contact Heilooënaren vinden afval scheiden belangrijk 11 HEILOO Inwoners spreken zich uit bij afvalenquête GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Bezwaar maken Mededelingen Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 3 APRIL 2019 Maar liefst 91% van de ondervraagde inwoners van Heiloo vindt afval scheiden belangrijk of zelfs heel belangrijk. Maar wat daarvoor de beste methode is, daar over verschillen de meningen. Vorig jaar is er een enquête gehouden onder inwoners van de gemeente Heiloo waarin werd gevraagd naar hun ervaringen en meningen rond de afvalinzameling. De gemeente verwerkt de uitkomsten in het nieuwe beleidsplan over afval dat nu wordt opgesteld. Gevraagd naar wat men nu aan afval scheidt, zijn het vooral glas (86% van de deelnemers), papier (85%) en tuinafval (85%). Keukenafval (60%) en textiel (67%) wordt door minder deelnemers gescheiden. Voor flatbewoners liggen de cijfers iets anders: 49% scheidt geen keukenafval vanwege het ontbreken van een brengvoor- ziening. PBD (plastic, blik en drankkartons) wordt voor 69% apart gehouden. Wie dat niet doet, geeft vooral ruimtegebrek of de extra moeite als reden. Glas (82%), papier en karton (81%) en elektrische apparaten (74%) worden wel vaak apart gehouden. Wat helpt? De deelnemers aan de enquête zien het liefst verzamelcon- tainers in de buurt om hun afval beter te scheiden. Dat geldt het sterkst bij degenen die al gewend zijn hun restafval weg te brengen. Voor wie thuis al afvalcontainers heeft, is 44% bereid een extra container voor PBD thuis te krijgen. Verder laat de enquête zien dat verreweg de meeste deel nemers openstaan voor veranderingen in de inzameling. Het merendeel is ook bereid wat extra moeite te doen voor betere afvalscheiding. Afval heeft waarde Afval is vooral grondstof, is het uitgangpunt van de gemeente, zolang je het maar goed scheidt. Verbranden is zonde voor het milieu en de portemonnee en er gaan waardevolle grond stoffen mee verloren. Landelijk is de doelstelling dat in 2025 nog maar 30 kilogram restafval per inwoner per jaar overblijft. Op dit moment hebben inwoners van Heiloo gemiddeld nog 214 kilogram restafval per jaar. Wethouder Rob Opdam geeft aan dat er om die reden veran deringen aankomen in de inzameling. "Er valt nog zoveel te halen uit het restafval. Nu nog bestaat dat voor driekwart uit waardevolle grondstoffen. Om die doelstelling van maximaal 30 kilo te halen, moeten we anders gaan weggooien. Wij komen met een inzameling die dat gemakkelijker maakt." Aansluiten De enquête laat zien dat de voorkeuren voor inzameling ook afhangen van de woonsituatie. Flatbewoners geven veel vaker aan geen plek te hebben voor een extra container in huis. Opdam: "Natuurlijk sluiten we aan bij verschillende woonsitu aties en we houden ook rekening met bijzondere omstandig heden. Uitgangspunt is dat iedereen mee kan doen. Dan zijn soms oplossingen op maat nodig." Het afvalbeleidsplan wordt naar verwachting in mei in de commissie Openbare ruimte besproken en in juni geagen deerd voor de gemeenteraad. Het verslag van de enquête is te vinden op www.Heiloo.nl/afval. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl whatsapp 06 821 735 46 www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2, Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.30 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Auto van Cyclomedia door de straten De komende weken rijdt er in Heiloo een auto van CycloMedia door de straten. Dit Nederlandse bedrijf maakt 360 graden panoramafoto's van de omgeving. Dit doen ze voor ons. Wij gebruiken de foto's bijvoorbeeld voor het beheer van de openbare ruimte en het ontwikkelen van ruimtelijke plan nen. De foto's worden niet op internet gepubliceerd of op een andere manier openbaar gemaakt. Wil je meer weten? Kijk dan op cyclomedia.com Wat vindt u van onze dienstverlening? Wat vindt u als inwoner van de dienst verlening van de gemeente, de woon- en leefomgeving, zorg en welzijn en hoe wij u betrekken bij onze plannen en ideeën? We vragen het u deze week. Er gaat een enquête naar 2000 inwoners, die via een steekproef zijn geselecteerd. Met een uitnodiging van de burgemeester om die in te vullen. Ook alle ondernemers wordt gevraagd een vragenlijst in te vullen. Deze vra gen gaan over het ondernemersklimaat en de relatie met de gemeente. Heeft u de uitnodiging en enquête ontvangen? Vult u de vragenlijst dan alstublieft in. Hoe meer deelne mers, hoe beter wij weten waarover u tevreden bent en waarover niet. De uitkomsten gebruiken wij om de dienstverlening aan zowel inwoners als ondernemers te verbeteren. De resul taten worden in juni verwacht. VakantieFUN: sportief en creatief vakantieprogramma Voor kinderen die geen aansluiting vinden bij het reguliere aanbod organiseert Stichting Sport-Z in samenwerking met de gemeente Heiloo van 15 juli tot en met 8 augus tus VakantieFUN, een creatief en sportief programma, speciaal gericht op kinderen van 6 tot en met 17 jaar. De kinderen kunnen onder profes sionele begeleiding meedoen met het programma in sportcomplex De Meent Bauerfeind. VakantieFUN vindt plaats in de eerste 4 weken van de zomerva kantie op maandag, dinsdag, woens dag en donderdag. Meer informatie staat op https://www.heiloo.nl/nieuwsberichten Als een besluit rechtstreeks gevol gen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief binnen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaar schrift zet u uw naam, adres en handtekening, datum, omschrijving van het besluit en reden waarom u het niet eens bent met het besluit. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft geno men: burgemeester of burgemeester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. U kunt de besluiten vinden op officielebekendmakingen. nl/gemeenteblad Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11