Tien vragen aan... Een weekend in het teken van duurzaamheid Wat doen wij buiten? Diewertje in training voor marathon van New York 3 Vervolg van de voorpagina: Koningsspelen 2019 Uitijkpost Kidsredactie: Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 17 APRIL 2019 Op de laatste raadsvergadering werd een motie ingediend om tot een algeheel verbod op consu mentenvuurwerk te komen. Maar de overlast op 31 december vin den de ondervraagden niet zo'n groot probleem. Het afsteken op andere uren en dagen dan de oude jaarsnacht stoort wel heel veel ondervraagden. Bij de toelichting zeggen veel ouders dat kleine kin deren erg schrikken. Vooral in het Stationscentrum is het tussen de appartementen niet om aan te horen. Ook ouderen klagen over het feit dat er vuurwerk wordt afge stoken buiten de vastgestelde uren. Een mevrouw van 82 geeft aan dat het haar, maar ook leeftijdsgeno ten aan de oorlog doet denken. Vuurwerk dat zo'n hard geluid ver oorzaakt dat het aan een bombar dement doet denken. Met oud en nieuw kan zij zich op het afsteken van vuurwerk instellen. Daarbuiten heeft zij het erg moeilijk met het feit dat het gehele jaar vuurwerk wordt afgestoken. Ook kiest een meer derheid ervoor om op 31 december het vuurwerk op een aangewezen plaats af te steken. Jeugd Zaterdag was ook aan de jeugd gedacht. Buiten was een springkus sen en 's middags konden kinderen meedoen aan een workshop tasjes maken. Van gerecycled leer kon den de kinderen samen met Alida Langendijk een mooi tasje maken. Van der Steen Autoverkoop Op zondag was het de beurt aan Van der Steen Autoverkoop, waar de Energie Expo plaatsvond. Buiten stonden elektrische fietsen waar een proefrit mee kon worden gemaakt en binnen was er aller lei informatie te verkrijgen op het gebied van duurzaamheid. Tevens kon er een proefrit gemaakt worden in verschillende EV-modellen. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op veel scholen in Nederland werden op vrijdag 12 april de Koningsspelen 2019 gevierd. Zo ook op verschillende scholen in Heiloo en omstreken. Op onze website vindt u hier van al een verslag terug. Op de Koningsdagpagina in de krant van woensdag 24 april besteden we hier ook aandacht aan. Nog even geduld dus, als u nieuwsgie rig bent hoe de basisscholen het hebben gevierd Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd opeen waterloos j offset rotatiepers, de milieu- jt, y f' vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 -14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy HEILOO - De kidsredactie bespreekt: wat doen we als we buiten spelen? Suus, Roos, Bobbie en Linde kwa men bij elkaar en bespraken wat tegenwoordig de activiteiten buiten op het schoolplein zijn. Om de beurt vertellen de meiden over wat ze doen met buitenspelen: Bobbie: "Op school doen wij de Daily Mile (dagelijkse kilometer). Dat houdt in dat je elke dag een rondje om de school rent. Juf houdt de tijd bij. We doen dit omdat het leuk en gezond is." Linde: "In Vredenoord spring touwen we heel vaak. Maar niet gewoon maar met zijn tweetjes. De ene draait het touw rond en dan spring je er samen over heen". Roos: "Op school doen we steen papier schaar. Je moet naar elkaar toe springen en als je bij elkaar bent doe je steen papier schaar". Suus: "Rolschaatsen is heel leuk. Ik kan het in de tuin doen. Ik heb roze rolschaatsen met de wielen naast elkaar." Zouden oudere mensen ook deze spelletjes kennen vragen de kinde ren zich af. Wilt u reageren? Mail dan naar redactie@uitkijkpost.nl. Linde en haar vriendin Jas mijn gaan touwtjespringen. Aangeleverde foto Volg de Uitkijkpost ook op Sinds februari is Diewertje speci fiek voor de marathon gaan trainen. Ze traint tweemaal per week bij Atletiekvereniging Trias en wordt daarbij geholpen door Herman Admiraal. De zondagen staan daar naast