ZORG&WELZI Ondersteuning vanuit het Trefpunt trefpunt agenda TREFPUNT HEILOO Vrijwilligers informatie Punt Heiloo Mama Café Heiloo Spectaculaire rondvaart stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners Maak kennis met KARIN VAN KERSBERGEN, cliëntondersteuner. Westerweg 250 Heiloo (in de bibliotheek) Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl Website: www.vipheiloo.nl VRIJWILLIGERSVACATÜRES WAT DOE JIJ NOU?! WORKSHOP FONDSENWERVING VRIJWILLIGERSACADEMIE Verantwoord sporten onder begeleiding samen met leeftijdgenoten Zomeractiviteiten Oog Café Heiloo power walking contactgroep partnerverlies Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.trefpuntheiloo.nl info@trefpuntheiloo.nl De Zorg en Welzijn Special verschijnt elke maand in de Uitkijkpost Voor info: verkoop@uitkijkpost.nl. WELZIJN DICHTBIJ Ik ben sinds vier jaar werkzaam in Heiloo en spreek veel mensen, thuis of in het Trefpunt. Men benadert mij meestal omdat er een vraag is op het gebied van wonen, vervoer, zorg of financiën. Dat kan voor uzelf zijn maar ook als u zich zorgen maakt om iemand anders. Ik merk dat men het vaak moeilijk vindt om te vragen, maar een beetje hulp kan veel zorgen wegnemen. Een paar handvatten is in sommige gevallen al voldoende, terwijl in andere gevallen meer ondersteuning wenselijk is. Ook dan kan ik u helpen, bijvoorbeeld bij een WMO-aanvraag bij de gemeente. Als cliëntondersteuner maak ik deel uit van het Sociaal Team Heiloo en ben ik op de hoogte van de verschillende mogelijkheden. Weet ik zelf geen antwoord op de vraag, dan wijs ik u de weg. Waarmee kan ik u helpen? Zelfstandig veilig en comfortabel blijven wonen Vervoersmogelijkheden wanneer autorijden of fietsen niet meer lukt Afweging maken: verhuizen naar gelijkvloerse woning Zorgen voor een ander Praktische hulp, waar kunt u terecht? Zoeken naar een activiteit die aansluit bij uw interesses en mogelijkheden Een steuntje in de rug als het even niet meezit Ter kennismaking kunt u altijd op vrijdagochtend tussen 10.00 - 11.00 uur bij mij binnenlopen, ook als u op dat moment nog geen hulpvraag heeft. Maakt u liever tevoren een afspraak, dan kan dit telefonisch: (072) 533 12 97 of per e-mail karin.vankersbergen@trefpuntheiloo.nl. OPENINGSTIJDEN: dinsdag 10.00-16.00 uur woensdag 10.00-13.00 uur donderdag 13.00-16.00 uur vrijdag 10.00-13.00 uur Hét muziekevenement van Heiloo is nabij! Music Meeting is op 25 en 26 mei en de organisatie zoekt hulp bij verschillende klusjes. Van keukens tot kamers! Op het Heiligdom O.L.V. ter Nood is er plek voor drie medewerk(st)ers voor het Gastenhuis. Ben jij de vrijwilliger voor deze mooie plek? De Caritas Werkgroep Heiloo staat voor naastenliefde en is ervoor diegenen die een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Er is ruimte voor nieuwe groepsleden. Ben je meer van het organiseren? Het Trefpunt zoekt nog (mede)organisatoren voor de zondagmid dagactiviteiten voor senioren. Sluit je aan bij het hechte team van de Wereldwinkel. Je kunt helpen bij het runnen van de winkel, bij de inrichting en/of bij de inkoop. Is je interesse gewekt? Kijk voor deze en vele andere vacatures op www.vipheiloo.nl! Deze week een sportieveling aan het woord! Soufian Haddouch is een enthousiaste en gemotiveerde basketballer die altijd klaarstaat voor de jeugd van Heiloo. Deze 20-jarige Alkmaarder mag zichzelf hoofdcoach noemen bij Flashing Heiloo en zal misschien in de toekomst veel vaker te zien zijn bij het Vennewater. Hoe dit kan? Lees het hele interview op onze website www.vipheiloo.nl. Vanwege de grote belangstelling voor de workshop in maart wordt er op donderdagavond 9 mei een extra workshop georganiseerd. Meer informatie en opgeven kan via: www.vrijwilligersacademiebuch.nl Waar: Geesterduinweg 5, te Castricum Kosten: 5,- Workshops en cursussen voor vrijwilligers en mantelzorgers in de gemeenten Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo Vind jij het leuk om met andere mama's gezellig koffie te drinken? Kom dan naar Mama Café Heiloo in de Bibliotheek aan de Westerweg op woensdag 1 mei tussen 10.00 en 11.30 uur. Deelname is gratis, koffie kost 0,50. Met de Trefpunt Express gaan we donderdag 16 mei naar de sluizen van IJmuiden voor een spectaculaire rondvaart. Deze rondvaart begint met het schutten door een van de sluizen. Daarna varen we langs de in aanbouw zijnde zeesluis. Vervolgens langs de Noordersluis en het Spuikanaal waar de zout/ zoetwaterkering wordt aangelegd. De kapitein geeft tekst en uitleg tijdens de vaart. Na afloop gaan we nog ergens een visje eten. Vertrek vanaf het Trefpunt 10.00 uur, kosten 22,50 excl. eten en