^fcÜEï Schaakgrootmeester Sopiko komt naar Vredeburg Meetup: Autisme en gedrags problematiek in de sport REGIO 18 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Kampeer- en Wandeldagen op de Caravanboulevard in Heerhugowaard 14 -ii, Geluksgetalacties bij Heleen van Essen Borstprothese en Lingerie Advies UITKIJKPOST 2 0 MAART 2 0 19 De Kampeer- en Wandeldagen zijn de start van het kampeerseizoen. Aangeleverde foto HEERHUGOWAARD - Beleef op 23 en 24 maart de Kampeer- en Wandeldagen 2019 op de Caravanboulevard in Heerhugowaard. Het voor jaar komt eraan, de campings gaan weer open. Kortom, het kampeersei- zoen gaat van start en we gaan weer lekker naar buiten. Om het kampeerseizoen in een gezellige sfeer op te starten organiseren de bedrijven op de Caravanboulevard weer een groots evenement. Onder de titel 'Kampeerdagen 2019' kan de kampeerder twee dagen lang in een sfeervol decor kennismaken met allerlei zaken die met kamperen en vrije tijd te maken hebben. Met ondersteuning van tientallen exposanten op kampeer- en wandelgebied, waaronder campings, wandelspecialisten en leveranciers van kampeerartikelen en technische accessoires, maar er is ook een prachtige collectie fietsen. De bedrijven op de Caravanboulevard staan samen garant voor een enorme collectie kampeermiddelen, waaron der nieuwe en gebruikte campers en caravans, (voor)tenten, kampeerten- ten en 1001 kampeeraccessoires. Als extra voegt Pauw recreatie het thema wandelsport aan het evenement toe. Met o.a. de Lowa Experience Trailer, waar de wandelaar de diverse Lowa-schoenen daadwerkelijk uit kan testen. Er is ruime gratis parkeerge legenheid. Zie voor openingstijden en meer informatie www.pauwrecreatie.nl. Heleen slaagt er steeds weer in de collectie aan te laten sluiten op de laatste modetrends. Aangeleverde foto CASTRICUM - Een goede reden om op 22 en 23 maart van 10.00 uur tot 16.00 uur de voorjaar inloopdagen te bezoeken. Het zevenjarig bestaan van haar praktijk viert Heleen van Essen in maart en april met bijzondere acties. Geconfronteerd worden met borstkanker is heftig. Een speciaalzaak in de buurt waar u met aandacht, begrip en deskundigheid begeleid wordt in de keuzes die u moet maken, is dan een verademing. Welke (deel)prothese past het best bij mij? Is er keuze bij beha's? Kan ik er nog wel elegant uit zien in badmode? Vragen waar Heleen vakkundig mee omgaat. Zodra je haar sfeervolle praktijk in Castricum binnenwandelt voel je de weldaad van de collectie die ze ieder jaar weer laat aansluiten op de modetrends. Zomers koraalrode of verfijnd poederblauwe beha's. Badkleding in kleu rige prints of classy zwart. Maar daarnaast ook modieuze strandjurkjes, hemdjes en sportbeha's waar prothesen in passen. Een tipje van de actiesluier: bij aankoop van badkleding maakt u kans op een kleuradvies van Saskia van der Hoek, een gerenommeerd imagocon sultant. Heleen werkt op afpraak buiten de inloopdagen om. Willem de Rijkelaan 22 Castricum. 0251-679162, 06-47582430 praktijk@heleenvanessen.nl. www.heleenvanessen.nl. LIMMEN - Bij SV Vredeburg is in de afgelopen jaren de traditie ontstaan om het schaakseizoen af te sluiten met een simultaan door een topspeler, die het dan opneemt tegen alle ruim 30 leden van de schaakclub tege lijk. Zo bezochten de grootmeesters en Nederlands kampioenen Dimitri Reinderman en Zhaoqin Peng de gezellige speelzaal in Limmen, net als de regionale topspelers Thomas Broek en Manuel Bosboom. In 2018 was het Noord-Hollands kampioen Hing Ting Lai die een record neer zette met een scoringspercentage van 95 procent. Voor de komende editie - die op vrijdag 17 mei