Bijna afgestudeerd? Kinderkookcafé: "Als alles boven de gordel maar goed blijft" 13 Vind jouw ideale baan in de kinderopvang of basisonderwijs bij Blosse! Wereldwijde Kangoeroewedstrijd op Benedictusschool verwennerij tot in de perfectie Spetteren in Stationscentrum UITKIJKPOST 2 7 MAART 2 0 19 Volop concentratie op de Benedictusschool tijdens de Kangoeroewedstrijd. Foto: aangeleverd Burgemeester Hans Romeyn met het briljanten bruidspaar Van der Borden-Brouwer. Foto: STiP Fotografie HEILOO - De laatste loodjes van je studie. Nog even door bijten en dan heb je je diploma als pedagogisch medewerker of leerkracht op zak! Dan eerst natuurlijk even genieten van een welverdiende vakantie en dan: aan de slag! Maar waar? Je hebt de banen voor het uitkie zen. Wat ga je doen? Geen stress! Kom langs op woens dag 10 april in een van de kindcen tra van Blosse. We zetten de deuren van onze kindcentra weer wijd open en laten je graag zien hoe wij onze kinderopvang en basisonderwijs organiseren en doorontwikkelen. Kom kijken in welk kindcentrum jouw talenten en ambities het beste tot z'n recht komen. Onze HRM-afdeling in het ser- vicebureau in Heerhugowaard staat voor je klaar met antwoorden op al je vragen. Zij kunnen je alles vertel len over onze vacatures, de begelei ding door onze mentoren en wat je gaat verdienen. Vraag maar raak! Je kunt langskomen, maar natuur lijk ook even bellen of mailen. Laat je carrière bloeien bij Blosse! Kijk voor de locaties van Blosse op www.blosse.nl. HEILOO - Kinderen uit de groepen 3 t/m 8 van de Benedictusschool die waren uit gekozen om mee te doen aan de Wereldwijde Kangoeroewedstrijd (W4Kangoeroe) maakten inge spannen de wiskundeopdrachten. Jaarlijks doen wereldwijd meer dan 6,5 miljoen kinderen mee met de Kangoeroe Wiskundewedstrijd. De leerlingen maken bijna op het zelfde moment dezelfde opgaven en dat is uniek. De kinderen maken 24-30 vraagstukken en wachten nu in spanning de uitslag af die pas over een paar weken komt. Ook voor de leerlingen van o.a. de Radboudschool is het afwachten geblazen, zij deden ook mee. HEILOO - Het jaarlijkse Kinderkookcafé in Brasserie in 't Groen was woensdag 20 maart weer een groot suc ces. Leerlingen van groep 7 van basisschool De Zuidwester namen, onder toezicht van erva ren medewerkers, de leiding over van de bar, bediening en keuken van de brasserie. Dat is elk jaar even wennen voor kok Huub, maar hij is vol lof voor zijn jonge medewerkers: "Dit is de rustigste groep die ik ooit in de keuken heb gehad, dat maakt het voor mij wat makkelijker." Dat was juf Inge ook al opgevallen, die een aantal tornado's in de klas zag ver anderen in kalme, geconcentreerd werkende leerlingen. Mede-eigenaar Hans Kok van Brasserie in 't Groen moest zelfs toegeven: "Ik heb meer van hen geleerd dan zij van mij." Het is ook meteen duidelijk dat de leerlingen uitstekend samenwerken om de gasten (voornamelijk vaders, moeders, opa's en oma's) een heer lijke lunch voor te kunnen zetten. Zo loopt Maxe af en aan met bladen vol eten en drinken om er, net als haar klasgenoten, voor te zorgen dat alles tot in de puntjes is verzorgd en het de gasten aan niets ontbreekt. Ze is helemaal niet zenuwachtig, "maar het is wel een beetje vermoei end." Na afloop van de lunch kruipt ze bij haar vader op schoot en ver zucht: "Ik heb geen benen meer. Succes Het idee voor het Kinderkookcafé ontstond enige jaren geleden, vertelt juf Inge."Een collega van Hans Kok had kinderen op De Zuidwester, en ze bedachten dat het voor groep 7 wel leuk zou zijn als ze een dagje konden meedraaien in een echt res taurant. Het is al een succes vanaf het begin. Ze leren er ook veel van, het is echt niet