Aldi naar 't Loo: 'Eindelijk duidelijkheid' Aanhouding in Heiloo i.v.m. vuurwapenhandel COLUMN Historische Vereniging Heiloo kiest nieuwe voorzitter 5 Bep en Simon Lautenbach 70 jaar getrouwd! Geen oud papier op 27 april Kleinkind Ët" Dick de Scally UITKIJKPOST 17 APRIL 2019 HEILOO - Op 20 april a.s. herdenken wij, dat ons huwelijk 70 jaar geleden gesloten is in de Hervormde Kerk in Bloemendaal. Gods zegen over ons huwelijk was zeer belangrijk voor ons. Onze trouwtekst was de tekst van de Emmaüsgangers: "Hij ging met hen om bij hen te blijven". Gezien de omstandigheden kunnen wij geen groot feest vieren. Onze speciale dank gaat uit naar onze twee neven en hun vrouwen Jan en Chris, Ann en Marjan voor hun zorg en liefdevolle aandacht en hulp voor ons beiden. Allen die wij kennen zenden wij een hartelijke groet! Simon en Bep Lautenbach Foto: STiP Fotografie De nieuwe en de oude voorzitter van de Historische Vereniging Heiloo, Jacob Ouderkerken en Jaap de Graaf. Foto: STiP Fotografie HEILOO - Woensdagavond 10 april is tijdens de algeme ne ledenvergadering van de Historische Vereniging Heiloo een nieuwe voorzitter benoemd. Jacob Ouderkerken volgt Jaap de Graaf op als voorzitter. Jaap moest aftreden omdat de statu ten bepalen dat iemand maxi maal 9 jaar bestuurslid mag zijn. Jaap de Graaf is 9 jaar bestuurs lid geweest van de Historische Vereniging Heiloo. De laatste 3 jaar was hij voorzitter van de vereniging. Zijn opvolger Jacob Ouderkerken roemde Jaap om zijn tomeloze inzet voor de vereniging. "Jaap is iemand met veel oog voor zijn medebe stuursleden. Een sterk betrokken man en een man die tijd vrijmaakt HEILOO - Elke laatste zaterdag van de maand komt FSH (Fanfare Showband Heiloo) in een aantal wijken in Heiloo langs om oud papier op te halen. Op 27 april a.s. is het Koningsdag en zal er daarom géén papier worden opgehaald. De eerstvolgende ophaaldag zal dan 25 mei worden. Wij rekenen op uw begrip, en wensen als FSH u een fijne (en muzikale) Koningsdag toe. HEILOO - De van oorsprong Duitse supermarktketen Aldi opent een vestiging in winkel centrum 't Loo. Dat is bekend gemaakt tijdens een algemene ledenvergadering van de huur ders van 't Loo op maandag 8 april jongstleden. De discountsupermarkt heeft het contract inmiddels getekend. Hiermee komt een einde aan een lange periode van onzekerheid voor de huurders. Kees Burger, voorzitter van de winkeliersvereniging van 't Loo: "De huurders reageerden posi tief op het bericht. Er komt eindelijk duidelijkheid." De komst van de Aldi houdt in dat het gebied rondom 't Loo goed onder de loep genomen wordt. Dit ook in combinatie met de realisa tie van woningen in het voorma lige Open Huis boven het winkel centrum. Ook de indeling van het winkelcentrum zal moeten worden aangepast. Waar de winkels in het centrum momenteel voornamelijk in de lengte zijn gesitueerd, is men voornemens om enkele hiervan in de breedte in te delen. Uitkijkpost houdt u op de hoogte van de verde re ontwikkelingen in en om 't Loo. Binnenkort meer informatie over de nieuwe indeling van Winkelcentrum 't Loo. Aangeleverde foto HEILOO - Op vrijdag 12 april is er in Heiloo een aanhouding verricht in verband met vuurwa- penhandel. De verdachte die in Heiloo is aangehouden verbleef in een kliniek. In Amsterdam werden op dezelf de dag twee aanhoudingen ver richt en op vrijdag 5 april werd in samenwerking met de recherche van Politie-eenheid