3* Hoe kunt u op 4 mei herdenken? 'In vrijheid kiezen...' Gedichten door kinderen P J L n WIJ HERDENKEN OP 4 MEI Programma Dodenherdenking Kerkdienst Ter Coulsterkerk -19.00 uur Stille tocht -19.40 uur Herdenking bij 'De man van Vught19.45 uur Herdenkingsconcert Witte Kerk 20.30 uur P Dodenherdenking zaterdag 4 mei 2019: /H.ljn opa le$e kamei vol ma$Le. (Hoop Jong en oud werden geraakt Donker en licht kwam tevoorschijn Hoop Veel verdriet en tranen Soms pijn soms dood Hoop Het was er altijd Stilte voor 4 mei. *($ooté>ij 4 mei UITKIJKPOST 1 MEI 2019 Vanaf 19.00 uur is er een kerkdienst in de Ter Coulsterkerk. Voorgangers in de viering zijn de heer Douwe van der Noord en pastor Herman Helsloot. Om 19.40 uur vertrekt de stille tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/ Holleweg naar het monument 'De man van Vught'. Rond 19.45 uur start de herdenking bij 'De man van Vught' aan Frederica's Hof. In aanwezigheid van de scouting, de Veteranen, het college van Burgemeester en Wethouders, speelt het orkest en wordt het Taptoe-signaal geblazen. Burgemeester Hans Romeyn houdt een toespraak en Estelle Rus van de Radboudschool draagt haar gedicht voor. Auk Buringa-Lont (dwarsfluit) en Bernard van den Boogaard (piano) spelen muziek van Jongen, Alain, Chopin, Poulenc en Ravel. HEILOO - Op 4 mei herden ken we de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, maar ook die van oorlogssituaties en vre desmissies daarna. Er worden op diverse plekken herdenkingsbijeenkomsten georga niseerd. Ook hangen we deze dag de vlag halfstok. Overheden moeten zich hierbij aan het vlagprotocol van de Rijksoverheid houden. Wilt u ook de vlag halfstok hangen, dan mag u dit natuurlijk naar eigen inzicht doen. Tips: We geven u een paar tips, die u eventueel kunt toepassen: - Gebruik de vlag met de Nederlandse driekleur, maar zonder wimpel; - Hang de vlag op 4 mei halfstok, van 18.00 uur tot zonsondergang; - Laat de vlag halfstok hangen na de twee minuten stilte, tot zonsonder gang. Daarna kunt u de vlag naar binnen halen; - De volgende ochtend (Bevrijdingsdag) kunt u de vlag tot in de top hijsen. De nationale dodenherdenking is trouwens altijd op 4 mei, ongeacht welke dag van de week het is, en ook als de herdenking samenvalt met een religieuze hoogtijdag. F Bron: Gemeente Heiloo LIMMEN - Vrijheid is niet vanzelfsprekend, oorlog is verschrikkelijk en treft bur gers heel hard. We kennen de verschrikkelijke beelden uit verschillende oorlogsgebie den in de recente jaren, maar ook de beelden uit de Tweede Wereldoorlog. Het is belangrijk de herinnering hieraan levend te houden. Limmen Cultuur organiseert deze herdenking op 4 mei om 18.30 uur in Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg te Limmen. De herdenking zal worden geleid door Henk Brandsma. De slachtoffers zullen worden herdacht in woord, beeld en muziek. Het thema dit jaar is 'In vrijheid kiezen'. Rond 19.05 uur eindigt de herdenking in Vredeburg, waarna de stille tocht zal starten die leidt naar het monu ment op de grens tussen Castricum en Limmen. Bij het monument zal, samen met de inwoners, de herden king worden voortgezet in woord en muziek, een moment van stilte en kranslegging bij het monument. Na afloop van de kranslegging is er gelegenheid tot koffiedrinken in De Oude School, Schoolweg 1 te Limmen. Mijn opa was een klein kindje in de oorlog, Hij was bang maar had het vertrouwen. Hij is nu 77 jaar en weet het nog als de dag van gister. Bij mijn opa kwamen ook Duiters in zijn huis de eerste was streng en bracht hem niet stiekem iets te eten mee Na 3 jaar kwam er een ander in huis die was aardig en wilde eigenlijk helemaal niet meedoen met de oorlog. Hij zei dat hij thuis een kindje had hij miste hem erg. Hij nam soms wel stiekem wat eten mee. Soms denk ik aan de vader van mijn opa hij werkte ook bij het leger en was een held. Dus iedereen die meegedaan of erbij was heeft het moeilijk gehad in de oorlog en dat herdenken wij. Jente, Radboudschool Heiloo In een lege kamer Ben ik alleen, met niemand anders om mij heen Daar denk ik heel diep na over alles wat er komen gaat Ik zie mijn oma en opa recht voor mij, ik weet dat ze heel dicht bij mij zijn In een lege kamer Ruik ik dat er mensen hebben gekookt Ik denk meteen aan wat mijn vader altijd zei In de oorlog aten ze tulpenbollen Maar dat is niets voor mij In een lege kamer Ben ik nog steeds alleen, maar nu is het anders Want ik voel mensen om mij heen Ik hoor het geluid van bliksem en ik ben bang Maar de mensen die mij steunen, bij alles wat ik doe Helpen mij overeind Ze zeggen: "Samen staan wij sterk en nu is het cool" Door dat ene woord, loop ik zelfverzekerd door de gang En ben ik niet meer bang In een lege kamer Voel ik me vrij en ben ik blij. Noa Koopman, 11 jaar, groep 8, Benedictusschool Heiloo Lotus Olivia Schomaker Radboudschool Heiloo De oorlog is voorbij Toen was iedereen weer blij Toch is er veel verdriet Sommige mensen zijn er nu niet Iedereen heeft veel geschenken Iedereen blijft er aan denken Geen bommen meer Er is vrijheid weer Tijn vd Bend, groep 5, OBS Meander, Heiloo Foto: Gemeente Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15