Kringloopwinkel Dorcas in tien jaar groot succes geworden Alle ijsliefhebbers zijn uitgenodigd ff 1» ©1% Bijna Vergeten Verhalen l 8 CV 11 Aftrap ijsseizoen Di Fiorentina Glansrijk slagen? Vind je focus in de bibliotheek ,'j' fiT\\AT UITKIJKPOST MEI 2019 De meiden van O'G3NE openen het ijsseizoen van Di Fiorentina. Aangeleverde foto HEILOO - "Tijdens het zonnige paasweekend was het enorm druk, elke dag wisten bijna 3000 ijsliefhebbers uit Heiloo en omstreken de weg naar Di Fiorentina te vinden. Het was een vliegende start van het sei zoen en dan te bedenken dat we het ijsseizoen nog officieel moe ten inluiden," aldus een enthou siaste Ed van Baar, eigenaar van de alom bekende ijssalon in hartje Heiloo. De aftrap van het ijsseizoen zal dan ook officieel plaatsvinden op zaterdag 18 mei en om alle fans van ijssalon Di Fiorentina de dag van hun leven te bezorgen, hebben Ed en zijn team weer een fantastisch programma op stapel staan. Om 14.00 uur zal actrice Britt Scholte, alias Kimberly uit GTST, het ijs seizoen openen. "Het is niet zo gek dat Britt stond te popelen om erbij te zijn, ze is namelijk een echte Heiloose. Haar roots liggen in Plan Oost en ze is gek op ijs. Ze komt altijd even langs Di Fiorentina als ze in Heiloo is," vertelt Ed. Spectaculair optreden O'G3NE Maar wees op tijd als je een ijsje wilt komen halen bij Britt, want rond 15.00 uur gaan de deuren van de ijssalon even dicht voor een spectaculair optreden van O'G3NE op het bordes van DiFI zodat ieder een van dichtbij mee kan genieten. De drie getalenteerde zusjes Amy, Shelley en Lisa passen perfect bij waar ijssalon Di Fiorentina voor staat: ze hebben stemmen in alle denkbare smaken en de gezamen lijke uitvoering ervan is perfect. Opening ijsseizoen in teken ALS Natuurlijk staat het ijsseizoen weer in het teken van het goede doel. Dit keer hebben Ed en zijn team gekozen voor de ziekte ALS, en daar zit een verschrikkelijk verhaal achter. Postbode Ed, een bekend gezicht in Heiloo, is name lijk onlangs aan ALS overleden. "Het is een verschrikkelijke, genadeloze ziekte en daarom heb ik besloten om dit jaar Stichting ALS Nederland te steunen," vertelt Ed. Iedereen krijgt bij de aankoop van een stem pelkaart van tien bollen ijs een extra ijsbollenkaart van drie bolle tjes ijs gratis. Een gedeelte hiervan doneert ijssalon Di Fiorentina aan Stichting ALS. Zaterdag 18 mei zijn alle ijslief- hebbers uit Heiloo en omstreken van harte welkom voor de aftrap van het ijsseizoen bij Di Fiorentina aan de Kennemerstraatweg. "Mijn team en ik hebben er enorm veel zin in. Het zal druk worden dus kom als het mogelijk is op de fiets. Ik hoop dat we met zoveel mogelijk ijslief- hebbers het seizoen mogen inlui den," besluit Ed. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - De kringloopwinkel Dorcas in Heiloo is in tien jaar een groot succes geworden. Het is er altijd druk. Op zaterdag 11 mei is het feest, met onder andere 10% korting. Bij de winkel aan de Kenne- merstraatweg - naast restaurant Herberg Jan - wemelt het altijd van de kijkers en kopers van kleding, boeken, serviesgoed, huishoudelij ke apparaten, speelgoed enzovoorts en mensen die wat niet al komen brengen. Voor een habbekrats vliegt het weer de deur uit, soms nog geen paar minuten nadat het in de winkel is gezet. "Na keuring op verkoop waardigheid, want het mag oud en gebruikt zijn - overigens soms zelfs splinternieuw - we verkopen wel kwaliteit," aldus Adrie Bijvoet, bestuurder bij Dorcas. "In feite zijn wij een recyclingbe drijf en vervullen dus een belang rijke taak op het gebied van duur zaamheid, het scheiden van afval en het hergebruik van spullen. De cir culaire economie. Misschien dragen we ook bij aan de bewustwording van de consument bij het doen van aankopen en dat zij nog meer gaan begrijpen dat anderen nog veel ple zier van afgedankte goederen kun nen hebben," vertelt Bijvoet. "Wat ons succes verklaart? In winkelland is de locatie het aller belangrijkste en die van ons is met winkelcentrum 't Loo en de grote parkeerplaats op loopaf stand perfect. Je moet je klan ten ook verrassen met je aanbod. Doorloopsnelheid is van groot belang en daar letten we sterk op. Producten moeten niet te lang op de plank liggen. Je moet steeds weer wat nieuws te koop aanbieden, en HEILOO - Maandag is geen was dag meer. Kleding wordt nauwe lijks meer vermaakt. 