Radboudschool doet mee aan de Energy Challenges NW Literaire avond in Bibliotheek Heiloo 3 Remco Campert: een portret W Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 2 0 MAART 2 0 19 HEILOO - Woensdag 13 maart organiseerde de Radboudschool de Warme Truiendag. De kachels werden twee graden lager gezet om zo te besparen op het ener gieverbruik. Tevens doen leer lingen van groep 7 en groep 7/8 mee aan de Energy Challenges NW. Deze week wordt niet alleen gelet op het energieverbruik maar ook doen leerlingen, leerkrachten en ouders mee aan de Nationale Week Zonder Vlees. Dit alles in het kader van het milieu. Door het niet eten van vlees wordt bespaard op waterverbruik en de uitstoot van broeikasgassen die bijdra gen aan klimaatveranderingen. De Radboudschool geeft ook advies in wat te eten deze week. En natuurlijk alle gerechten zonder vlees. Op woensdag 13 maart ging groep 7/8 van juf Carla aan de gang met escapeboxen. Binnen 45 minu ten moesten de kinderen in kleine groepjes puzzels oplossen. Deze puzzels hadden allemaal betrek king op het milieu. Als eerste moest een grote box met een slot erop geopend worden. Geen gemakkelij ke opdracht. In de grote box bevond zich nog een kleinere box, ook voor zien van een slot. Door het oplos sen van allerlei puzzels en aan het einde een ingewikkelde rekenpuzzel Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. konden de kinderen de tweede box ook openen. Hierin vonden zij een briefje en iets lekkers. Het groepje dat als winnaar uit de bus kwam had 32 minuten en 20 seconden nodig om alle puzzels op te lossen en beide boxen te openen. Meike, Marleen, Abeda en Akyn werkten nauw samen, en dat was hun kracht. Meike: "Het was moeilijk maar leuk. Er was wel veel stress want het was een race tegen de klok. Maar door goede samenwerking hebben wij gewonnen." Akyn deed het laatste, vele rekenwerk en Abeda zag de oplossing in de getallen om de twee de box te openen. Tekst: Yvonne van Stiphout De winnaars van het spel met de escapeboxen. V.l.n.r. Marleen, Akyn, Meike en Abeda. Foto: STiP Fotografie Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur HEILOO - Tijdens de Boekenweek 2019, op dins dag 26 maart, organiseert Bibliotheek Heiloo een lite raire avond over het leven van Remco Campert, verzorgd door Mirjam van Hengel. Zij schreef de biografie 'Een knipperend ogenblik. Portret van Remco Campert'. Toegangskaarten Voor deze onderhoudende avond met bijzonder beeldmateriaal zijn toegangskaarten verkrijgbaar via www.bibiotheekheiloo.nl of bij de servicebalie van de bibliotheek. Dinsdag 26 maart, aanvang 20.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Tijdens de pauze is er een boekverkoop door boekhandel Bruna. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op "Eigenlijk wil ik gewoon elke morgen wakker worden en niks weten en gaan schrijven." Dat zegt Remco Campert, de virtuoos ter loopse dichter die altijd zijn vinger aan de pols van de tijd heeft gehou den. Het verhaal van zijn leven loopt van de naoorlogse avant-garde via feestende jongeren rond het Vondelpark en toenemende publie ke zichtbaarheid naar de stilte van een werkkamer. Er was de afwezige vader, er kwamen en gingen grote liefdes, maar altijd bleef het schrij ven, dicht op de eigen huid. Mirjam van Hengel, die eerder het succesvolle 'Hoe mooi alles' (2014) publiceerde over de liefde tussen Leo en Tineke Vroman, sprak weke lijks met Campert en kreeg inzage in al zijn papieren. Ze schreef een portret over de man die al meer dan een halve eeuw het Nederlandse literaire landschap kleurt, die even graag alleen is als in gezel schap, even lui als productief, even opgeruimd als melancholiek, even betrokken bij de wereld als onver stoorbaar zichzelf. Mirjam van Hengel schreef een biografie over Remco