alleen een kwestie van eten en drinken brengen." Hans Kok en de medewerkers in de bras serie hameren er bij de leerlingen op dat er drie zaken vooropstaan: samenwerking, hygiëne en veilig heid. "Daarnaast hebben ze les gekregen in de regels van de eti quette," zegt hij. "In het restaurant HEILOO - Zondag 24 maart waren de heer J. van der Borden (90) en mevrouw E.H. van der Borden-Brouwer (86) 65 jaar getrouwd. Burgemeester Hans Romeyn kwam op maandag 25 maart het briljanten bruidspaar feliciteren met dit heugelijke feit. Meneer is geboren in het huis 'De Egelhoek' aan de Belieslaan. Hij is dan wel geboren in Heiloo maar zijn ouderlijk huis stond in Alkmaar. Vandaar dat hij kort na zijn geboorte met zijn ouders terugging naar deze stad. Mevrouw is geboren in het zie kenhuis in Alkmaar. Haar ouderlijk huis stond in Heiloo. Het echtpaar trouwde in Alkmaar. Uit dit huwe lijk zijn drie kinderen geboren. Inmiddels zijn meneer en mevrouw Van der Borden de trotse opa en oma van zes kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. Afgelopen zaterdag zijn ze met de hele familie uit eten geweest bij Brasserie In 't Groen. Zondag, op hun 65e trouw dag, hebben ze een leuke dag gehad met de buurtjes. Meneer Van der Borden werkt ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds. Hij is regent van de hofjes in Alkmaar. Natuurlijk is hij ook nog steeds de vraagbaak voor zoon Pieter. En dat de makelaardij in de familie zit blijkt mede uit het feit dat kleinzoon Jan-Jaap volgende maand zijn studie voor makelaar hoopt af te ronden. Het echtpaar kreeg voor hun jubi leum een brief van koning Willem- Alexander en koningin Maxima, een brief van de commissaris van de Koning in Noord-Holland Arthur van Dijk, en veel kaarten en bloe men van familie, vrienden en beken den. Daarnaast is het echtpaar heel dankbaar voor alle hulp die ze krij gen en kijken ze vast vooruit naar het volgende bezoek van de bur gemeester, als zij 70 jaar getrouwd zijn. "Als alles boven de gordel maar goed blijft, dan zijn wij gelukkig," aldus meneer Van der Borden. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Er zijn plannen om in het voormalige pand van de Schrijverij een subtropisch golfslagbad te realiseren. Volgende week maandag is er een overleg gepland, waarna meer duidelijk zal worden. Uitkijkpost houdt u op de hoogte van de ontwikke lingen. Foto: artist impression is vooraf ook druk geoefend op het aanleren van de technische vaar digheden zoals het bedienen van de kassa en de koffiemachine." De baas van Heiloo De leerlingen hebben hoog bezoek, want ook burgemeester Hans Romeyn is aanwezig. Lynn: "Ik hoorde pas in het restaurant dat ik het tafeltje van de burgemeester mocht bedienen, en daar hoopte ik stiekem heel erg op. Dus ik ben heel blij!" Spannend vindt ze het wel: "Hij is toch een beetje de baas van Heiloo." Na afloop was de burgemeester vol lof. Lynn, Maxe en al hun mede leerlingen hebben het uitstekend gedaan. "Iedereen heeft er alles aan gedaan om er een aangename mid dag van te maken." Romeyn prees ook Brasserie in 't Groen: "Ik vind het fantastisch dat we ondernemers in Heiloo hebben die hun best doen een maatschappelijke functie te ver- vullen." Dat het Kinderkookcafé zijn doel niet mist, beaamt Hans Kok: "Een van de leerlingen die hier een paar jaar geleden met zijn klas was, is nu onze stagiair!" De helft van groep 7 was woens dag aan de slag in het restaurant. Op woensdag 27 maart volgt de tweede brigade. En die is vast van plan om er minstens zo'n succes van te maken als de eerste ploeg. De keukenprinsen en -prinsessen met burgemeester Hans Romeyn en Hans Kok. Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13