Bloemendagen in Limmen Koningsspelen Jozef Kindcentrum Brugklasser worden kun je leren! Bezorger worden Winnaar 'Project Rembrandt' schildert in Limmen REGIO/SPORT 13 van deze krant? Het einde van Badmintonclub Limmen Samen koken en eten UITKIJKPOST 1 MEI 2019 Er is weer veel moois te zien dit jaar. Foto's Jeroen Drenth LIMMEN - De 67ste editie van de Bloemendagen is een suc ces. Met meer deelnemers dan vorig jaar, twee nieuwe prik- ploegen en met 3 mozaïeken gemaakt door Basisschool het Kleurenorkest kan er gerust worden gesproken van een superjaar. Op zondag werd er ook een Oldtimer Fair georganiseerd. Een EGMOND AAN DEN HOEF - Vrijdag 26 april hielden alle kinderen van groep 1 t/m 8 van Jozef Kindcentrum de jaarlijkse Koningsspelen. De kleuters speelden hun oran jespelletjes op het schoolplein. Voor de groepen 3 en 4 waren er in het slotpark allerlei spel letjes uitgestald. De bovenbouw was ook dit jaar weer welkom op Tennisvereniging Wimmenum. Daar kregen zij tennisles van Laurens Groot en nam Mariëlle van Fit by Valenteijn de groepen voor een bootcamp mee het bos in. Er werd jeu de boules gespeeld en er was een zeskamp georganiseerd. Als leuke afwisseling tijdens het rijden van de route. De hoofdprijs, de zil veren tulp, is dit jaar gewonnen door prikploeg 'Mag van Annie'. De ploeg heeft een mozaïek gemaakt over Alzheimer. Prikploeg 'De beun hazen' heeft met een mozaïek over de Lady of Soul, Aretha Franklin, de eerste prijs behaald in de cate gorie 'Mozaïeken kleiner dan 4 m2.' De ploeg won hiermee de bronzen hyacint. Scouting Victorie Heiloo afsluiter kregen alle kinderen van de school een ijsje van Albert Heijn in Egmond. Dat hadden ze wel ver diend na deze ochtend! www.uitkijkpost.nl 0226333311 rqdi won in de 'Vrije categorie' de bron zen narcis voor hun kunstwerk over de plastic soep. Zaterdagavond was de prijsuitreiking waarbij het tot het laatste moment spannend bleef. Een luid gejuich steeg op toen de hoofd prijs bekend werd gemaakt. De zaal in Heeren van Limmen zat stampvol en iedereen was in opperbeste stem ming. De twee nieuwe prikploegen hebben nu al aangegeven dat ze vol gend jaar zeker weer meedoen. LIMMEN - Limmen heeft jaren lang een officiële recreatieve badmintonclub gehad. Maar nu is helaas definitief het doek geval len. Op 27 mei 1977 werd de club in Limmen opgericht. De belang stelling groeide al snel, want bad minton is een leuke sport. Nu, 42 jaar later, wordt de club opgehe ven. De club wil iedereen die ooit bij de Badmintonclub Limmen heeft gespeeld of ermee te maken heeft gehad, bedanken voor de gezellige sfeer en de sportiviteit in de afgelopen 42 jaren. EGMOND AAN DEN HOEF - Hou je van koken? Zou je willen dat meer mensen kunnen genieten van je kookkunst? We zijn in Egmond aan den Hoef op zoek naar mensen die samen willen koken voor buurtgenoten. Het plan is om in Hanswijk op vrij dagavond een aanschuiftafel te organiseren voor iedereen die geen zin heeft om (weer) alleen te eten of zijn buurtgenoten weleens wil spreken. Je hoeft geen horeca-ervaring te hebben (mag natuurlijk wel) en het helpt natuurlijk als je hart op de juiste plek zit. Het plan is in de opstart fase dus wil je meedenken over dit initiatief dan ben je ook van harte welkom. Voor meer infor matie mail of bel met Marja Vlaar van Stichting Welzijn Bergen op 06-29073575 of mail naar m.vlaar@welzijnbergen.nl. LIMMEN - Tijdens de Bloemendagen heeft Sebastiaan Groot, de winnaar van de tv- serie 'Project Rembrandt', een portret geschilderd in Heeren van Limmen. Dat deed hij in het kader van het Rembrandtjaar. Aan de Dusseldorperweg is een zelfportret van Rembrandt te zien, gestoken met hyacintenbloemen door de Piusprikkers. De straat is versierd en bij Heeren van Limmen is een ware Limmer Nachtwacht te zien. Dit was aanleiding voor uitbaatster Marieke van Zilt om Sebastiaan Groot uit te nodigen om een portret van dochter Jet te schil deren. Iedereen was welkom om de schilder aan het werk te zien. Jet heeft vier uur lang geposeerd met een werkelijk mooi eindresultaat. Het schilderij is de komende tijd nog te bewonderen in Heeren van Limmen. ALKMAAR - Vanaf 15 mei start Forte Kinderopvang samen met Happy Homework een workshop voor aanstaande brugklassers. In 4 sessies leren de kinderen hoe ze zich sneller thuis kunnen voelen in de nieuwe omgeving van de brugklas. Onderwerpen die voorbijkomen zijn bijvoorbeeld omgaan met huis werk, plannen, leren leren, roos ter, toetsen etc. En na dit uurtje Brugklastraining is er ook nog tijd voor ontspanning, namelijk fun met echte robots! Tijdens de workshop Brug klastraining leren aanstaande brug klassers alvast omgaan met wat ze allemaal tegen gaan komen in de brugklas. Een mooie kans om alvast kennis te maken met alle praktische zaken die bij de brugklas horen, maar ook leren ze om te gaan met eventuele onzekerheid. Na een uurtje training is het tijd voor ontspanning: maak je eigen robot! Hier werken de kinderen met echte robotjes (Ozobot). De kinde ren spelen en werken met de robot- jes, waardoor zij op een uitdagende en educatieve manier de vaardighe den van het coderen, programme ren, rekenen, wiskunde en Engels leren. De workshop van Forte Kinder opvang en Happy Homework vindt plaats in Alkmaar en wordt tegen een sterk gereduceerd tarief aan geboden. Voor 30 euro (excl. 2,95 servicekosten) in totaal kunnen de kinderen 4 sessies volgen. De robotfun is hierbij inbegrepen! De workshop wordt aangeboden op woensdag 15 mei t/m woensdag 5 juni, of op woensdag 12 juni t/m woensdag 5 juli. Koop snel je kaart jes voor deze workshop, want vol is vol! Meer informatie en tickets via fortekinderopvang.nl/experience. Vol zelfvertrouwen naar de brugklas! Aangeleverde foto Sebastiaan Groot aan het werk. Foto: Aad Koot Lol met leuke spelletjes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13