Kunstparade eind juni, ook weer met Jos Apeldoorn Feestelijke editie Uit&Zo Heiloo 2019 Tien vragen aan 3 ïf-: - Vrijwilligers gezocht Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 1 MEI 2019 HEILOO - De Kunstparade Heiloo vindt dit jaar plaats op 28, 29 en 30 juni in de Cultuurkoepel, het gemeente huis, de bibliotheek en op nog een aantal locaties. Zo wordt het Kunstplein weer ingericht in en om het PCC aan De Dors. De Egmonder kunstenaar Jos Apeldoorn (66) zal daar in de openlucht alle drie de dagen werken aan een nieuw houten beeld. Vorig jaar nam hij voor het eerst deel aan de Kunstparade en dat is hem prima bevallen. Na zijn pensi onering als hoofduitvoerder in de bouw kon Jos Apeldoorn zonder moeite van zijn hobby zijn werk maken: kunst in hout. Bij voorkeur sculpturen op basis van vers gerooi de bomen; prachtig, die mooie gril lige organische vormen. Zo kon hij de hand leggen op een aantal knotwilgen van de Hoogeweg. In de Brasserie van het Victoria Hotel in Amsterdam staan inmiddels een paar daarvan afkomstige sculpturen te pronken, zo'n 2 lA meter hoog. De Egmonder heeft altijd prima antennes gehad voor de schone kunsten. Als schooljongen was hij zeer onder de indruk van de verha len van Pierre Janssen op de televi sie en maakte hij schilderwerken in de stijl van Karel Appel; in zijn jeug dige fantasie werd hij dan natuurlijk zelf door Janssen geïnterviewd. De laatste tijd ligt de focus op het hout, maar een lange periode is Jos puur als kunstschilder actief geweest. Momenteel exposeert hij een 40-tal doeken in het Noordwest Ziekenhuis in Den Helder. Wie hem straks aan de arbeid ziet bij het PCC ziet een gelukkig mens die als motto heeft bij het slapen gaan: "Lekker, morgen weer een nieuwe dag". Jos Apeldoorn maakt het liefst sculpturen van pas gerooide bomen. Aangeleverde foto Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op HU HEILOO - Op zaterdag 7 sep tember organiseert Bibliotheek Heiloo de 25ste Uit&Zo Heiloo! Uit&Zo Heiloo is jaarlijks dé start van het nieuwe culturele, educatieve en sportieve seizoen. Open Podium Voor deze feestelijke editie orga niseren wij een Open Podium. Op deze manier krijgen niet alleen verenigingen de kans om zich te presenteren maar ook jij! Kan jij (of jouw gezin, vriendengroep, col lega's, buren) iets speciaals en wil je dit graag laten zien aan de andere inwoners van Heiloo? Dan is dit je kans! Tussen 14.00 en 16.00 uur is het grote buitenpodium van jou! (max. 8 minuten per optreden). Ook zijn wij op zoek naar nieuw presentatietalent om alle optre dens aan elkaar te praten op de twee podia (buiten en binnen in de Willibrorduskerk) tijdens Uit&Zo Heiloo. Wil je graag helpen maar sta je liever niet in de schijnwerpers? Wij zijn ook op zoek naar mensen die willen helpen met het voorbereiden van het terrein, zoals het plaatsen van dranghekken, parkeerplaatsen afzetten, coördineren bij het plaat sen van de kramen, flyers onder autoruiten doen, enz. Wil je gebruikmaken van het Open Podium of lijkt het je leuk om te presenteren of te helpen 'achter de schermen'? Laat het weten aan Jeanette Braam: jbraam@biblio- theekheiloo.nl of Birgitta Kühne: bkuhne@bibliotheekheiloo.nl. Dit jaar een Open Podium, dus laat je zien aan de andere inwo ners van Heiloo! Aangeleverde foto 1. Waar ben je geboren en getogen? In Heiloo, op een paar jaar in Amsterdam na, wat nooit zal wennen voor een plattelandsmens als ik. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Mijn hobby, hovenier, is mijn beroep. Mijn andere grote passie is fotografie, waar ik een studie voor heb gevolgd aan de Fotoacade mie in Amsterdam. 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Anton Corbijn! Zijn portretfotografie is van een andere dimensie. Je kunt het soms niet eens zo noemen omdat het amper als zoda nig herkenbaar is. Of zijn zwart-witfilms met nauwelijks beweging en toch zinderend van spanning of emotie. Ik zou graag een dagje naast hem willen lopen op de set. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Onze familie was hecht. Mijn vader was bollenkweker en altijd bezig op het land. Daar waren wij natuurlijk ook te vinden, het was altijd vakantie voor ons. We werkten de hele dag mee, 6 dagen per week van jongs af aan en geheel vrijwillig. Tegenwoordig is het vloeken in de kerk als je vertelt dat je nog steeds 80 uur per week werkt omdat je het leuk vindt. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De bollenvelden natuurlijk. We reden lang geleden met een stuk of 10 Italianen in het voorjaar op de motor door Limmen. In Heiloo aangekomen waren de Italianen spoorloos. Wij terug. We vonden ze op hun knieën tussen de tulpenbedden, volledig in trance door de overweldigende schoonheid. Toen besefte ik pas goed hoe bijzonder deze bloemenvelden zijn. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Voor de definitieve datum van de monstertocht op de motor van Mumbai naar huis toe. Er zijn plannen om een royal enfield te kopen in India en dan naar huis te rijden via Nepal, Tibet, Mongo lië, Kirgistan etc. Natuurlijk met de Highlow Rangers, omdat deze vriendenclub zo'n sterke band heeft dat we dat ook kunnen wagen! 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Dat was toen ik nog als jochie bij Ruud van Haneghem werkte en een aantal schalen moest opmaken met 1-jarige planten. Ik plantte een solitair in het midden en schikte de rest eromheen. Ruud vond dat niks en de meester deed voor hoe het moest: hij plaatste de solitair uit het hart en maakte met een simpele beweging een kunstwerk. Dit beïnvloedde mijn prille ontwikkeling enorm. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? Weinig, want ik ben een open boek. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? De ambtenaren duidelijk maken dat ze er voor de burgers zijn en zich niet zo formeel moeten opstellen. Mijn vrouw en ik hebben ons nieuwe huis zelf getekend en gerealiseerd. Daarbij stuitten we op enorme vertragingen veroorzaakt door ambtenaren en een onzinnige berg regels, die ook de ambtenaar niet begreep. De gemeente Heiloo neemt een formeel standpunt in, in plaats van oplossingsgericht te denken. Bij mijn neef in Amerika werd op een vrijdagmiddag beslist door de architect, aannemer, bank, buren, en de gemeente en de maandag daarop begin je met bouwen, dat is oplossingsgericht werken. 10. De persoonlijke vraag van Erwin van Gijtenbeek: 'Hallo Kees. Je bent de man van al het zakelijk en privégroen om mij heen. Hoe zie jij de toekomst van de tuinen in Heiloo?" Simpel, gewoon beroerd. De nieuwbouw is rampzalig. De tuinen zijn al kleiner omdat de gemeente steeds meer woningen per hectare realiseert. De grond- en huizenprijzen zijn zo hoog dat de eigenaren nauwelijks geld over hebben voor hun tuin. Ik geef de tien vragen door aan Barre Dekker, die ons huis perfect bouwde. Mijn vraag is: "Hoe denk jij over de toekomst van de aannemerij i.v.m. de steeds maar toenemende bureaucratie en bemoeizucht van de ambtenarij? En heb je al een datum voor je vertrek naar India?"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3