De Corneliuskerk één jaar na de verwoestende brand le EMM Tech-cursus Uitgeest Rommelmarkt Toertocht voor bijzondere cabriolets! Vrij Zijn Pinkster Picknick Rally REGIO 23 Beginnerscursus bij EHBO-vereniging De Egmonden Emmett-techniek: Actieve meditatie V Oproep UITKIJKPOST MEI 2019 Guillaume Bakker (links) en Jos Schuitemaker (rechts). Aangeleverde foto UITGEEST - Op zaterdag 6 juli is het dan eindelijk zover. Dan willen wij, Guillaume Bakker en Conny Bakker de eerste EMM Tech-dag in deze regio organise ren. Tijdens deze dag leert u 11 speci aal geselecteerde, uitermate effec tieve manuele handelingen om men sen op eenvoudige manier te helpen bij klachten van nek, schouders, rug, benen of moeite met balans. Dit is bijvoorbeeld nuttig bij armklach- ten van computerwerk, begeleiding langs het sportveld of na een bles sure waar nog steeds wat spierspan ning overblijft. Emmett-techniek is een therapie waarbij een lichte druk of rollende beweging wordt toegepast op spe cifieke punten van het lichaam. Het werkt via de fascia en het brein. Deze methode is snel en geeft vaak direct resultaat. De spieren ont spannen en de gewrichten krijgen meer bewegingsruimte. EGMOND-BINNEN - De voorbe reidingen voor de 49e grote rom melmarkt van Muziekvereniging Eensgezindheid op 25 mei in Egmond-Binnen zijn in volle gang. De eerste twee inzamelac- ties waren een groot succes. De derde en laatste grote inza- melactie vindt plaats op zaterdag 11 mei. Deze dag kunnen inwoners van Bergen en Heiloo hun spullen die bij ons een tweede kans kun nen krijgen beschikbaar stellen aan de ophaaldienst van de vereniging. Alles wat nog bruikbaar is is wel kom. Meubilair, potten en pannen, fietsen, glas en aardewerk, boe ken, speelgoed, gereedschap, ijzer waren, lampen, koel- vrieskasten, computerapparatuur, radio's, tv's, kunst en antiek, tuingereedschap, EGMOND-BINNEN - Op zater dag 22 juni, 29 juni en 6 juli organiseert EHBO-vereniging De Egmonden een beginners cursus EHBO. Tijdens deze drie zaterdagen leert u EHBO vol gens de normen van het Oranje Kruis, inclusief reanimatie en kinder-EHBO. De eerste twee zaterdagen staan in het teken van theorie en prak tijk, die ook aan bod komen in het De EMM Tech-cursus is door iedereen in één dag te leren. Je hebt hiervoor geen medische achter grond nodig. Je leert de basis van de volledige opleiding in Emmett- techniek, en dit geeft al veel moge lijkheden voor pijnbestrijding. Wij vinden EMM Tech een must voor trainers en begeleiders, leerkrach ten, verloskundigen, verpleegkun digen en diegenen die, al dan niet beroepsmatig, werkzaam zijn in de verzorging van mensen. Directe een-op-eenhulp waar het nodig is. De cursus wordt gegeven door een ervaren tutor. De groep bestaat uit 6 tot 12 cursisten. De EMM Tech-training kost slechts 150,- en wordt gehouden in de praktijk van Guillaume: Vidya- Touch, Schevelstraat 3 1911CK in Uitgeest. Voor opgave of meer informatie: Guillaume Bakker tel. 06-45414566 of e-mail: gcpb326@ gmail.com. De inschrijving sluit op 1 juli. fotoapparatuur, etc. Ook draagbare (gebruikte) kleding en schoenen zijn welkom. Een telefoontje of e-mail naar een van de hieronder vermelde adressen is genoeg om ervoor te zorgen dat de spullen worden opgehaald. Tillen en sjouwen doen de medewerkers van de rommelmarkt. De rommel markt is bestemd om de kosten van de muziekopleiding te bekostigen, de instrumenten te vernieuwen en uniformen aan te schaffen. Het aanbieden van spullen kan bij Piet Apeldoorn (5061324), Vincent Pepping (5065601) of Piet Zonneveld (5065517). U kunt tevens een e-mail sturen naar info@ eensgezindheidegmond.nl. EHBO-boek dat tijdens de eerste cursusdag uitgereikt wordt. Op de laatste zaterdag kan 's ochtends de theorie en praktijk worden herhaald ter voorbereiding op het examen, waarna 's middags het examen afge nomen wordt. De kosten voor de cursus bedragen 175 voor de drie lesdagen inclusief lesboek, examen volgens de normen van het Oranje Kruis en koffie/thee tijdens de les- dagen. De cursus wordt gegeven in Dorpshuis De Schulp in Egmond- LIMMEN - Niemand in Limmen zal 3 mei 2018 snel vergeten: de geliefde Corneliuskerk stond in brand. Precies een jaar later lijkt de pijn om de brand al flink gesleten. De wederopbouw ver loopt voorspoedig en vooral ook de inzet van alle vrijwilligers uit het dorp geeft de pastor van de