Fietstocht langs Stolpersteine EHBO-vereniging Heiloo zelfstandig verder Restaurant Bar De Kamer COLUMN BEDRIJF BELICHT Met het grootste en zonnigste terras van Heiloo Mij-vakantie Michiel Ullers UITKIJKPOST 24 APRIL 2019 HEILOO - Het Stolpersteine Comité organiseert op vrijdag 26 april een fietstocht met gids langs 26 Stolpersteine in Heiloo. Het Stolpersteine Comité werkt onder de paraplu van de Historische Vereniging en wordt ondersteund door de Gemeente Heiloo. De 26 stenen in Heiloo zijn geplaatst door de kunstenaar Gunter Demnig. Inmiddels heeft hij in Europa al 70.000 stenen geplaatst ter nage dachtenis aan de omgekomen joodse mensen. De Stolpersteine (struikelstenen) zijn in Heiloo geplaatst bij het laatst bekende adres van joodse families die woon den in Heiloo of daar ondergedoken waren. Tijdens de fietstocht wordt gestopt bij alle 26 struikelstenen en wordt door mensen van het Stolpersteine Comité het verhaal verteld over de personen waarvoor juist daar de steen geplaatst is. Het vertrek is om 14.00 uur vanaf het Historisch Museum op het Landgoed Willibrordus, de fiets- tocht zal ongeveer 2 uur duren. Prijs 5,00 (geen pin) inclusief kof fie /thee en een beschrijving van de Stolpersteine in Heiloo. Info: www. hvheiloo.nl of tel. 06-20546574. Het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogs tijd' en de uitgave 'Stolpersteine in Heiloo' zijn beide verkrijgbaar in het Historisch Museum op het Landgoed Willibrordus. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Ron Biegelaar HEILOO - "We doen het liever zelf!" Voorzitter Willem Paauw is blij dat EHBO-vereniging Heiloo weer zelfstandig is, en niet meer bij Rode Kruis Heiloo hoort. "Mensen die een EHBO- cursus willen doen, kunnen nu bij ons terecht," vertelt Paauw. "Net als mensen die een evene ment organiseren in Heiloo of de directe omgeving. Bij veel evenementen is EHBO verplicht. Daar zorgen wij voor, met des kundigheid en plezier!" Er zijn cursussen voor mensen die EHBO of reanimatie en het gebruik van een AED willen leren, maar ook voor ervaren EHBO'ers die hun ken nis op peil willen houden en uitbrei den. Een kleine groep leden vormt de jubileumcommissie. "In 1946 werd in Heiloo EHBO-vereniging St. Lidwina opgericht, dus al met al bestaan we in 2021 maar liefst Kennemerstraatweg 103, 1851 BC Heiloo; telefoon: 072-5325376; website: www.dekamer.nl; e-mail: bar@dekamer.nl Inmiddels heeft Restaurant Bar De Kamer zijn sporen ver diend in Heiloo. Sinds de opening op 1 oktober 2018 weten veel mensen de weg naar het restaurant te vinden. Een horecabedrijf voor allerlei doelgroepen. Sinds kort heeft De Kamer er een nieuwe ruimte bij: een prachtig groot en zonnig terras! Het restaurant met een oppervlakte van zo'n 500 m2 kennen veel Heilooërs en mensen uit de omgeving al. Men is trots dat de stap gemaakt is om het concept van De Kamer uit te rollen. Het restaurant, met daaraan de gezellige serre gekoppeld, mag elke middag en avond vele gasten ontvangen voor een lunch, diner of een gezellige borrel aan de bar. Een bar van 28 meter die niet alleen uitnodigt om een borrel aan te drinken. Menigeen nuttigt daar ook zijn of haar diner. De serre kan ook kosteloos gereserveerd worden door groepen. In de serre kan met een groep tot 36 personen worden geluncht of gedineerd. De Kamer is elke dag geopend vanaf 10.00 uur en op zondag vanaf 11.00 uur. U bent dus van harte welkom voor koffie met gebak. Tijdens de fietstocht wordt bij alle 26 Stolpersteine gestopt en wordt het verhaal over de personen op