Niet zomaar een verpleegkundige: de longverpleeghundige Rabo Clubkas Campagne: Stem op uw favoriete club! CLUBKAS ic V Rabobank Rabobankleden maken het verschil. Uw stem is geld waard! Rabobank UITKIJKPOST 24 APRIL 2019 K maakt ons werk zo leuk.' Ofschoon de meeste cliënten op leeftijd zijn, zijn de longverpleegkundigen ook actief voor kinderen met astma. Het gaat dan om saneringsadviezen aan de ouders over hoe zij hun huis of de slaapkamer van hun kind allergievrij kunnen maken. Contact Wilt u contact met een longver- pleegkundige van ViVa! Zorggroep, bel dan 088 - 995 80 00. Kwaliteit van leven ViVa! Zorggroep Wil jij je ook inzetten voor mensen met een zorgvraag? Ga naar werkenbij.vivazorggroep.nl, mail naar solliciteren@vivazorggroep.nl of bel 088 - 995 80 00. ViVa! Zorggroep werkt met een team van verpleegkundigen die ge specialiseerd zijn in luchtwegziekten, zoals astma en COPD. Hierdoor kunnen longpatiënten ook buiten het ziekenhuis rekenen op onder steuning die perfect aansluit op hun zorgvraag. Als een patiënt is ontslagen uit het Rode Kruis Ziekenhuis (RKZ) of een revalidatiekliniek komen wij bij de patiënt thuis om te kijken hoe het gaat', vertelt longverpleegkundi- ge Babs Wiegers. 'Ook bezoeken we cliënten die eigenlijk naar de polikliniek zouden moeten komen, maar daar niet goed meer toe in staat zijn. Ik contro leer dan of de medicatie correct wordt ingenomen of leg het nog eens uit. Het komt ook wel voor dat een cliënt vermagert, dan geef ik voedingsadvies. Constateer ik dat iemand te weinig beweegt, dan kan ik hem stimuleren bij wat hij nog wel kan. Ook kan ik een fysiotherapeut inschakelen.' In beweging blijven 'Op deze manier willen we de kwaliteit van leven zo hoog mogelijk houden, ook al zijn er beperkingen', vult long- verpleegkundige Charlotte Caspa- rie aan. 'Als iemand steeds minder beweegt, dan is dat niet alleen slecht voor de longen, maar de patiënt kan zo ook in een sociaal isolement raken. Advies kan zijn om naar het Sportfond- senbad in Beverwijk te gaan waar een uur is waarin COPD patiënten kunnen zwemmen, ook wanneer ze zuurstof gebruiken. Verder houdt het Longpunt maandelijks een gezellige bijeenkomst in het RKZ, waar je lotgenoten kunt ontmoeten.' Handige app Babs Wiegers: 'In samenwerking met het RKZ monitoren we cliënten ook op afstand, met e-Health. Hierbij beantwoordt de cliënt thuis elke week een aantal vragen via een app op een tablet. Aan de antwoorden zien we of we contact moeten opnemen. Ook dat kan via de app in de vorm van beeld bellen. Mocht daaruit blijken dat wij beter persoonlijk kunnen langsgaan, dan doen we dat. Het feit dat we vaak langere tijd bij een cliënt - en soms ook de mantelzorger - betrokken blijven,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 4