Pasen: over dood en leven 150e bierproefavond PINT 1e Paasdag Historische Vereniging Heiloo 6 de BfbHothe^^ de Bibliotheek Lentecursus Muziek voor peuters Kort gesprek met ds. Hanneke Ruitenbeek Meiloo Meivakantieinde bibliotheek UITKIJKPOST 17 APRIL 2019 HEILOO - Op vrijdag 19 april begint de lentecursus Muziek voor peuters in Heiloo onder leiding van Muziek op Schoot-docente Daniëlle de Ruijter. Een muzikale en vrolijke start van de vrij dag met uw (klein)kind! Zéker omdat de lente een terugkerend thema is tijdens de cursus. Dit is te merken aan de zonnige mate rialen en vrolijke lenteliedjes. De lente wordt zo dubbel leuk! Je uitleven op een grote trommel, een harp of ander instrument? Het kan bij Muziek op Schoot! Voor informatie en aanmelding: www.spelenderwijsmuziek.nl, of bel 06-18360486. Aangeleverde foto HEILOO - Pasen gaat over dood en leven. Een kort gesprek met ds. Hanneke Ruitenbeek: Waar gaat Pasen eigenlijk over? Laatst zei iemand tegen me: "Ik kom met Pasen niet naar de kerk. Hoezo, al die liedjes over 'de dood is overwonnen'? Ik zie het niet gebeu ren!" Een ander zei juist: "Ik kan niet wachten tot het Pasen is. Ik ben helemaal klaar met al die verhalen over Jezus aan het kruis. Ik luister liever naar de Passionen van Bach en kijk 'The Passion' op tv. Het gaat om het leven." Ik denk dat beiden aanvoelen waar het met Pasen over gaat: over dood en leven. Hoezo? Pasen is de bron van het chris tendom. Het begint op een begraaf plaats. Een plek van verdriet en gemis. Op paasmorgen gaan vrien dinnen van Jezus naar zijn graf. Ze zien dat het graf leeg is: Jezus is daar niet meer, alleen nog de doe ken waarin hij gelegen heeft. Beetje bij beetje wordt in de dagen daarop duidelijk dat Jezus is opgestaan. Zelfs zijn naaste volgelingen begrij pen er niets van. En eigenlijk, als ik eerlijk ben, snap ik er zelf, twee duizend jaar later, ook vaak niet zo veel van. En dat voor een dominee? In de tijd rond Pasen komen voor mij de ernst van de dood en de zoek tocht naar de bron van leven aan de orde. De dood heeft niet het laatste woord. God en Jezus blijven bij ons. Ze zijn aanwezig bij de hoogte- en dieptepunten in ons leven. Dat geeft troost, al eeuwenlang. Daarom vieren we paasmorgen in de kerk op een vrolijke manier. Dus: welkom in de Ter Coulsterkerk, op paaszondag 21 april om 10.00 uur. Voor de kleinsten is er crèche aanwezig, voor de kinderen van de basisschool is er een kinderneven- dienst. De Ter Coulsterkerk. Aangeleverde foto Onder de bezielende leiding van Frans Ruiter werden er op deze 150e extra bijzondere biertjes geproefd. Foto: Rudolf van Zelst HEILOO - Het zijn de verborgen pareltjes van het verenigingsle ven, de maandelijkse bierproef- avonden van PINT verzorgd door dorpsgenoot Frans Ruiter. De voorwaarden om deel te nemen zijn enige interesse in het brede scala aan bierstijlen en een beetje avontuurlijk inge steld zijn. De deelnemers verzamelen zich in sportcafé Het Vennewater en om 20.15 uur gaan we naar een eigen ruimte om aan de proeverij te begin nen. Er heerst een huiskamersfeer die wordt versterkt door de zelf meegebrachte hapjes voor bij de biertjes die komen gaan. Het belooft een bijzondere avond te worden. Het is namelijk de 150e editie en Frans heeft voor deze mijlpaal wat extra speciale bieren meegebracht. We zijn benieuwd naar wat gaat komen. Veel deelnemers komen regelma tig op deze avonden af, waardoor de meesten elkaar kennen en dat versterkt de ongedwongen sfeer. Sommigen waren er zelfs de eerste keer al bij! Maar ook als nieuwko mer kun je zo aanschuiven want de interesse of liefde voor bier ver bindt en het eerste gespreksonder werp ligt wel voor de hand... Deze avond is er een brede vari- eteit aan smaken voorbijgekomen. De een nog meer bijzonder dan de ander. Biertjes die 18 tot 27 jaar over datum nog lekkerder zijn geworden. Zo lang kan ik ze niet bewaren. Er was een heerlijke, hop- pige New England IPA met drie hopsoorten met een fijne bittere nasmaak als inbreng van een van de deelnemers. En als