Noord-Holland in Heemstede een verdachte aan gehouden, die in het bezit was van zeven vuurwapens. De verdach ten in Amsterdam en Heemstede werden door een arrestatieteam aangehouden, bij de aanhouding in Heiloo was een arrestatieteam op de achtergrond aanwezig. Bij een doorzoeking van een garagebox in Amsterdam zijn 26 vuurwapens en ruim 2000 patronen in beslag geno men. Bij de politie was informatie bin nengekomen dat iemand betrok ken zou zijn bij vuurwapenhandel. Rechercheurs van de Regionale Recherche stelden, onder supervisie van een officier van justitie van het Parket Amsterdam, een onderzoek in. Dit onderzoek resulteerde in de aanhoudingen en het aantreffen van de vuurwapens. De vuurwapens zijn oorspronkelijk gas-/alarmpistolen die zijn omgebouwd tot echte vuur wapens. Er zijn al schietincidenten geweest waarbij dit soort omge bouwde vuurwapens gebruikt zijn. De verdachte die vorige week in Heemstede is aangehouden, is voor geleid aan de rechter-commissaris en in bewaring gesteld. Het onderzoek is in volle gang en meer aanhoudingen worden niet uit gesloten. Bron: politie.nl voor iedereen. Een man die zelf de handen uit de mouwen steekt." En dat laatste heeft Jaap zeker gedaan tijdens de verhuizing van het muse um van de Bergeonstraat naar het Landgoed Willibrordus. Jaap bedankte zijn vrouw Josta voor alle steun die zij de afgelo pen jaren aan hem gaf tijdens zijn bestuursperiode. Jaap: "Ik blijf betrokken bij de vereniging, ik blijf boeken schrijven, presentaties geven en ik zal al mijn steun aan Josta geven. Nu zijn thuis de rollen omgedraaid." Hiermee doelde Jaap op het feit dat Josta in het bestuur de plaats inneemt van aftredend lid Jan de Winter. Tekst: Yvonne van Stiphout Opa's en oma's hebben het altijd over hun kleinkinderen. Ook Simon Carmiggelt (leest u die nog wel eens? Ik wel) vulde veel van zijn Kronkels met verhalen over zijn kleinzoon. De peuter had als gezel schap Pluuntje, een abstractie die dan weer een lief knuffelbeest was, dan weer een snoepje en soms was het kleinkind Pluuntje zelf. Ook kon het ventje fictieve telefoongesprek- ken voeren met een imaginaire meneer. Na het gebaar van de hoorn neerleggen vroeg opa een keer: "Wat zei die meneer?" "Die meneer zei dat ik nog een banaantje mag." Onze kleinzoon heeft, net als ieder kleinkind in de ogen van grootou ders, een speciale gave, de onze die van het woord. Toen hij nog klein was, zat ik een keer met hem aan tafel te ontbijten. Na zijn tweede boterham met zoetigheid, vond ik het welletjes. Dus ik sprak verma nend: "Nou moet je ook een boter ham met kaas eten." Hij protesteer de. Niet door hard 'Nee wil niet' te roepen. Hij gebruikte zijn gave om mij recht in de ogen te kijken met de ernstige mededeling: "Ik wou dat jij niet hier was." Verbaal iets omzeilen kan hij ook. Op een keer was hij op de grond met blokken een bruggetje aan het bouwen, maar bouwkundig was hij minder begaafd dan verbaal, dus de brug stortte telkens weer in. Van teleurstelling liet hij na de zoveel ste poging een knetterende vloek los. Vier jaar, hè? Hoe hij eraan kwam mag Joost weten, niet van zijn ouders in elk geval en van mij ook niet. Dus ik zei: "Wat hoorde ik daar?" Hij begreep dat hij die knetter niet kon herhalen. Hij keek naar mij op en vroeg: "Wat hoorde je dan?" Als ik geweten had dat kleinkin deren zo leuk zijn, had ik die eerst genomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5