Goemans Versbakkerij Nieuwe tentoonstelling Historische Vereniging Heiloo over De Die Ciconia Consort in Witte Kerk COLUMN BEDRIJF BELICHT 5 XMMjXJKS Waar de klant nog centraal staat Conditie Dick de Scally wrsbokitori] UITKIJKPOST 2 7 MAART 2 0 19 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. De Die nabij de Kanaalweg in zuidelijke richting. Foto: Jaap de Graaf Daniël Goemans, Marc Kraakman, Dennis Goemans en Frank Goemans. Dennis neemt het stokbroodje over van Marc Kraakman. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Aan de oostkant van Heiloo ligt een veenriviertje, De Die. De Die vormt de kern van een cultuurhistorisch erfgoed en prachtig natuurgebied. Hoewel het gebied zo dicht bij het dorp ligt, is het maar bij wei nig mensen bekend. Reden te meer voor Historische Vereniging Heiloo om aan dit bijzondere gebied een nieuwe tentoonstelling te wijden. Door middel van oude kaarten van het gebied en maar liefst 42 foto's gemaakt door leden van de Heilooër Amateurfotografenvereniging (HAF) worden bezoekers meegeno men door het gebied. Daarnaast wordt in de filmzaal van het Historisch Museum een pre sentatie gehouden, waarin u meer te weten komt over de geschiedenis van het mooie gebied rond De Die. Heel bijzonder zijn hierbij de lucht opnames, waarbij een overzicht wordt getoond van het gebied vanaf de Limmertocht tot aan de Heilooër Tolweg. Vanaf zondag 31 maart is de ten toonstelling te bezichtigen door publiek. De presentatie over 'De Die' begint die dag om 14.30 uur. De tentoonstelling is verder geopend op zondagen van 14.00-17.00 uur en verder op dinsdagavond van 19.00 21.00 uur en zaterdags van 14.00 -17.00 uur. Kennemerstraatweg 506, 1851 NH Heiloo Telefoon: 072-5331157 en winkelcentrum Het Hoekstuk 12, 1852 KX Heiloo Telefoon: 072-5336609 - Website: www.goemansversbakkerij.nl Sinds 1 januari van dit jaar is Goemans Versbakkerij ook in Heiloo gevestigd. Met de overname van twee winkels van Bakkerij Kaandorp wist het bakkersbedrijf hun 8e en 9e winkel te openen. Alle winkels van Goemans Versbakkerij zijn gevestigd boven het Noordzeekanaal. Historie In 1954 wordt door Harry en Lenie Goemans gestart met banketbakke rij Goemans. In 1960 wordt het bedrijf voorgezet in Heemskerk waar intrek wordt genomen in een nieuwe bakkerij en winkel. In 1998 neemt Goemans de productielocatie de Smidse in Heemskerk over van Echte Bakker Leo de Jong. Aan de Smidse in Heemskerk wordt heden ten dage nog altijd het ambachtelijke brood gebakken. Inmiddels 3 genera ties verder is het bakkersbedrijf uitgegroeid tot 9 winkels. Ambachtelijke bakkerij Goemans Versbakkerij mag zich zeker een 100% ambachtelijke bakkerij noemen. Waar vele collega-bakkers het brood vervaardigen uit zoge naamde 'deegpillen', die kant-en-klaar worden aangeleverd door een fabrikant en door de bakker worden afgebakt, wordt bij Goemans iede re nacht zelf het deeg gekneed. Hierdoor heeft ieder brood zijn eigen smaak. Door het zelf kneden en samenstellen van het deeg kan men bij Goemans veel meer ingaan op de wensen van de klant. Neem nu bijvoorbeeld het Toscaans brood dat verkocht werd bij Bakkerij Kaandorp. Vele klanten kochten dat brood om de smaak. Na de over name van Kaandorp door Goemans was er veel vraag naar dat brood. Inmiddels heeft Goemans het recept onder de knie. Dennis Goemans: "Wij zijn drie maanden bezig geweest om het juiste recept te vinden dat de smaak van het Toscaans brood van Kaandorp evenaarde. Hierbij hebben wij de klanten betrokken. Iedere keer als wij het recept had den verbeterd lieten wij de klant proeven. Zo zijn wij tot een Toscaans brood gekomen wat onze klanten lekker vinden." Ook de receptuur van het honing-speltbrood zit de bakkers van Goemans in de vingers. Dit recept hebben zij overgenomen van Marc Kraakman, voormalig eige naar van Bakkerij Kaandorp. De winkels aan de Kennemerstraatweg en in winkelcentrum Het Hoekstuk zullen binnenkort een 'Goemanssausje' krijgen. Verder zijn in beide vestigingen bekende gezichten te zien, want de winkeldames van bakkerij Kaandorp werken nu