Ervaar elektriciteit en mobiliteit tijdens Energie Expo v r SALONDAG bij Salon 81 COLUMN 5 I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N Twee dagen Heilooër-Limmer Bokkentocht wordt voortgezet Lezing over Smart Grids en slim energieverbruik Jn 1 april E-schoolvoetbal Michiel Ullers UITKIJKPOST 3 APRIL 2019 HEILOO - Beautylovers uit Heiloo en omgeving zijn zater dag 6 april vanaf 10.00 uur van harte welkom om een kijkje te komen nemen in Salon 81 aan de Stationsweg 81 in Heiloo. Het hele Team van beautyspe cialisten staat voor u klaar tij dens de 'SALONDAG'. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u met de dames kennismaken en laten zij u met liefde proeven van alle behande lingen en producten die worden aangeboden in de salon. Eén van de internationaal geori- enteerde beautyspecialisten van LOOkX make-up en Skincare is aan wezig en biedt u een gratis huidana lyse aan, de vrouwelijke doktoren van The WOW Factory kunnen u alles vertellen over botox- en fillers- behandelingen, u kunt uzelf desge wenst gelijk laten behandelen en de visagiste geeft u een make-upadvies dat u 's avonds nog kunt toepas sen als u iets gezelligs gaat doen. U kunt alle producten naar harte- lust testen en er zijn verschillende demonstraties van de nagelstylistes, de (medisch) pedicure en de brow- specialisten. Hoe gebruik je wenk- brauwmake-up tussen de verfbeur- ten door? Hoe werkt het 'LOOkX LED masker', een unieke manier om de huid te verjongen, ontwik keld door de NASA? Alle denkbare vragen over de behandelingen die Salon 81 aanbiedt komen aan bod. "De SALONDAG is de ideale dag om eens binnen te lopen bij Salon 81 die zich volledig heeft gespecia liseerd in alles wat vrouwen willen op beautygebied," aldus eigenaresse Eef Liefting. Uw vriendinnen, zus sen of buurvrouwen kunt u gewoon meenemen, zie het als een gezel lig dagje uit in het Stationscentrum van Heiloo. Het Salon 81 Team kijkt er ontzettend naar uit om voor alle belangstellenden een tipje van de sluier op te lichten over ons brede aanbod, iedereen is van harte wel kom, graag tot zaterdag 6 april. Voor meer informatie: www.salon81.nl. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Op zondag 14 april wordt in de showroom van Van der Steen Autoverkoop aan De Oude Werf 4 de Energie Expo gehouden. En wie denkt dat er alleen gekeken kan worden naar en gereden kan worden met elektrische auto's heeft het mis! Bas van der Steen: "Het eve nement is voor iedereen die zich wil laten adviseren over energie opwekken en omzetten naar mobi liteit. Bezoekers kunnen zich laten informeren of zelfs vrijblijvend een proefrit maken in verschil lende EV-modellen. Van der Steen Autoverkoop stelt in samenwerking met Rob van der Wal van CiRoPack, BMW Amsterdam en Renault Stokman diverse modellen beschik baar om vrijblijvend een proefrit te maken tijdens de Energie Expo." Mobiliteit Maar niet alleen met de auto wordt elektrisch gereden. De elek trische fiets is niet meer weg te den ken uit het straatbeeld. Jong en oud maakt tegenwoordig gebruik van deze fietsen. De medewerkers van Busker Fietsen uit Bergen zijn deze dag op de Energie Expo aanwezig en kunnen u alles vertellen over de elektrische fiets. De fietsen kunnen ook worden getest. Huis De medewerkers van Will Glorie en Theo van Velzen staan deze dag voor u klaar om u alles te vertellen over zonnepanelen en warmtepom pen. Wat kunnen deze panelen u opleveren en hoeveel moet u daar voor investeren? Of is in uw geval het gebruik van aardwarmte aan trekkelijk voor uw energierekening? Voor energieopslag kunt u met al uw vragen terecht bij medewerkers van Indutecc Industrial Solutions. Advies Voordat u energie kunt gaan opwekken dient u eerst te investe ren. Deze investering kunt u finan cieren. En misschien kunt u zelfs wel subsidie aanvragen. Gerard Tool en Mark Boetje zijn op 14 april aanwezig en kunnen u vrijblijvend van alle informatie en mogelijkhe den voorzien op Energie Expo. Tevens zijn Duurzaam Heiloo en Heiloo Energie deze dag gezamen lijk aanwezig met een stand om de bezoekers te informeren. Energie Expo is geopend op 14 april van 10.00-16.00 uur, de entree is gratis. Voor meer info: www.ener- gie-expo.nl Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - De organisatie van de halfjaarlijkse Bokkentocht heeft besloten de vorig jaar ingezette twee dagen te continueren. Op de zondag is bij sommige horecagelegenheden de 'deelnametijd' iets afwijkend. De uitzon deringen zullen op de stempelkaart vermeld worden. Zo kunnen degenen