Afsluiting dartsstoernooi Oosthonk 'Als je één goede bal slaat, is je hele dag goed' Zondag 14 april: PCC Maalwater Run Walk SPORT 23 Sija Coolegem NL kampioen judo onder 15 jaar Nieuw abonnement op golfbaan Heiloo schot in de roos Bart van der Meer nieuwe trainer D1 UITKIJKPOST 10 APRIL 2019 Golf- en Countryclub Heiloo ligt aan de Lagelaan in Heiloo. Voor beginners is er een basiscur sus van vijf lessen voor 50. De eerstvolgende startdata zijn 1 mei en 17 juni. Gevorderde spelers kunnen een rondje lopen voor 29 (9 holes) of 50 (18 holes). Een twilight- abonnement kost 490 per jaar. Brasserie In 't Groen is dagelijks open vanaf 08.30 uur, ook voor fietsers en wandelaars. Meer informatie: www.golfclubheiloo.nl HEILOO - Tijdens het Nederlands Kampioenschap judo onder 15 jaar dat zaterdag 6 april plaatsvond in het Groningse Leek, is Dojo 't Loo judoka Sija Coolegem Nederlands Kampioen gewor den. De uit Alkmaar afkomstige Sija, een al meer ervaren judo ka en oudstejaars in de categorie -52 kg, domineerde in haar gewichtsklasse. Zij wist alle vier haar wedstrijden zonder tegen- punt te winnen en werd tot Nederlands kampioen gekroond. Aangeleverde foto HEILOO - Huub Kan voetbalt drie keer per week, maar heeft sinds kort ook een abonnement om onbeperkt te kunnen golfen op de baan in Heiloo. "Je bent bezig en toch relaxed.'' Huub Kan is vooral een voet baller. Hij zit in de selectie van de Foresters. Twee keer per week trainen en op zondag de wedstrijd. Maar golf is zijn tweede sport aan het worden. "Het zou mooi zijn als ik al een beetje kan golfen voordat ik niet meer fit genoeg ben voor voetbal op niveau," zegt de 27-jarige Kan. "Bovendien is golf zo'n moei lijk spelletje dat je je hele leven kunt blijven verbeteren. Dat spreekt me erg aan.'' Huub Kan heeft sinds kort samen met een voetbalvriend een 'twilight'- abonnement voor de golfbaan in Heiloo. Als een van de weinige golf clubs in Nederland, slaagt de Golf en Countryclub Heiloo er al twee jaar in om te het aantal sporters te laten groeien. Het aantal leden ligt nu boven de 400 en het aantal spe lers dat zijn 'handicap' (een officiële golfscore) via de club registreert is al bijna 400. Eind vorig jaar introduceerde de club een nieuwe vorm: een abonne ment waarmee je vrijwel onbeperkt kunt spelen voor 490, speciaal voor de leeftijdscategorie van 25 tot 45 jaar. Daar hebben zich al tien mensen voor aangemeld. Die mogen het hele weekeinde de baan op en door de week na 17.00 uur. "Ik dacht dat ik twee keer per maand zou gaan spelen," vertelt Kan. "Maar omdat het zo mooi weer was heb ben we de eerste maand meteen vier keer 's avonds gespeeld.'' Bij 18 keer spelen (9 holes) of 10 keer spe len (18 holes) is dit nieuwe abonne ment al voordeliger dan losse green- fees. Zijn handicap is in twee jaar gedaald van 54 (het getal voor beginners) naar 25. Een handicap van 25 wil zeggen dat hij in een ronde van 18 holes 25 slagen meer nodig heeft dan 'par', de score die hele goede spelers zouden maken. Huub Kan heeft slechts vier keer les gehad van de 'pro', de coach die lesgeeft in Heiloo, om dat niveau te halen. Voor een buitenstaander geeft dat aan dat zijn handicap nog flink wat kan zakken. Als het zo goed bevalt, waarom wordt hij dan geen lid van de golf club? "Ik werk vijf dagen per week en mijn vrienden ook. En we voet ballen ook drie keer per week," zegt Kan, die medisch nucleair werker is bij het ziekenhuis in Alkmaar. "Dan kunnen we niet vaak genoeg spelen om een lidmaatschap finan cieel interessant te maken. Maar dit abonnement bevalt heel goed.'' HEILOO - Na de zomer neemt Bart van der Meer het stokje als hoofdtrainer/coach Dames 1 over van Jeroen Visser. Bart is opgegroeid binnen de jeugd van de Terriërs, maar heeft al snel de stap gemaakt naar Bloemendaal waar hij o.a. Jong Oranje heeft gehaald. Bart heeft meer dan 10 jaar hoofdklasse gespeeld bij o.a. Bloemendaal en Pinoké om zich vervolgens te richten op het trainersvak bij o.a. Pinoké D1 en H1. De afgelopen jaren was Bart samen met Jeroen verantwoordelijk voor Terriërs D1. Bart is een echte Terriër en is vanaf kleins af aan op de club aanwe zig, uiteraard mede vanwege zijn vader, Wytze van der Meer, onze voorzitter. Wij wensen Bart komende jaren alle succes! Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 13 april valt in het Oosthonk de beslissing: wie wordt de dartskampioen/ kampioene van het seizoen 2018/2019? Spanning alom, want tussen de nummers een en twee zit slechts een punt verschil, zowel bij de heren als bij de dames. Maar er valt nog genoeg te beleven. Deelname is als altijd 5,-. Er wordt om 20.00 uur gestart, maar de deur is al een uurtje eerder open aan De Oostkanter in Heiloo. Meer informa tie op de website www. oosthonk. nl of telefonisch via 06-33747770/ 06-46331274. HEILOO - Aanstaande zondag vindt het meest sportieve evene ment van Heiloo plaats. Rotary Club Heiloo organiseert de PCC Maalwater Run Walk: hét hardloop- en wandelevenement voor sportievelingen van alle leeftijden. De commissie van de Maalwater Run (bestaande uit leden van de Rotary Club Heiloo, Trias en onze buurtsportcoach) is al maanden in voorbereiding om er weer een fan tastische dag van te maken. Waar andere jaren de Run Walk startte vanaf het Stationscentrum is er dit jaar, vanwege de reconstructie van de Vennewatersweg, deels uitgewe ken naar de atletiekbaan van Trias. De wandelaars kunnen vanaf 9.00 uur hun startbewijs en boekje opha len of zich inschrijven. De startplek voor de Walk is IJssalon Pinoccio op de Stationsweg 74. Voor de Run kunnen vanaf 10.30 uur de start nummers worden opgehaald, de kramen hiervoor bevinden zich op het terrein van Trias. Na-inschrijven is ook mogelijk vanaf 10.30 uur bij Trias. Tijdens het evenement zullen diverse wegen rond het Trias-terrein beperkt of niet toegankelijk zijn. Dit geldt met name voor de wijk tus sen De Dors, Bayershoffweg, De Omloop en Belieslaan. De bewo ners van deze wijk krijgen hierover een uitgebreide brief in de bus. De gedetailleerde route is te vinden op www.pccmaalwaterrunenwalk.nl. Een feestelijke afsluiter van deze dag is te krijgen bij IJssalon Pinoccio. Op vertoon van uw start bewijs krijgt u het tweede ijsbolletje gratis. Rotary Club Heiloo organiseert de PCC Maalwater Run Walk. Aangeleverde foto Huub Kan heeft sinds kort een 'twilight'-abonnement. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 23