Rapcursus op de Muziek- en Dansschool Heiloo Oratoriumkoor Heiloo schittert in Cultuurkoepel met Johannes Passion Groep 7 OBS De Springschans bezoekt Historische Vereniging Heiloo K ftViJ fa tVi Ui ii I i/zVI I N G E Z O N D E N M E D E D E L I N G E N i i bWXTB Mayday... Mayday Theaterbende Heiloo is ready for take-off HEILOO - De uitvoering van Bach's Johannes Passion door Oratoriumkoor Heiloo o.l.v. dirigent Paul Waerts krijgt als besluit een langdurig applaus. De zaal is tot de laatste stoel uitverkocht. HEILOO - Als onderdeel van het Thema 'Oorlog en Vrede', zijn de groepen 7 van OBS De Springschans naar het Historisch Museum van Heiloo geweest, om daar meer te weten te komen over Heiloo in WOII. De leerlingen schreven het vol gende verslag: Lentecursus Muziek voor peuters UITKIJKPOST 10 APRIL 2019 HEILOO - De alweer 7e productie van de jongerengroep van Theaterbende is de eerste productie waarbij de spelers vanuit improvisatie tot een script zijn gekomen. De teksten, dans, muziek: het is allemaal zelf bedacht. Het licht absurdistische Mayday.Mayday is een vette knipoog naar de wereld van de luchtvaart. "We zitten in het opleidingsinstituut van de Nederlandse Angel Airline Company. 15 stewards en stewardessen wor den klaargestoomd voor de verantwoordelijkheden die het vak met zich meebrengt. Ook de ultieme noodsituaties moeten natuurlijk tot het eind worden volbracht, en beyond.?" Onder de bezielende, maar vreemde leiding van cursistenleidster Priscilla lijkt het allemaal zo normaal. Maar al snel zult u merken dat er toch wel vreemde dingen aan de hand zijn. Hoe zal dit aflopen? Dit muziek- en dansspektakel met daarbij het hilarische spel maken het wederom een voorstelling met een gouden randje. De kwaliteit van de jonge spelers, samen met een minimalistisch decor, zorgen voor een prach tige locatievoorstelling. Kom en vlieg met ons mee. Bestel nu je boarding- pass en welkom aan boord! De productie is geschikt voor 8 jaar en ouder. Speeldata 13 april om 15.15 uur en 20.15 uur, locatie: Theater De Beun in Heiloo. 22 juni 20.00 uur, locatie: Het wapen van Assendelft in Assendelft. De auditieronde voor 'Anne Frank Een Voorstelling!' vindt plaats op 10 mei 2019 in de Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, Heiloo van 10.00 - 13.30 uur. HEILOO - Rap is niet meer weg te denken uit de muziekwereld anno 2019. Namens de Muziek- en Dansschool Heiloo zijn wij dan ook razend enthousiast om mee te delen dat wij vanaf eind april ook raplessen aanbieden. In 7 weken ga jij leren hoe je een track kunt maken en deze live kunt performen. Ook kun je van het artiestenleven proeven door middel van het uploaden van je eerste sin gle, een fotoshoot en een liveshow, en wie weet is dit wel het start schot van een glansrijke carrière! De workshop is onder begeleiding van Rens. Een jonge artiest die op de podia heeft gestaan van o.a. de Melkweg, het DeLaMar Theater en de Uitmarkt Amsterdam en wiens naam vermeld wordt op o.a. Puna en FunX. Daarnaast is hij de front man van de muziekformatie GLISS en organiseert hij evenementen voor jong talent met zijn collectief L.E.F. Ben jij tussen de 13 en 18 jaar, schrijf je dan nu in door een mailtje te sturen naar: info@muziekendans- schoolheiloo.nl. Voor meer infor matie check: www.muziekendans- schoolheiloo/rapcursus/ Muziek-en Dansschool Heiloo Het Veld 1 1852 GG Heiloo Bach's passie toont een indrin gend verhaal