voor Goemans. Op zondag 7 april is bij de productielocatie in Heemskerk aan de Smidse 7 van 11.00-16.00 uur een open dag. Voor kinderen zijn er aller lei leuke activiteiten en er worden rondleidingen door de bakkerij gege ven. Daniël Goemans: "Mensen kunnen veel proeven, dus kom met een lege maag richting Heemskerk." Voor basisscholen uit Heiloo bestaat de mogelijkheid om zich aan te melden voor een rondleiding zodat leerlingen bekend raken met de pro ductie van hun dagelijks brood. Via de website www.goemansversbak- kerij.nl kunnen scholen zich aanmelden. Goemans Versbakkerij, ooit begonnen als kleine bakkerij in Heemskerk, is in 65 jaar uitgegroeid tot een bloeiend en succesvol bak- kersbednjf. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Het Ciconia Consort o.l.v. Dick van Gasteren treedt op zondagmiddag 7 april voor de derde maal op in de Witte Kerk. Aan het concert wordt medewer king verleend door mezzospraan Karin Strobos. In 'Rheingold' verhaalt het Ciconia Consort over de Heinzelmannchen, de Nibelungen, de muizentoren van Bingen en natuurlijk de Loreley. De Rijn was in de 19e eeuw inspi ratiebron van talrijke sprookjes, literaire werken en muziek. Als eer betoon aan Wagner, wiens levens werk 'Der Ring des Nibelungen' aan het Rijngoud is gewijd, brengt mezzosopraan Karin Strobos zijn Wesendoncklieder'. Ook andere componisten hebben Rijnverhalen getoonzet. Mendelssohn begon in 1846 een opera over de Loreley maar stierf voordat hij het werk kon voltooien. Reinecke schreef onder andere 'Der Ritter vom Rhein'. Van Bruch, die de opera 'Die Loreley' componeerde, brengt het Ciconia Consort zijn prachtige strijkoctet. Het Ciconia Consort, in 2012 opgericht, bestaat uit toonaange vende jonge musici die hun sporen reeds hebben verdiend op natio nale en internationale concoursen en/of concertpodia. Het strijkor kest, dat onder leiding staat van Dick van Gasteren, mag gelden als de crème de la crème van het jonge Nederlandse muziekleven. Hoewel naar de hoogst haalbare kwaliteit van musiceren gestreefd wordt, staan enorme speelvreugde en intensief en energiek musiceren altijd voorop. Karin Strobos debuteerde in mei 2011 bij De Nationale Opera als Octavian in 'Der Rosenkavalier' van Strauss. Het succes was groot en iedereen wist haar vanaf toen te vinden. Momenteel behoort ze tot de vaste cast van de Opera van het Duitse Essen. Karin Strobos, win nares van de Grachtenfestivalprijs 2011, trad op als soliste bij diverse gerenommeerde orkesten. Naast dit alles is ze een enthousiast recital zangeres. De toegangsprijs is €15 €7 (jon geren), consumptie inbegrepen. Het concert begint op zondag 7 april om 15.00 uur. Reserveren: www.concer- tenwittekerk.nl, of e-mail: info@con- certenwittekerk.nl, tel: 06-45184525. Kaarten zijn ook verkrijgbaar in de kerk. Sinds enkele weken staan langs de Vennewatersweg borden met de mededeling: Heiloo werkt aan uw conditie. De weg is tijdens het werk aan de ondertunneling voor alle verkeer afgesloten. U zult moeten omrijden of omlopen waardoor u langer onderweg bent. Prima voor uw conditie toch? Die kilocalorieën van uw eitje en croissantje van het ontbijt zijn er zo weer af. Als ik de gemeente Heiloo was, had ik de slogan 'Heiloo werkt aan uw conditie' en die van 'U kunt ook omrijden' gecombineerd, dan promoot je pas echt conditie verbetering. Stuur fietsers vanaf de rotonde bij Texaco via de Ypesteinerlaan om heel Ypestein heen, om via de Kanaalweg en de Kennemerstraatweg Winkelcentrum 't Loo te bereiken, hup 200 kilocalo rieën eraf. Of zet zo'n conditiebord neer in Limmen en stuur fietsers via Maria Ter Nood, de Zanddijk en Egmond-Binnen naar het Hoekstuk. Dan zijn die lamsbout plus die vier glazen wijn van gisteravond ook weer verbrand. In de auto moet je ook omrijden, maar daar val je niet van af. Tip voor de gemeente: geef alle automobilis ten gedurende de werkzaamheden een gratis abonnement voor de sportschool. Handige jongens bij de gemeente om verkeershinder als een voordeel te verkopen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5