Tien vragen aan... Filip Jordens brengt hommage aan Brel 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! IJssalon Pinoccio viert 1-jarig bestaan UITKIJKPOST 3 APRIL 2019 Filip Jordens brengt Brel opnieuw tot leven. Foto: Tine de Wilde Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - In Hommage a Brel brengt Filip Jordens met zijn muzikanten een meesterlijke ode aan de grootmeester van het Franse chanson. Filip Jordens imiteert niet, hij is Brel. Zijn talent, zijn stem, zijn lichaam, het samenspel met zijn muzikanten, alles in Filip Jordens roept 'le grand Jacques' opnieuw tot leven. Er is ook de fysieke gelijke nis. De Franstalige Vlaming Jordens heeft dezelfde jongensachtigheid, die combinatie van verlegenheid en flair. Hij beweegt als Brel, laat zijn handen wapperen, en - vooral - werkt zich in het zweet als Brel. Met dezelfde kracht, furie, ironie en tederheid speelt hij niet enkel de zaal plat, hij laat ons ook voelen hoe groots en actueel het oeuvre van Brel, nu 40 jaar na zijn dood, nog steeds is. Brel de dichter, Brel de visionair, Brel de muzikant, Brel de comedian, Brel de satiricus, Brel de mens. Alle oude en nieuwe fans die het optreden van Brel in 1964 in het Huis met de Pilaren in Bergen hebben gemist, krijgen een nieuwe kans in de Cultuurkoepel Heiloo! Zaterdag 13 april, aanvang: 20.15 uur. Kaarten a 22,50 via www.cultuurkoepelheiloo.nl, bij de Verhalenkamer op Landgoed Willibrordus Heiloo of aan de deur. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het ziekenhuis in Alkmaar en opgegroeid in Heiloo. Tot mijn tweede hebben wij in Ypestein gewoond. Daarna zijn wij verhuisd naar de Oosterzijweg, waar ik nog steeds met mijn ouders en zus woon. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben dagelijks met mijn hobby/passie tennis bezig. Ik voel mij bevoorrecht dat ik de mogelijkheid heb om van mijn hobby mijn werk te maken. Ik zie veel van de wereld omdat ik internationale toernooien voor de wereldranglijst speel. Daarnaast ben ik dit jaar gestart met een online hbo-opleiding. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Binnen mijn sport heb ik mijn grote idool Roger Federer al eens mogen ontmoeten. Naast Federer zou ik graag eens een dagje mee willen lopen met Sven Kramer, om te zien wat voor trainingsdagen hij draait. Ik heb heel veel bewondering voor zijn lange schaats- carrière. Hij presteert altijd optimaal en haalt het maximale uit zichzelf. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Als ik terugkijk op mijn jeugd in het algemeen, zie ik de mooie va kanties en uitstapjes die wij als gezin en familie gemaakt hebben. Altijd fijn en gezellig. Op tennisvlak is mijn mooiste jeugdherinne ring mijn eerste nationale titel in de leeftijdscategorie tot en met 12 jaar. Dat heeft veel indruk gemaakt. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Ik heb geen specifieke plek in Heiloo die favoriet is. Maar ik vind Heiloo, mede door de ligging dichtbij strand, duinen en stad ideaal. Het afgelopen jaar ben ik veel in de Noord-Afrikaanse landen geweest. Als ik dan terugkom voelt Heiloo echt als thuis. Ik vind het dan heerlijk om even met mijn vrienden en vriendinnen bij te praten bij Herberg Jan of De Kamer. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Haha, een sponsor mag mij altijd wakker bellen. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Op mijn school in Alkmaar hing op de sportafdeling de tekst: als je doet wat je deed, krijg je wat je kreeg. Dat heb ik altijd onthouden, en ik probeer elke dag dingen anders/beter te doen. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Ik ben opgegroeid in een hecht gezin. Topsport en het tenniscircuit in het algemeen is soms een eenzaam bestaan. Mensen denken vaak dat het reizen alleen maar gaaf is, maar het moment van weer weggaan blijft voor mij altijd een dingetje. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Ik ben onder de indruk hoe sommige gemeentes budget vrijmaken om sport en cultuur in de eigen gemeente te ontwikkelen. Een mooi voorbeeld vind ik sportcomplex De Meent in Alkmaar, dat zodanig verbouwd is dat ook kleinere sporten mooie faciliteiten hebben. Ik zou ook in Heiloo proberen vele verenigingen beter te steunen zodat er ook over tien jaar voor jeugd en inwoners van Heiloo nog een mooi sportaanbod is. 10. De persoonlijke vraag van Peter Bruin: "Je bent bij mij begonnen bij TV het Vennewater. Mijn droom om ooit proftennisser te worden maak jij nu waar. Ik ben benieuwd hoe jouw leven er nu uitziet als beginnend proftennisster. Ik train nu 3 dagen per week in Duitsland (Essen) en 3 dagen in Den Haag. Mijn trainingsdagen variëren tussen de 4-7 uur per dag. Ik speel 2 weken per jaar in Nederland Eredivisie bij Leeuwen- bergh in Den Haag, en in Duitsland maak ik met mijn Duitse club het debuut in de Eerste Bundesliga. Daarnaast speel ik gemid deld 25 internationale toernooien per jaar. Waaronder natuurlijk ook het Future Toernooi in Alkmaar, waar ik mijn dubbeltitel ga verdedigen. Ik geef de tien vragen door aan Joris Kramer. Mijn vraag is: "Wat wil jij nog bereiken op voetbalgebied?" HEILOO - IJssalon Pinoccio bestond op zaterdag 30 maart één jaar. Dat wordt gevierd met een feest- week van 30 maart t/m 7 april. "Heiloo, bedankt voor jullie warme onthaal en vele bezoek. Wij heb ben veel enthousiaste verhalen gehoord en veel blije klanten mogen ontvangen," vertellen ijsma- kers Marco Koelman en Tim Klaver van IJssalon Pinoccio. Om al hun klanten te bedanken, geven ze deze hele week de tweede bol ijs gratis. Het vrolijke team staat voor je klaar! Hun aanraders? "Gold Chocola en Drop Toffee!" Op de foto van links naar rechts: Tim, Sanne en Marco. Tekst en foto: Ilse Bloemendal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3