luistert soms ook naar luister- boeken bijvoorbeeld als je in de trein zit dan vind ze het fijner om te luisteren dan te lezen. Roos: zit je ook op een sport lotta zit op musicalles en elke maandag avond zwemt ze bij de spetters. krijgt lotta salaris ja ze mag elke vakantie een boek uit kiezen. geschreven door linde, bobbie, roos. rozen. Het recht voor vrouwen op werk, maar ook op ontwikkeling en ontspanning. (directeur van bibliotheek Heiloo) waarom zij eigenlijk een kinder directeur hebben. "Grote mensen kunnen kinderen wel iets vertellen, maar ze vertellen al zoveel. En soms nemen kinderen meer aan van kin deren," aldus Jeannette. Tenslotte heeft Lotta ook nog een vraag voor de meiden van de Kidsredactie: "Waarom zitten jullie in de Kidsredactie?" Lachend ver tellen Roos en Linde dat hun moe ders bij Uitkijkpost Media werken en dat zij vroegen of het de meiden leuk leek. En daar hoefden Roos en Linde niet lang over na te denken. Linde vroeg gelijk haar vriendin Bobbie, die ook meteen enthou siast was. De Kidsredactie zoekt nog meer leden, zie daarvoor het oproepje op pagina 16 in deze krant. Alles werd mogelijk gemaakt door giften van Vrouwen van Nu en de hulp van Jongerenwerk Heiloo. HEILOO - In alle bijenkasten is de koningin nu weer eitjes aan het leggen. Die eitjes hebben een temperatuur van 36 graden nodig om tot volwassenheid te kunnen komen. Vervolgens duurt het 21 dagen om van ei tot werkbij te transformeren. De nieuwe werkbijen leven onge veer 6 weken en de winterbijen gaan nu langzaam dood. Voor mij als imker is het van belang om de honing-/suikervoorraad in de bijen kast in de gaten te houden. Er zou nog een koude/vorstperiode kunnen komen. Hun honingvoorraad kan dan opraken waardoor ze verhonge ren. Honingbijen foerageren name lijk boven de 12 graden. Onder de 12 graden blijven ze in de bijenkast. Ook wij staan te popelen om bij warmer weer de tuin weer in te richten. We willen tenslotte prettig wonen en de tuin aanpassen aan onze wensen. Toch zou ik jullie wil len vragen om na te denken over hoe je in je (steen- of gras-) tuin kunt bijdragen aan biodiversiteit en duurzaamheid. Moeilijk is het niet. Alleen dat stapje zetten, hè Probeer toch stukjes van je tuin in te richten voor de insecten. Plant bijvoorbeeld vuilbomen (Phalaris lutea en de gele vlinderstruik (Buddlea) in je tuin. Plaats grote potten/bakken met bloeiende plan ten op je steenplateaus. Zoek naar drachtplanten bij www.imkerpedia. nl. Of vraag advies op bijenlintHei- loo@gmail.com. Maar doe iets dat bijdraagt aan diversiteit en duur zaamheid. Tip voor maart: laat gerust de tuin nog even met rust en ga half april aan de gang. Tekst: Jan Adrichem ADVERTENTIE Kom langs en neem een kijkje bij de peuteropvang. Aangeleverde foto De vrouwen genoten van workshops, hapjes en een spetterende Zumba-les. Aangeleverde foto www.uitkljkpost.nl 0226 333311 RO OI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15