Tien vragen aan... Barre Dekker Grote belangstelling voor boekpresentatie Jean Thomassen Janne Schra met Lalala Love in Cultuurkoepel 3 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Vervolg van de voorpagina: W UITKIJKPOST MEI 2019 1. Waar ben je geboren en getogen? In Heiloo. Ik ben op 20-jarige leeftijd naar Limmen verhuisd. Na 8 jaar waren we weer terug in Heiloo waar wij onze nieuwe stek bouwden aan de Oosterzijweg en waar we nog steeds met heel veel plezier wonen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Ik ben al 35 jaar werkzaam in de bouwnijverheid, waarvan alweer 26 jaar in mijn eigen bouwbedrijf. Elke dag doe ik dit met heel veel plezier, dus het zal een hobby van me zijn! 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Als het kon mijn vader. Dan zou ik graag nog even met hem babbelen en een bakkie met hem drinken. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Ik kom uit een boerengezin van 7 kinderen. Wij hebben een pracht- jeugd gehad, alles gebeurde buiten en alles kon. Sleutelen aan crossbrommers en crossen door het land, en in de winter op het ijs. Als ik nu door Ypestein rijd komen die herinneringen vaak nog naar boven en geven me een goed gevoel. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Als je in deze tijd van het jaar vanuit Alkmaar in het Heilooërbos komt, is dat een mooi plaatje. Maar als ik heel vroeg via de Rosen- daal in Ypestein richting de Boekelermeer rijd en voor me de dauw zie liggen op het weiland richting Plan Oost met daarachter de opkomende zon, dan is dat voor mij ook een favoriet. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? De kinderen kunnen dag en nacht bij me aankloppen. En natuurlijk de mannen van de Highlow Rangers voor een nieuwe uitdaging. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Doe waar je goed in bent. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? De meeste mensen om mij heen weten genoeg van me, zo niet dan vragen ze het maar. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Onze burgemeester doet het goed en staat belangstellend tussen zijn burgers in. Wel steekt het me een beetje dat er soms onnodige kosten gemaakt worden. Zoals nu bij de gesloopte boerderij aan de Lagelaan/Oosterzijweg, waarvan het geraamte behouden moet blij ven. Dit geraamte wordt verplaatst op een nieuwe fundering, met een dak erop en een bord ervoor met een of ander verhaal over de historie van de gesloopte boerderij. Het was volgens mij een jaar of 120 oud en eind jaren '70 weer geheel opnieuw opgebouwd. Het moet wel allemaal weer afgerekend worden en zoveel historie zit er niet in. Dus dat laatste beetje opruimen, lijkt mij een beter plan. 10. De persoonlijke vraag van Kees Hageman: "Hoe denk jij over de toekomst van de aannemerij i.v.m. de steeds maar toenemende bureaucratie en bemoeizucht van de ambtenarij? En heb je al een datum voor je vertrek naar India?" Als aannemer heb je vaak met regelgeving en bouwaanvragen te maken. Mijn advies is dan ook: begin met een principe-/adviesaan- vraag. Deze wordt door mensen te vaak overgeslagen, wat juist leidt tot vertraging en onnodige ergernis. Wat betreft de toekomst, daar heb ik nooit zo over ingezeten, de tijd zal het leren. En ja, India nog een keertje dan. We gaan ons er dit jaar maar eens over buigen wat de verstandigste route wordt om zonder kleerscheuren, rijdend op de Royal Enfield, thuis te komen. Ik geef de tien vragen door aan Peter Schoenmaker: "Peter, ik heb je als klant 3 jaar geleden leren kennen toen je van Frankrijk naar Heiloo verhuisde. Ik spreek je nog bijna elke week, maar heb toch nog een vraag: Wat vind je van Heiloo? En bevalt het je hier?" Jean moest plaatsnemen op het podium en werd een paar keer geïnterviewd door organisator Martin Reitsma. Tijdens de presen tatie werden verhalen verteld over Jeans jeugd en over Ine Veen die niemand ooit eerder had gehoord. Onder de aanwezigen waren verza melaars van zijn werk, waaronder zijn vriend Hans, die helemaal uit België was gekomen. Zanger Lesley van Ruitenbeek had speciaal voor Jean 'In the Ghetto' van Elvis inge studeerd. Het verleden herleefde een beetje, want tussen de aanwezigen her kende men veel bekende gezichten van weleer, waaronder bijvoor beeld zangeressen José Hoebee (Luv'), Getty Kaspers (Teach In en Gemma van Eck (Babe), waarmee Ine Veen en Jean vroeger vaak in 'de bladen' stonden. De populaire Haagse dichter Victor Meijer bracht een ode in dichtvorm aan 'de mees ter van het absurde realisme', die immers geboren en getogen is in de Hofstad. Het publiek was daarna getuige hoe het eerste exemplaar van 1900 en gisteren werd aangeboden aan medialegende Tineke de Nooij. Zij was het die ruim 40 jaar geleden een filmportret maakte van de toen beroemde oud-ballerina en actrice Ine Veen en haar ontdekking: een jonge wereldvreemde Haagse schil der. Dit jaar komt er in augustus een grote overzichtstentoonstelling in Museum Slager in Den Bosch. Het zal een unieke tentoonstelling zijn, want het is de enige keer dat zijn grote werken samen te zien zijn. Het boek 1900 en gisteren kan men bij Bol.com of via de boekhandel bestellen. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op HEILOO - Janne Schra put in de persoonlijke voorstelling Lalala Love uit haar omvangrij ke oeuvre van Room Eleven en Schradinova. Janne werkt samen met heel uiteenlopende muzikanten, treedt op over de hele wereld: Montreal, Berlijn, Tokyo. Ze ontving een Zilveren Harp, gouden en platina platen en haar laatste studioal bum Ponzo (2015) werd meteen na de release genomineerd voor een Edison en een 3voor12 Award. Er zit muziek in haar naam, in haar leven, in haar genen. En dat laat ze horen. In een intieme bezetting speelt ze haar lievelingsnummers zoals ze klinken in een rokerig klein theatertje in Parijs in de jaren '60 of in een jazzbar in New Orleans. Lalala Love is een ode aan haar liefde voor muziek uit vervlogen tijden. Laat je meevoeren door de nieuw gearrangeerde liedjes, door haar rare, ontroerende en grappige verhalen en natuurlijk door een van Hollands meest intrigerende stem men. Zondag 19 mei 2019, aanvang 15.00 uur. Kaarten 20 via www. cultuurkoepelheiloo.nl of bij de Verhalenkamer op Landgoed Willibrordus. Janne Schra brengt in Lalala Love een ode aan haar liefde voor muziek uit vervlogen tijden. Aangeleverde foto Natuurlijk gaat bij Thomassen alles altijd absurd. Voor een groepsfoto was hij opeens even onvindbaar. En dus werd Jean later kunstig in deze foto geplakt door Constant Meeuws. Foto: Jerrold Wallee

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3