die zaterdag iets anders hebben én de liefhebbers die meer verschillende bieren willen proeven ook de zondag gaan fietsen. Er zullen weer genoeg smaken te kiezen zijn op 13 en 14 april a.s. vanaf 14.00 uur, en hopelijk kunnen we er net als vorig jaar lekker buiten van genieten! De deelnemende zaken zijn Blondes, Brouwerij Dampegheest, EetBarLekker, Fletcher Hotel, Heeren van Limmen, Herberg Jan, De Kamer, Keuken met Karakter, 't Kroegje, La Strada, Sportcafé Het Vennewater, De Wit en Di Fiorentina. Blonde voorjaarsbieren zijn gemiddeld wat lager in alcohol dan donkere herfstbocken (de laagste is zelfs 3,4%), zodat je er met het warme weer eentje meer kan proeven. Direct bij de (overal aan te schaffen) informa tieve stempelkaart ontvang je een presentje en bij elk café een hapje bij je eerste bier. De hapjes zien er veelbelovend uit en zijn zeer gevarieerd. Van de opbrengst van de stempelkaarten gaat 20% naar een goed doel, deze editie is gekozen voor Timmerdorp Heiloo! De organisatie wenst iedereen veel fiets- en proefplezier! HEILOO - Heiloo Energie organiseert op woensdag 3 april een lezing over Smart Grids en over slim energiegebruik in en om het huis. Smart Grids zijn elektriciteitsnetwerken waarbij in theorie alle gebruikers van elektriciteit ook elektriciteit aan het netwerk kunnen leveren. Dit is mogelijk door de intelligentie in het netwerk. Wat is er allemaal mogelijk? Wat zijn de voordelen en nadelen? Wat zijn de consequenties voor de con sument? Cor Warmer vertelt hier meer over in zijn lezing: 'Slimme energie rond de openbare netten en de aansluiting naar individuele huishoudens.' Daarna vertelt Duncan Smith van Energy Konnex ons meer over slimme energiesystemen binnenshuis. Vervolgens informeert Eugène Rozing van Rozing Wonen en Dromen over de mogelijkheden van slimme zonwering, waarna Rob Tromp van Ledline Lichtadviezen de mogelijkheden van slimme verlichting in huis presenteert. Wilt u meer weten? Kom dan woensdag 3 april om 20.00 uur naar het Trefpunt, Abraham du Bois-Hof 2 Heiloo. Inloop vanaf 19.15 uur. Zowel de toegang als koffie en thee zijn gratis. Tijdens de Energie Expo kun je je laten adviseren over energie opwekken en omzetten naar mobiliteit. Aangeleverde foto HEILOO - In Uitkijkpost van 27 maart las u het bericht over de plannen voor een zwemparadijs in het voor malige pand van De Schrijverij in Heiloo. Onze excu ses voor degenen die al helemaal zin kregen in een subtropische duik, dit was - natuurlijk - een weliswaar vervroegde 1 aprilgrap. Met dank aan de eigenaren van het pand voor de toestemming en Jos Kraakman voor de visuele invulling. Foto: Jos Kraakman Beautyspecialistes Lisa, Nina, Janine en Joyce staan voor u klaar tijdens de SALONDAG bij Salon 81. Foto: Eef Liefting Het is weer zover, schoolvoetbal. De groepen 5 t/m 8 mogen deze weken weer aan de bak. Zo ook mijn zoon. Voetbalschoenen en schoolkleding aan en rennen maar. Vooraf moet er uiteraard wel geoefend worden. Training dus. Elf jongetjes ren nen over een veldje voor school en schoppen tegen een bal. Wat een genot om kinderen ouderwets buiten bezig te zien i.p.v. achter een schermpje. De dag daarna komt mijn zoon thuis uit school en roept meteen dat er straks weer getraind gaat worden. Het is lekker weer buiten, dus sti muleren die hap. Na een halfuurtje zit hij nog op de bank. "We gaan zo beginnen," roept hij. Echter, na een uur zit hij nog steeds op de bank. Ik ga kijken en zie dat hij op de PlayStation zit. "Je zou toch gaan trainen?" Hij is Rocket League aan het spelen, een voetbalspel maar dan met auto's. FIFA zal straks ook wel voorbijkomen. "En nu dat ding uit en naar buiten," zeg ik kwaad. Hij kijkt me boos aan en zegt dat ze nog aan het oefenen zijn. Oefenen voor wat? Schoolvoetbal op de PlayStation? Terwijl ik dat zeg, zie ik ineens mogelijkheden. Een 'E-schoolvoetbaltoernooi' op de PlayStation. Klassen vol leerlingen met koptelefoons op spelen online via een soort regi onale FIFA tegen elkaar om het 'E-voetbalkampioenschap'. Is dat de toekomst? Brrr."En nu naar buiten!" roep ik nog harder om de boodschap nog beter over te laten komen. Met een boze blik wordt online via de headset onderling afgesproken om toch maar echt te gaan voetbal len. Blijkbaar hebben meer ouders commentaar. Hij trekt zijn voetbal schoenen aan en gaat met een bal naar buiten. Na een paar uur komt hij met een rood en bezweet hoofd thuis en ploft op de bank met een glimlach. Toch wel leuk, buiten spelen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5