Kunst en muziek tussen de bollen Sponsorloop voor Ghana bij de Koningsspelen Olieverfschilderijen van Suzanne Tuynman in Bibliotheek Heiloo Nieuwe regels over handhaving bij het oplaten van ballonnen 15 Rommelmarkt Werkendelslaan UITKIJKPOST 10 APRIL 2019 Het werk van Suzanne Tuynman is fijn en realistisch. Aangeleverde foto HEILOO - In het verslag van de Gemeenteraad in de Uitkijkpost van 3 april staat dat er een motie is aan genomen met daarin het verzoek van politieke partijen aan het colle ge van B&W om te gaan handhaven bij het oplaten van ballonnen. In het verslag staat dat de VVD tegen de aanpak van zwerfvuil is. Dat klopt niet. De VVD is juist voor het aan pakken van zwerfvuil op straat en in ons groen. Het blijkt uit de Monitor Zwerfvuil van Rijkswaterstaat dat ballonnen nauwelijks bijdragen aan zwerfvuil. Daarbij vindt de VVD dat handhaving bij het oplaten van ballonnen ondoenlijk is. Gaat niet gebeuren. Dan hoef je dus ook niet zo'n motie aan te nemen. Arjen Vroegop, raadslid VVD Heiloo Gezellige muziek in de middag. Aangeleverde foto LIMMEN - Tijdens de Bloemendagen, op zondag 28 april van 11.00 - 18.00 uur, organiseert het gemengd koor De Vredeburgers in samenwer king met de Stichting Hortus Bulborum voor de zesde keer een kunst- en muziekevene ment. De vorige keren was het een zeer geslaagd en gezellig festijn dat vele enthousiaste bezoekers van heinde en verre heeft getrokken. In de tuin achter 'Ons Huis', op het terrein van de Hortus, wordt een kunstmarkt gehouden waar o.a. stenen beelden, keramiek, schil derijen en kaarten met monotype, collages, handgemaakte leren tas sen en accessoires, sieraden, hand beschilderde zijde en handgemaakt vilt te bewonderen en te koop zijn. Alle deelnemende kunstenaars komen uit de regio. In de prachtige muziekkoepel, Het Pieter Boschman Paviljoen, is 's middags gezellige muziek te beluis teren. Ook het organiserend koor zal een kort informeel optreden verzorgen. Tussen 13.15 - 13.45 uur treedt het gemengd koor De Vredeburgers op o.l.v. Gerard Leegwater. Ze zin gen onder meer operaliederen van Verdi en enkele nummers uit het lichtere genre. Tussen 14.30 - 17.30 uur spelen 'De Zwagers', bestaande uit Hubert Kuijper en Sjaak Keijzer uit Heiloo, Ierse folk, blues, country en ballads. De klank van de akoes tische countrygitaar en akoestische basgitaar in combinatie met het stemgeluid van deze heren, is krach tig, puur en heel 'dicht bij de basis'. Op het terras en in Ons Huis is koffie en thee met huisgemaakte taart verkrijgbaar. Er wordt een drankje geschonken en een har tig hapje geserveerd. Ook zijn er diverse belegde broodjes ver krijgbaar. Tevens is er een loterij met diverse originele prijzen en voor de kinderen een gratis grab belton met leuke verrassingen. De opbrengst van al deze acti viteiten komt ten goede aan het gemengd koor De Vredeburgers om in de toekomst mooie concer ten te kunnen blijven presente ren. Voor meer informatie: www. devredeburgers.nl. HEILOO - Op Vaderdag houdt de Werkendelslaan traditiegetrouw, ook dit jaar weer, de altijd druk bezochte rommelmarkt. Dit jaar steekt de vertrouwde rommel markt in een nieuw jasje vanwege nieuwe organisatoren. Zondag 16 juni van 10.00 - 15.00 uur. Inschrijven kan nog via rommelmarktwerkendelslaan@ hotmail.com, een plek kost 3,-. HEILOO - De Paulusschool is al vele jaren actief voor Resource Link Foundation Ghana. Via spe ciale avonden en thema's waar mee geld verdiend werd, heeft de school dit project voor beter onderwijs en betere onder wijsvoorzieningen in Ghana gesteund. Dit jaar gaat de Paulusschool zich weer inzetten voor dit