drinken. Van tevoren opgeven is noodzakelijk. Geef u nu op voor een persoonlijke gezondheidscheck bij Healthcenter Vennewater. U krijgt inzicht in uw gezondheid, lichaamssamenstelling en advies op maat. Wat wordt er precies gemeten tijdens deze check: uw spiermassa, vetmassa, viscerale vetten, vochtpercentage en uw metabolische leeftijd (de leeftijd in jaren van je lichaamsgezondheid). Na afloop van de check kunt u onder begeleiding de toestellen van de sportschool uitproberen. Als u lid wordt, betaalt u geen inschrijfkosten en het lidmaatschap is per maand opzegbaar. U kunt zich tot en met eind april opgeven bij het Trefpunt (072) 533 12 97 of via info@trefpuntheiloo.nl Het Trefpunt is het gehele jaar geo pend, dus ook in de zomermaanden. U kunt dan op maandag- en/of vrijdagmiddag komen bridgen. Op de donderdagmiddag kunt u komen klaverjassen en de hele week kunt u gebruik maken van onze bilarts. De training wordt gegeven door Bureau Veiligheid en is een combinatie van praktijksituaties en interactieve theorie. Er zijn nog maar een paar plekken beschikbaar dus reageer snel! U bent donderdag 25 april tussen 14.00 en 15.30 uur weer van harte welkom bij Oog Café Heiloo in het Trefpunt. Dit is dé ontmoetingsplek voor mensen met een oogaan doening. U kunt er ervaringen uitwisselen over het leven met een visuele beperking. Deelname 2. Neem nu de beslissing om op een leuke, gezellige en verantwoorde manier aan uw gezondheid te gaan werken en meld u aan bij Power Walking. Dat is lopen in een stevig tempo (geen hardlopen). De kans op blessures is nagenoeg nihil. We starten vanaf het Trefpunt. Het is op alle woensdagen t/m 29 mei van 14.00 uur tot 15.00 uur, deelnameprijs 45. Opgave via het Trefpunt. Op dinsdag 7 mei a.s. van 13.30 tot 15.30 uur is er weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Part nerverlies in het Trefpunt in Heiloo. Het thema voor deze bijeenkomst zal zijn "Ruimte maken om verder te kunnen". Gaan we opruimen? Kasten leeghalen? En misschien ruimte maken in ons hoofd en onze ziel? Voelt u zich aangesproken, we vinden het fijn als u komt. Entree 5,- incl. consumptie. Voor meer infor matie: 072-5331297 of info@trefpuntheiloo.nl SAmEN ETEN TUSSEN DE miDDAG Elke woensdag kunt u in het Trefpunt om 12.30 uur de warme maaltijd gebruiken. Er wordt een lekkere maal tijd bereid door Catering Wesselius. U heeft de keuze uit 4 menu's. Bel uiterlijk vrijdag 19 april voor 12.00 uur voor de actuele menu's. INFORMATIEBIJEENKOMST FIETS EN WANDELGROEPEN De fiets- en wandelgroepen gaan weer volop van start. Als u meer wil horen over deze groepen van MetGezel, kom dan naar de speciale informatiebijeenkomst op donderdag 18 april van 10.30 tot 11.30 uur in het Trefpunt. Niet-leden zijn ook van harte welkom. KOFFIEKLETS Vindt u het gezellig om een kopje koffie (of iets anders) met een aantal mensen te drinken, dan bent u van harte welkom bij onze Koffieklets. Vrijdag 19 april vanaf 15.00 uur bij Restaurant Wildschut. Een drankje, een praatje en veel gezelligheid. De consumpties zijn voor eigen rekening. Informatie via Claudia Spit telefoon 533 12 97 of Annemieke Snel telefoon 533 75 65. CREATIEVE DOE miDDAG Op maandagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur kunt u in het Trefpunt gezellig met een groepje mensen creatief bezig zijn. Alles is mogelijk: haken, breien, kaarten ma ken of bijvoorbeeld borduren. Vrouwen en mannen zijn van harte welkom. U neemt uw eigen materialen mee. U kunt zich voor deze middagen per kwartaal opgeven. Kosten 3 per keer (per kwartaal te voldoen). ETEN IN Het TREFPUNT Vrijdag 10 mei verzorgt Brasserie in 't Groen een heer lijk 3-gangen menu, bestaande uit aspergesoep, Beef Wellington en een trifle van bitterkoekjes. Aanvang 18.00 uur, prijs 15,50. Reserveer tijdig uw plaats. LEVENSTESTAmENT Woensdag 22 mei komt notaris van Leersum naar het Trefpunt en informeert u over het levenstestament. Aanvang 19.30 uur, entree gratis. LEIDEN PAREL VAN RIjNLAND Prachtige audiovisuele lezing over de stad Leiden, "de parel van Rijnland". Ook economisch en sociaal heeft onze oudste universiteitsstad een ware gedaantever wisseling ondergaan. Zeker de moeite waard om nader kennis te maken met de sleutelstad. Dinsdag 21 mei van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt. Entree 10. uitstapjes mET DE TREFPUNT ExPRESS Opgeven vooraf bij receptie Trefpunt. Kringloopwinkel RataPlan Alkmaar, donderdag 18 april Bieb Express, woensdag 24 april Hortus Bulborum Limmen, donderdag 25 april Visje eten in IJmuiden, donderdag 2 mei Keukenhof in Lisse, donderdag 9 mei

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 21