de steen verteld. Foto: Josta de Graaf - Gieltjes 75 jaar," legt Paauw uit. "Dat moet natuurlijk gevierd worden!" De web site is nog onder constructie, maar staat alvast online. Dus wie meer wil weten over EHBO in Heiloo, kan terecht op ehbo-heiloo.nl. Tekst: Monique van Eeden sk EHBO-vereniging Heiloo is weer zelfstandig. Aangeleverde foto Grootste terras van Heiloo Sinds kort kan men als het weer het toelaat genieten op het terras. Via het restaurant is een gang gecreëerd naar het terras. Een gang waar bij de sfeer van het restaurant als het ware wordt meegenomen naar buiten. Er hangen foto's van de verschillende seizoenen. Zomer, herfst en winter. En de lente? Die vind je op het terras, niet als foto maar als beleving. Een volledig nieuw terras. Met net als in het restaurant allerlei verschillende zitjes. De tafelbladen zijn van marmer en er is een grote loungebank. Er zijn net als binnen allerlei gezellige hoekjes gecreëerd. En wil men gezellig aan een soort van stamtafel zitten dan is er een leuk zitje rond de oude boom op het terras. De stamtafel loopt helemaal om de boom heen en er staan heerlijke stoelen bij om gezellig met vrienden of andere gasten een drankje te nuttigen. Om de boom te beschermen tegen de zon, is de stam van de boom aan de westkant met een doek ingepakt. Het zonnige terras, er is zon van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds 20.00 uur, heeft voor mensen die niet in de zon willen zitten een parasol van maar liefst 9 x 9 meter waaronder heaters zijn geplaatst. Thema-avonden De keukenbrigade staat 7 dagen per week voor de gasten klaar met de lekkerste broodjes, soepen en salades. De kaart is internationaal en ook voor Shared Dining is men bij De Kamer aan het juiste adres. Bij het in het oog springende Seafood Buffet wordt het dagverse aanbod vis gepresenteerd. Tevens worden speciale thema-avonden georganiseerd. Zo heeft er al een jaarlijks terugkerend Seafood Weekend plaatsgevon den en wordt binnenkort een Italiaanse avond georganiseerd. Tekst: Yvonne van Stiphout Wat gaan we morgen nu weer doen met de kinderen? Een stan daardvraag in de schoolvakanties, want als je niks doet hangen ze de hele dag op de bank voor de i tv, PlayStation4 of op de telefoon. Een dagje je naar een dierentuin of attractiepark, naar de film als het regent en vergeet uiteraard de indoor-speeltuin niet. Daarna de gebruikelijke pannenkoek, een ijsje en 's avonds laat naar bed want 'het is vakantie!' En zo hou je ze de hele vakantie bezig. Ik ben bijna blij als ze weer naar school gaan. Want wanneer is het vakantie voor mij? Wanneer mag hockeyvader relaxen? Na 22.00 uur als de jongens na een zoveelste Marvel-film naar bed gaan? Vroeg in de ochtend voor dat het hele spul wakker is? Of even 10 minuten tussendoor? Tuurlijk is het leuk en gezellig om met het hele gezin wat te doen, maar ook hockeyvader heeft een druk bestaan met werk, trainingen en verenigingswerk. Dan is het ook wel even lekker om in de vakantie wat 'mij-tijd' te hebben. De race van Max terugkijken, zelf op een fiets stap pen en doen alsof je Parijs-Roubaix rijdt of de laatste aflevering van Game of Thrones kijken. Ik mijmer weg terwijl ik op internet de laatste Uitagenda bekijk met uitjes voor het hele gezin en vink de dierentuin, film en indoor-speeltuin aan. Dan valt m'n oog op iets anders: een Kidsweek. De kinderen de hele week onder de pannen. Iets voor de volgende vakantie misschien? Dan is er in ieder geval meer 'mij-tijd'.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5