om 20.00 uur plaats vindt - slaagde Vredeburg-secretaris Harold Ebels erin om niemand minder dan Sopiko Guramishvili vast te leggen. De 28-jarige Sopiko Guramishvili is een uit Georgië afkomstige grootmeester, die na haar huwelijk met Nederlands beste schaker, Anish Giri, alweer enkele jaren in Nederland woont. Met een elo-rating van 2385 punten is Guramishvili een van de sterkste speelsters in ons land. Zij is niet alleen actief als speelster; ook is Sopiko Guramishvili een internati onaal bekende internetcommenta- tor bij schaaktoernooien. Zij staat bekend onder de bijnaam 'Miss Tactics'. Op 16-jarige leeftijd werd Sopiko al wereldkampioen schaken bij de meisjesjunioren! Harold Ebels kijkt uit naar de komst van Sopiko Guramishvili: "Het is best een opgave om ieder jaar weer een aansprekende spe ler te strikken voor ons simultaan, maar met Sopiko Guramishvili is dat fantastisch gelukt. Met haar charismatische presentatie en haar grote schaaktechnische vaardig heid gaat zij opzien baren en zor- gen voor een memorabele schaak avond, dat weet ik zeker," aldus de clubbestuurder. Ook zegt hij dank aan enkele sponsors die het simul taan mede mogelijk maken. Het simultaan heeft dit jaar nog extra cachet, omdat SV Vredeburg in mei ook 45 jaar bestaat. Een week na het simultaan zal een lustrumfeest plaatsvinden. De 28-jarige Sopiko wordt ook wel 'Miss Tactics' genoemd. Foto: David Llada BUCH - Stichting Sport-Z orga niseert in samenwerking met Kop-Zorg in april twee gratis informatieve bijeenkomsten rondom het thema 'Autisme en gedragsproblematiek in de sport'. De bijeenkomsten staan open voor sportaanbieders en (zorg) professionals die betrokken (wil len) zijn bij het aangepast spor ten in Heerhugowaard, Alkmaar, Langedijk, Bergen, Uitgeest, Castricum of Heiloo. Naast het uit wisselen van het laatste nieuws op het gebied van Aangepast Sporten worden concrete knelpunten uit de praktijk behandeld en krijgt men de kans om ervaringen met elkaar te delen. Stichting Sport-Z organiseert de gratis Meetup Aangepast Sporten namens Regio Alkmaar, en wil hiermee zoveel mogelijk drempels wegnemen zodat mensen met een beperking ook mee kunnen doen. Door het uitwisselen van relevante informatie kunnen vraag en aanbod (nog) beter op elkaar worden afge stemd. Programma Het programma van de Meetup Aangepast Sporten richt zich op zowel (zorg)professionals (medewerkers van sociale teams, buurtsportcoaches, ambtena ren van Sport en Zorg en WMO- consulenten) als sportaanbieders (verenigingsmanagers, bestuurders, vrijwilligers en verenigingsonder steuners). Op de agenda van de bij eenkomsten staan onder meer het laatste nieuws over het aangepast sporten in de regio Alkmaar, het thema 'Autisme en gedragsproble matiek in de sport' en de ontwik kelingen op de website van Uniek Sporten. Daarnaast is er volop gele genheid om andere sportaanbieders en professionals te ontmoeten. Aanmelden en meer informatie Op donderdag 4 april vindt de bijeenkomst plaats op het gemeen tehuis Heerhugowaard (Parelweg 1, Heerhugowaard) en op woens dag 10 april wordt de bijeenkomst gehouden bij De Meent Bauerfeind (Terborchlaan 301, Alkmaar). Beide bijeenkomsten bevatten hetzelfde programma. Aanmelden kan via www. sport-z.org/meetup. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Pascale de Hoogh (Regiocoördinator Aangepast Sporten), via p.dehoogh@sport-z. org of 06-11149728. De Meetup Aangepast Sporten wordt georganiseerd namens Regio Alkmaar om zoveel mogelijk drempels weg te nemen zodat mensen met een beperking ook mee kunnen doen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 18