kerk een goed gevoel. Pastor Johan Olling loopt een jaar na de brand met een 'goed gevoel' door de Corneliuskerk. Het her stel gaat voorspoedig: het dak kon voor de winter worden gesloten, bijna alle leitjes liggen erop en de werkzaamheden aan het plafond en gewelven wordt de komende maanden afgerond. Toch zal hij, en velen met hem, die derde mei nooit vergeten. Even na 17.30 uur komt er rook uit de katholieke kerk in het centrum van Limmen. Niet veel later slaan de vlammen uit het dak. Een dag later is de schade goed te zien: het dak is grotendeels verdwenen en het interieur vernield en zwartge blakerd. "Kun je je de puinhoop hier nog voorstellen?" memoreert Olling terwijl hij tussen de steigers in de kerk rondloopt. "Moet je zien wat er in een jaar tijd kan gebeuren." Daarmee wordt naast de inzet van de bouwers ook de rol van alle vrij willigers door de pastor geroemd. "Gerard Beentjes, die onder meer de vernielde kroonluchter en godslamp eigenhandig herstelde, en Tebbe Tebbens die al vier maanden bezig is het Corneliusschilderij opnieuw REGIO - Op maandag 10 juni (Tweede Pinksterdag) wordt voor de 12e keer de VPPR geor ganiseerd. Dit betreft een toer tocht voor cabriolets. De organisator is Klaas Middelbeek. De opzet is de men sen te laten genieten van het moois dat Noord-Holland te bieden heeft, aldus de organisator. Wat dacht u van picknicken te midden van een natuurgebied en een borrel stop op een heus chateau voordat de dag wordt afgesloten met een heerlijk diner in het Vrij Zijn thea ter! Prachtige plaatsen, onontdekte weggetjes, mooie stops en de gezel ligheid maken deze dag altijd weer onvergetelijk. Er rijdt een bonte stoet auto's mee, van VW Kever tot Ferrari, van Willys legerjeeps tot Rolls Royce. Er wordt gestart om 10.00 uur in het Vrij Zijn theater. Het wedstrijdelement zit niet in het rijden zelf maar in een vragen formulier waarmee mooie prijzen te winnen zijn. De reacties van de deelnemers zijn ieder jaar geweldig Binnen. Tip: veel zorgverzekeraars vergoeden preventieve zorg, hier valt een EHBO-cursus in veel geval len ook onder. Ga bij uw zorgverze kering na of (een deel van) de cur sus wordt vergoed. Heeft u interesse? Voor meer informatie en opgeven kunt u con tact opnemen met ehboegmond- binnen@outlook.com en via 072 8883927. Er is een maximum van 12 deelnemers. te maken," somt Olling een tweetal vrijwilligers op. Al die 'handen-uit- de-mouwen', maar ook medeleven en steun, maken de pijn inmiddels draaglijk voor de pastor. Dat de kerk een belangrijk deel uitmaakt van de Limmer gemeen schap blijkt nog iedere dag uit o.a. de hulp en inzet van velen, de betrokkenheid, de financiële bijdra gen en adhesiebetuigingen. Het is wel heel jammer dat de kerk deze bloemendagen niet te bezichtigen was. De werkzaamheden en steigers positief en de route voor dit jaar belooft weer veel goeds! Deze com pleet verzorgde dag kost slechts 95,- per persoon, het enige dat u hoeft mee te nemen is een (bijzon- EGMOND-BINNEN - Deze heer lijk ontspannende actieve medi tatie bestaat uit een combinatie van shaken, bewegen, zitten (op muziek) en liggen (in stilte). Woensdag 15 mei van 19.45 uur tot 21.00 uur in Dorpshuis de Schulp, Visweg 45 in Egmond- Binnen. Kosten 8,-. Neem een matje en dekentje mee. lieten het niet toe de kerk te betre den." Positiviteit "Na de brand in de Parijse Notre- Dame kwamen mensen ook vragen hoe wij het verdriet daar, en hier een jaar geleden, ervoeren. Nou, het valt eigenlijk allemaal wel een beet je mee. Omdat er zoveel positieve dingen gebeuren. Dat drukt alle ver driet weg." Bron: Mediapartner NH Nieuws dere) cabriolet, uw goede humeur en mooi weer. De rest wordt door de organisatie geregeld. Opgeven kan nog via: klaas@andersonfarah. eu of 06-52472413. LIMMEN - Graag zou ik in con tact willen komen met de fietser die mij op 26 april jl. omstreeks 15.15 uur op het Buitendijkspad te Castricum buiten bewustzijn heeft aangetroffen en zich over mij heeft ontfermd en 112 heeft gebeld. Ik (man, 62) met een Kalkhoff E.bike, grijze helm en zwarte jas. Graag uw e-mailreac- tie naar admiraal72@quicknet.nl. Tijdens de toertocht kunnen deelnemers genieten van al het moois dat Noord-Holland te bieden heeft. Aangeleverde foto De ravage in de kerk was enorm na de brand. Foto: Gertjan Zeeman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 23