in het teken van de duurloop. Zij bouwt haar schema rustig op, iedere week vijf minuten langer. Begin april zat ze al op 90 minuten hardlopen per keer. "Dat is ook leuk voor shirtsponsors, want ik loop natuurlijk door het dorp. Steeds lan ger en langer, dus dan kan iedereen het shirt met de logo's zien!" Zelf betaalt Diewertje 1000,- voor haar reis en zoekt ze actief naar sponsors en donateurs. Zo organiseert ze op vrijdag 19 en zaterdag 20 april van 09.00 tot 10.00 uur een paasontbijt in de lunch room van Hema Heiloo. Voor 2,- kun je al ontbijten en alle opbreng- sten gaan naar KiKa. Vanwege de verwachte drukte zijn er extra tafels geregeld, iedereen is welkom! Vanaf juni staat er bij de Albert Heijn in 't Loo een statiegeldzuil, daar kun je dan je statiegeldbon done ren en vrijdag 6 september houdt Diewertje een gin-tonicavond in Café de Wit. Diewertje heeft een eigen spon sorpagina waar je geld kunt done ren: www.runforkikamarathon.n]/ diewertje-burgering-new-york-2019. Shirtsponsors kunnen contact opne men met Diewertje door te mailen naar diewertjeburgering@hotmail. nl. Voor half oktober moet het spon sorgeld binnen zijn. Het minimale bedrag dat ze binnen moet halen is 5950,-, maar gelet op haar energie en motivatie moet dat veel meer kunnen worden. Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in het voormalige Joegoslavië in het mooie dorpje Derventa (Bosnië en Herzegovina). 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Stiekem doe ik dat al een beetje, als kapper word ik vaak om advies gevraagd en ik help graag mensen hun doelen te bereiken. Voetbal speelde ik al toen ik nog een kind was, en het houdt mij al mijn hele leven bezig. Als ik die twee passies combineer zou ik denk ik een goede coachende en begeleidende rol in de voetbalwereld kunnen spelen. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Pfff, waar zal ik beginnen? Er zijn meer mensen die ik graag zou willen ontmoeten, bijvoorbeeld Denzel Washington. Ik zou graag willen weten hoe hij zich voorbereidt op een film! 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Blijft toch alle speeltuinen in Heiloo, speelde altijd politie en boefje ook al won ik bijna nooit omdat ik stiekem beetje te zwaar was, haha! 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Het bankje in het Oosterbos waar je uitkijkt op de golfbaan en waar Douglas Roos van Raatshoven twee holes-in-one heeft geslagen. Ik kan er altijd lekker in het zonnetje in slaap vallen. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? De moussaka van mijn vriendin en de pita van mijn moeder. Hmmmm... 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? De vraag is niet of je het wel kan, maar hoe graag je het wilt. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Dat ik uiteindelijk acteur ga worden. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Hans Romeyn is een topper! En ik zou hem graag willen helpen om FC Heiloo te maken en samen met alle sportver enigingen Heiloo goed op de kaart te zetten. 10. De persoonlijke vraag van Joris Kramer: "Je hebt sinds een jaar je eigen kapperszaak gevestigd bij Bolten, gespecialiseerd in herenkapsels en baardverzor- ging. Helaas is dat laatste nog niet bij mij aan de orde. Maar ik denk dat ik wel mag zeggen dat ik een van je leukste klanten ben, haha. Maar wat zijn jouw verdere carrièreplannen Ik zou een vaste rol willen spelen in het begeleiden en coa chen van de spelers van AZ. Ik voel me thuis in de voetbal wereld en stiekem ben ik als kapper al veel mensen aan het coachen en adviseren. Ik geef de tien vragen door aan Erwin van Gijtenbeek. Mijn vraag is: "Schoonvader, wij kennen elkaar nu 3 jaar. Jij bent de beste dierenarts die ik ken. Wat zijn jouw toekomstplan nen met Any Animal?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3