Campert. Foto: Arlene Londema 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren en opgegroeid in Zaandam. In 2005 ben ik met Elien en onze 3 dochters van Koog aan de Zaan naar Heiloo ver huisd omdat we meer richting zee wilden wonen en omdat ik op dat moment samen met een studievriend een tandartsenpraktijk in Alkmaar had overgenomen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik hou van sporten en tuinieren. Naast tennis bij TV Het Vennewa- ter, loop ik regelmatig hard en ga ik naar de sportschool. Ik werk veel in de tuin, zeker in deze tijd van het jaar. Ik geniet van mijn beroep, maar als antwoord op de vraag zou het een mix van sport en gezondheid kunnen zijn, dus bijvoorbeeld fysiotherapeut. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? We houden erg van reizen en in dat kader vind ik de programma's van Floortje Dessing heel boeiend. Ik zou haar wel willen ontmoe ten. Om haar belevenissen te horen, maar ook om meer te horen over de gewoontes van andere culturen en wat zij tijdens haar reizen allemaal meemaakt en wat wij als kijker niet te zien krijgen. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik heb veel mooie jeugdherinneringen. Ik denk dan vooral terug aan de vele zomervakanties met ons gezin naar Spanje. Surfplan ken mee en 4 weken lang genieten. Maar ik heb bijvoorbeeld ook een hele leuke tijd gehad bij voetbalvereniging ZVV. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Ik fiets elke dag naar Alkmaar en weer terug door het Heilooërbos. Echt genieten als ik dan 's morgens vroeg de zon zie opgaan. Hele maal nu het voorjaar begint en alles weer in bloei komt te staan. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Het liefst slaap ik door, maar als ik weekend-/avonddienst heb en er is een spoedgeval stap ik zonder probleem uit bed. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Ik denk vaak aan een uitspraak van de Dalai Lama: "Happiness is not something ready made. It comes from your own actions". 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik loop elk jaar met mijn broer de Dam tot Damloop voor de An- toni van Leeuwenhoek Foundation. Hiermee proberen we zoveel mogelijk geld op te halen voor onderzoek naar betere behandelme thodes tegen kanker. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Wij zijn erg blij dat we dat we zijn verhuisd naar het 'groene' Heiloo. Ik begrijp dat er veel gebouwd moet worden om enigszins aan de behoefte van woningen tegemoet te komen, maar ik hoop dat het groene karakter van Heiloo niet verloren gaat. 10. De persoonlijke vraag van Tom Slootman: "Ik ken jou als mijn tennismaatje, maar niet als tandarts. Ik vermoed dat jouw cliënten zich op hun gemak voelen wanneer zij in de stoel liggen. Je straalt rust uit. Heb je altijd al tandarts willen worden? Wat vind je de beste ontwikkeling van de laatste jaren in de tandheelkunde?" Vanaf de basisschool heb ik altijd gezegd dat ik tandarts wilde worden. Helaas is het er toen, door allerlei omstandigheden, niet van gekomen. Ik heb toen de opleiding tot tandtechnieker in Nieu- wegein gevolgd en heb mij gespecialiseerd in kroon- en brugwerk. De wens om tandarts te worden bleef en dat is de reden dat ik op latere leeftijd alsnog tandheelkunde ben gaan studeren. De digitalisering in de tandheelkunde is wel een mooie ontwikkeling die steeds verder gaat. Zo kun je bijvoorbeeld met scanapparatuur steeds beter allerlei tandheelkundige voorzieningen voor de mond maken. Ik geef de 10 vragen door aan Peter Bruin. Mijn vraag is: "We hebben al zo'n tien jaar tennistraining van jou bij Het Ven- newater en elke training geef je met veel enthousiasme. Hoe blijf je zo gemotiveerd en zorg je dat iedereen met zoveel plezier je training volgt?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3