Heiloocontact Klimaatverandering, kun je dat zien op het schoolplein? 18 steen uuill glorie Zondag 14 April 10:00 - 16:00 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Mededeling Evenementen Hét evenement voor iedereen die zich wil laten adviseren over energie opwekken en omzetten naar mobiliteit. Probeer gratis diverse e-bikes en elektrische auto's! Meer informatie op energie-expo.nl Een initiatief van Showroom Van Der Steen Autobedrijf De Oude Werf 4 Heiloo UITKIJKPOST 10 APRIL 2019 Buurtsportcoach peilt wensen en behoefte op het gebied van sport- en bewegen bij inwo ners van Heiloo In opdracht van de buurtsportcoach van de gemeente Heiloo wordt op dit moment een onder zoek uitgevoerd naar de sport- en beweegbehoef- ten van inwoners van de gemeente Heiloo. De gemeente ondersteunt het onderzoek, waarvan de uitkomsten worden gebruikt om nieuw sport en beweegaanbod te creëren in samenwerking met de lokale verenigingen en sportaanbieders. Het is daarom belangrijk dat de bijbehorende enquête door zoveel mogelijk inwoners wordt ingevuld. Dit kan online via www.hollansportbv. nl/sportbehoefte-heiloo. Meer informatie staat op www.heiloo.nl/nieuws Volg ons ook op Instagram! We waren er al voorzichtig mee begonnen maar maken nu een doorstart: onze gemeente is (weer) op Instagram. Volg gemeente_heiloo voor foto's en story's van nieuws, evenementen en bij zondere plekjes in onze gemeente. Tag je je foto met #mijnheiloo dan maak je kans op een repost van jouw foto. Tot ziens op Instagram! Verleende APV vergunningen - Jeugdkamp Foresters 2019, Vennewatersweg 23, van 31 mei 2019 tot en met 2 juni 2019, verzenddatum besluit 3 april 2019 (APV1900146); - Opening ijsseizoen 2019 Di Fiorentina, Kennemerstraatweg 380, op 18 mei 2019 van 14.00 uur tot 17.00 uur, verzenddatum besluit 3 april 2019 (APV1900199). De Klimaatbus nodigt kinderen uit om op het eigen schoolplein klimaatverandering te onderzoeken. Foto: aangeleverd www.heiloo.nl HEILOO - Van maandag 25 maart tot en met vrijdag 5 april rijdt de Klimaatbus langs diverse Forte BSO locaties en sa menwerkende basisscholen. Deze unieke bus met daarin een laboratorium nodigt kinderen uit om klimaatverandering op het eigen schoolplein te onderzoeken. Laboratorium Afgelopen week stond de moderne, om gebouwde elektrische SRV-wagen bij het schoolplein van CBS de Duif in Heiloo. De leerlingen van groep 6,7 en 8 gaan onder be geleiding van een educatief medewerker, die meereist met de bus, met het onderzoek aan de slag. De leerlingen nemen zelf grondmon sters, analyseren deze en onderzoeken de wa terkwaliteit. Na schooltijd zien de kinderen van BSO Forte Mariënstein in een maquette wat er gebeurt bij een flinke stortbui en doen zij waterspelletjes in de Klimaatbus. Maatregelen Dat dit grote thema 'klimaatverandering' ook zichtbaar is in het klein, ontdekken de kinde ren door middel van proefjes en experimen ten over de waterkringloop, water in en om de school, waterkwaliteit en waterveiligheid. Vervolgens bedenken de jonge onderzoekers maatregelen die je kunt toepassen op het schoolplein of thuis om de buitenomgeving 'klimaatproof' te maken. Unieke uitstapjes De Klimaatbus is een samenwerking van Hoogheemraadschap Hollands Noorder kwartier (HHNK), De Helderse Vallei en het Zuiderzeemuseum en is te vinden op de Forte BSO locaties in Castricum, Heiloo en Eg- mond-Binnen maar ook vanuit andere Forte BSO locaties worden er uitstapjes richting de Klimaatbus gemaakt. opgewekte elektriciteit? lnd\fkc: Mobiliteit via uw eigen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 18