waarbij verstand en emotie met elkaar worden gecon fronteerd. Dirigent Paul Waerts hanteert bevlogen en beslist de diri geerstok, het koor reageert gedisci plineerd en toont zijn volle inzet. De Johannes Passion is doortrokken van Pilatus' morele dilemma, dat uiteindelijk leidt tot de veroordeling van Jezus van Nazareth tot ophan ging aan het kruis. Bij zangpartijen en recitatieven is het spanningsveld van ingehouden emotie voelbaar. Tenor Peter Vos (evangelist) excelleert met zijn indringende en intieme presentatie, zelfs in de zachtste passages is zijn stem pregnant aanwezig. In de verbe terde akoestiek van de koepel komt Oratoriumkoor Heiloo uitstekend tot zijn recht. Op zaterdag 21 decem ber wordt de Messiah van Handel uitgevoerd in de Cultuurkoepel van Heiloo. Zie ook de website oratori- umkoorheiloo.nl. Tekst: Felix Hogeboom Na de ontvangst door Jaap en Josta de Graaf van de vereniging vertelde Jaap aan de hand van een diavoorstelling over het leven in Heiloo tijdens WOII. Dit schreven de kinderen na afloop: "Hij vertelde ook over twee jongens van 3 en 6. Die gescheiden van hun ouders waren. Toen gin gen ze bij hun opa en oma wonen. Ze zijn verraden en omgekomen en de ouders hebben het overleefd. Toen gingen we een wandeling maken langs belangrijke plekken in Heiloo. Langs de Witte Kerk, waar hij vertelde dat de klok uit de kerk toren was gehaald en een hele tijd op de bodem van het IJsselmeer heeft gelegen. En dat er om de toren van de kerk een hekje had gestaan omdat het een uitkijkpost was. Wij vonden het heel interessant en leuk, maar ook gek dat er dit soort dingen in Heiloo zijn gebeurd." "Het eerste waar ze het over had den was een boek dat door hen geschreven was over de Tweede Wereldoorlog in Heiloo. Daarna kregen we heel veel verhalen over hoe het was om zo te leven. Ons favoriete verhaal ging over meneer Zonderhuis, hij zorgde voor onder duikadressen en voedselbonnen voor de onderduikers, zoals de joden. Meneer Zonderhuis was een verzetsman in Heiloo. Er waren heel veel interessante verhalen. Hierna maakten we een wandeling. Tijdens de wandeling gingen we naar heel veel plaatsen in Heiloo. Zoals naar het Witte Kerkje, dat is een van de oudste kerken in Nederland. Het was super leuk om te doen en we hebben er heel veel van geleerd." "Er liggen bij sommige huizen in Heiloo steentjes van mensen die het niet overleefd hebben, de Stolpersteine. Er liggen in Heiloo 26 steentjes. Ze worden om het half jaar schoongemaakt. Op een van de Stolpersteine staat "Gevlucht in de Dood". Als je iemand had ver raden dan kreeg je 7 en een halve gulden. We gingen ook lopen door Heiloo. Naar belangrijke plekken in de oorlog. Bijvoorbeeld de Man van Vught." De leerlingen maakten ook een wandeling langs belangrijke historische plekken in Heiloo. Aangeleverde foto In de rapcursus leer je binnen 7 weken hoe je een track kunt maken. Aangeleverde foto HEILOO - Op vrijdag 19 april begint de lentecursus Muziek voor peuters in Heiloo onder leiding van Muziek op Schoot-docente Daniëlle de Ruijter. Een muzikale en vrolijke start van de vrij dag met uw (klein)kind! Zéker omdat de lente een terugkerend thema is tijdens de cursus. Dit is te merken aan de zonnige mate rialen en vrolijke lenteliedjes. De lente wordt zo dubbel leuk! Voor informatie en aanmelding: www.spelenderwijsmuziek.nl, of bel 06-18360486. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 7