goede doel. Op vrijdag 12 april worden de kinde ren 's ochtends verwacht voor deel- name aan de Koningsspelen met een leuk en verrassend programma, en na de lunch is er een sponsorloop voor Ghana. Op 3 april kwam Carla Bras van deze Foundation in de groepen ver tellen hoe het gaat in Ghana en wat er tot nu toe gedaan is met het opge haalde geld. Ook liet zij zien waar nog behoefte aan is. De kinderen kregen ook een sponsorloopfor mulier mee naar huis waarop zij de namen van hun sponsoren kunnen vermelden. Zij kunnen aangeven voor hoeveel geld zij het kind per ronde sponsoren. De kinderen krij gen 20 minuten de tijd om zoveel mogelijk rondes van 300 meter te lopen. Eerst gaan de groepen 1 t/m 4 van start en een halfuurtje later de groepen 5 t/m 8. Natuurlijk is iedereen van harte uitgenodigd op vrijdag 12 april om vanaf 13.00 uur de lopers aan te moedigen. De school hoopt op een fantastisch resultaat voor dit goede doel! HEILOO - De olieverfschilde rijen van Suzanne Tuynman zijn realistische, fijngeschilderde werken op doek of paneel, waar in haar liefde voor natuur en antiek porselein uit de Gouden Eeuw een terugkerend thema is. Duidelijk blijkt ook haar bewon dering voor de schildertechniek en het gebruik van licht door de oude en nieuwe Hollandse meesters. Suzanne Tuynman (Amsterdam, 1973) studeerde biologie aan de Universiteit van Amsterdam, maar besloot na het doctoraal en een pro pedeuse Kunstgeschiedenis toch ook haar echte passie voor de zelf geschapen kunst te gaan volgen. Zodoende behaalde zij daarna ook haar Bachelor of Arts-diploma aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Sinds 2012 werkt zij full time als beeldend kunstenaar, gespecialiseerd in fijnschilderkunst. Meer informatie vindt u op www. suzantuynman.nl. De expositie is te bezichtigen tot 9 mei, tijdens de openingsuren. HEILOO - Heiloo is sinds enkele maanden een nieuwe biljart club rijker. Tot begin januari 2019 bestond er al een biljart club in Heiloo onder de naam 't Treffertje, dat onderdeel was van ouderenbond SHE/KOV. Op 5 januari is deze club ech ter officieel opgeheven. Op 7 januari is een nieuwe zelfstan dige club opgericht met de naam Biljart Club Heiloo (BCH). De ruim 100 leden zijn over het algemeen wat oudere senioren tus sen de 55 en 85 jaar en er wordt gespeeld in het alom bekende ont moetingscentrum het Trefpunt op alle werkdagen van de week. Hoewel er redelijk fanatiek wordt gespeeld, komen de meeste mannen ook voor de gezelligheid, waarbij onder het genot van een drankje bij- gekletst kan worden met dorpsge noten. Op vrijdagmiddag kan men meedoen aan een regionale compe titie voor viertallen. Die wedstrijden worden in het Trefpunt gespeeld, maar ook in Alkmaar, Bakkum en Heemskerk. Nieuwe leden Er is nog ruimte voor nieuwe leden, die zich kunnen aanmelden bij de receptie van het Trefpunt. Informatie opvragen en opgeven kan ook bij Bob Koot, telefoon 06-13415806. Kom gerust eens kij- ken in het Trefpunt, ook als u nog nooit heeft gebiljart. Er is altijd wel iemand van de wedstrijdleiding die u verder kan helpen. Vanaf begin mei tot eind augustus ligt de com petitie stil, maar kan men wel vrij biljarten. Er is ook gelegenheid voor het volgen van lessen onder leiding van deskundige biljarters. Sponsors Eind augustus hopen we op nieu we biljarttafels te kunnen spelen en daar hoort natuurlijk een feestelijke opening bij. Sponsors die aan dit feest willen bijdragen kunnen nu al contact opnemen met Tim van der Lans, telefoon 06-18577525. Er is nog ruimte voor nieuwe leden. Meld je nu aan! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15