afsluiter een barley wine van 21% die je drinkt als een likeur, zoveel smaak als daarin zit. De proeverij zit erop en dan doe ik samen met een aan tal anderen nog een laatste biertje aan de bar om na te praten over wat er zojuist allemaal gebeurd is. Uiteindelijk verlaat ik de avond met een heleboel nieuwe ideeën over bier en proeven. Bedankt Frans! Tekst: Rudolf van Zelst CoderDojo Zr. 20 a-pril, 10.30- 12.30 uur Deze keer gaan we met een kist vol micro:bits aan de slag. Deelnamn is gratis, een toegangskaart is "vereist. Verkrijgbaar via www.b ibliothnek- hdeeilohoe.lnel week. Iedere bezoeker Speurtocht Boskinderen Vanaf dinsdag 23 april, de hele meivakantie Kom ook speuren in de bieb. Voor 1,- krijg je bij de balie een schat kaart. Volg de aanwijzingen eg vind de schat. Vloggen: deel 2 Ma. 29 april, 1.3.00 - 16.00 uur Deze middag ben je welkom om verder te gaan waar we de vol gende keer zijn glblevln.In deze workshop duiken we nog dieper het montageproeramma iMoviein an gaan wa aan de slag met nieuwe technieken zoals voice-overs, split screen, beeld in beeld en gneen ecreen. Gee^e nnel op hm www. biebtlaiolethne. ekheiloo.nl Voorleesfeestpe Wo. 1 mei, 14.30 - 15.15 uur Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van !nrte welkom! Met 0nutselacti- viteit na het koorlezen. Peuter uurtje Eke vrijdag, o0.30 - 11.30 -uur Kom lekker ^nieten van samen lezen én samen spelen tijdens het wekelijkse peuteruurtje op de jeugdafdeling. Tabletcafé Do. 9 mei, 10.30 - 12.00 uwr Tijdens dit tabletcafé kunt u tips en trucs leren over uw tablet, of ervaringen uitwisselen met ande ren. Neemt u gerust uw eigen tablet mee! De toegang is vrij. AD(H)D bij volwassenek Ui. 1-4 mei, 19.00 - 21.00 uur AD(H)D komt zowel bij kinderen alsbij volwassenen voor en heeft niet alleen invloed op het leven van de pa jezzn in kwestie,maa! owk hp dat van zijn of haar omgeving. Wilt u me^r weten over TAD (H)D bij vkolalwara.ssenen, behandelmogelijk- heden en tips? Kom dan naar deze info nmatiere bijeenkomst. Opgave vooraf via www.bibliztgee0geilzz. nl.Volg Bibliotheek Heiloo ook Hulp bij digitale belasting- adaenbgiibfltieotheek. Iedere donderdag t/m 25 april, vanaf 14.00 uur Heeft u een concrete vraag over uw belastingaangi0te o- over een toeslag? Kom dan naar het belas! emgzplee0uul. Vzzlafaanmelden is noodzakelijk (072-5330670 of bij de selgicebalie). Open Leercentrum Elke donderdag 18.30 - 19.45 uur Getrainde begeleiders ke^k bij een waag over taal, maar ook met ze0enee of compute!eaalniggeden. Open inloop. Westerweg 250 tel.072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - In Huize Nijenburg mogen ervaren gidsen van de Historische Vereniging u het prachtige Huis Nijenburg laten zien. De huidige eigenaar, de Vereniging Hendrick de Keyser, gaf in 2011 toestemming aan de Historische Vereniging om rondleidingen te geven in het gebouw. Binnen in het huis ziet u o.a. het poppenhuis en bijzonder is dat er in de oude keuken koffie of thee gedronken wordt. Huis Nijenburg, Kennemerstraatweg 278, Heiloo. Entree: 7,50 p.p. (geen pin!), inclusief koffie of thee. Tel.: 06-51718363. Eerste Paasdag 11.00 uur en 13.30 uur. Het Historisch Museum op Landgoed Willibrordus heeft een tentoonstelling over het 'Cultuurhistorisch Erfgoed en natuurgebied De Die' met 42 prach tige foto's, gemaakt door de HAF, de Heilooër AmateurFotografen. Ook worden een aantal oude kaar ten met tekst getoond. De film met ingesproken tekst zal doorlopend vertoond worden en op verzoek zal de film, door een drone gemaakt, te zien zijn. Openingstijden van het museum: dinsdag 19.00 - 21.00 uur, zater dag en zondag 14.00 - 17.00 uur. Tweede Paasdag is het museum gesloten. Bij beide activiteiten is iedereen welkom! De toegang is gratis en de koffie staat klaar. Er zijn nog 5 kaarten beschikbaar voor de toneelvoorstelling 'Foto's die vervagen' op 1 mei. gieltjes@ kpnmail.nl. De Die is voor velen een onbekend natuurgebied in Heiloo. Foto: Jaap de Graaf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 6