's Winters worden we niet meer wakker met ijsbloemen op de ramen en het gras wordt niet meer gemaaid met een zeis. Wie heeft er nog zelfgebreide sokken aan? Wanneer hebt u voor het laatst slootje gesprongen? Uw handen aan een kachel gewarmd? Wat kwam er allemaal kijken bij een ouderwetse bruiloft? Wanneer vertelt u elkaar nog verhalen? Er is veel te vertellen over het dagelijks leven van vroeger en hoe dit in een mensenleven is ver anderd. Het vertelproject Bijna Vergeten Verhalen is op zoek naar mensen die zin hebben om daar over te vertellen en/of te luisteren naar verhalen en herinneringen daarover. U wordt meegenomen in een bepaald thema met oude foto's, films, voorwerpen en/of verhalen die de herinnering prikkelen en vragen oproepen waardoor u zich steeds meer gaat herinneren. Komt u ook meedoen? Wanneer - 13 mei 2019: Oost, west, thuis best -17 juni 2019: Het bos, het duin en de moestuin -15 juli 2019: Huisvlijt: breien, haken en stoeltjes maken -12 augustus 2019: Geboortes, bruiloften en begrafe nissen Van 14.00 tot 16.00 uur. daar zijn we goed in. Nee, ikzelf snuffel er niet veel, maar organise ren en samenwerken doe ik graag," lacht hij. Heeft de jarige winkel nog wen sen? Bijvoet: "Je moet altijd wen sen en ambities hebben. Ik zal maar niet beginnen over de 21% btw die wij moeten afdragen ter wijl dat bij de oorspronkelijke aan koop al gebeurd is. De strijd om die merkwaardige dubbele heffing af te schaffen heeft de branche al opgegeven. Wij zouden graag meer ruimte hebben. Een deel van onze spullen, zoals meubels en witgoed, staat aan de Kapellaan. Maar meer ruimte op deze of een net zo'n per- Locatie Theeschenkerij De Trog op Landgoed Willibrordus, De Bullaan 2 in Heiloo (tegenover de brand weerkazerne). Aanmelden U kunt zich aanmelden en beta len bij VVV De Verhalenkamer op Landgoed Willibrordus. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. Of stuur een mail naar info@ fecte locatie is lastig, zo niet onmo gelijk. Uiteraard willen we graag meer kwaliteitsbewustzijn bij de inbrengers van goederen, zodat die kostenpost lager wordt of helemaal wegvalt. Misschien is er een spon sor? En vrijwilligers. Die kunnen we altijd gebruiken. Dus als u mij toe staat: lezer, meldt u aan! Wie weet werkt de komende gezellige zater dag met korting, koffie en gebak inspirerend." U komt zaterdag 11 mei toch ook gezellig even langs? Voor een meer uitgebreid artikel verwijzen wij u naar het artikel op www.uitkijkpost.nl. Tekst: Berend Izaks verhalenkamerwillibrordus.nl. Deelname bedraagt 7,50 inclusief koffie en thee. Bijna Vergeten Verhalen is een onderdeel van het Oud-Standing Zomerprogramma van Stichting De Buitenkans. Kijk op https://de-buitenkans.org voor meer informatie over Bijna Vergeten Verhalen en het Oud- Standing Zomerprogramma. HEILOO - Wil jij studeren zonder afleiding? In de bieb heb je rust aan je hoofd. Een tafel, een stoel, een stopcontact en gratis wifi. Meer heb je niet nodig. Er is lekkere koffie en thee om je scherp te houden. En als je wilt printen (via de publiekscompu- ters) is dat ook geen probleem. Kortom: een ideale omgeving om je eindexamen voor te bereiden. Aangeleverde foto Er is veel te vertellen over het dagelijks leven van vroeger. Foto: Yke Ruessink Bestuurder Adrie Bijvoet en kassamedewerkster Corrie Roorda. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 8