De Duif en Bibliotheek Heiloo zetten eerste stap voor Bibliotheek op School Spreekbeurt kidsredactie Tweede Zomerkamp Heiloo 11 Interieuradvies van Lifs Groenmarkt Groei Bloei kijk ook op www.uitkijkpost.nl Oproep: laat je stem horen voor de Kinderjury! UITKIJKPOST 15 MEI 2019 HEILOO - Lifs interieuradvies styling is gevestigd in Heiloo. Vanuit een kantoor aan de Holleweg adviseren Stephanie, Lonneke en Maxime particuliere- en zakelijke opdrachtgevers bij vragen omtrent indelingen, kleuren, keukens etc. De interieur adviezen worden uitgewerkt in een ontwerp met 3D-plattegrond. Ook verkorte interieuradviezen of ontwerpen voor maatwerk behoren tot de mogelijkheden. De opdrachtgever staat altijd centraal en Lifs kijkt naar de juiste verhoudingen, zichtlijnen, eenheid en balans in het interieur. Een intake is vrijblijvend! www.lifs.nl of 06-11741499. Foto: Jolanda Kruse Directeuren Annemiek van de Vliet (de Duif) en Jeanette Braam (Bibliotheek Heiloo) ondertekenen het contract. Natasja Hoebe en Joke van Overbeeke (leescoördinatoren de Duif) en Marieke Ooijevaar (leesconsulent Bibliotheek) kijken toe. Aangeleverde foto HEILOO - Het is tijd voor de spreekbeurten! Bijna alle kids van de kidsredactie moesten eraan geloven. Waar ging hun spreekbeurt over en welke tips en tops kregen de kinderen van de klas en van de leerkracht? Lynn (11) hield haar spreek beurt over de Titanic Het ging goed ik had een 8 en een half en ik was heel zenuachtig. Ik had een krant mee die thuis hangt op de muur. De klas vond het heel leuk en een paar kinderen gaven mijn een 10. Ik vond dat het best goed ging. Levi (9): over AZ Ik vond het leuk en ik had mijn spiekbriefje niet nodig. Ik kreeg geen tip. Linde (8): haar hond Pepper Het ging heel goed ik kreeg voor mijn spreekbeurt een 9 en 9 en een 10-. Ik kreeg ook tips en tops. Een tip was iets langzamer praten en een top was het is een heel leuk onderwerp. En het was heel leuk toen de spreekbeurt klaar was, kwam Pepper nog in de klas. Ik vond het heel leuk. Bobbie (8): bijen houden Het ging super goed en ik heb goede cijfers gehaald. Suus (8): scouting Het ging goed. Ik ging mijn pak laten zien. Ik was heel zenuwachtig. Rene (10): Microsoft Het was superleuk en ik kreeg een 8 van de meester en van de klas kreeg ik ook een 8. Ik kreeg als top goed hard gesproken en goed onderwerp. En als tip niet zo stijf en stil staan maar meer heen en weer lopen. Roos (9): konijnen Mijn spreekbeurt ging over konij nen, omdat ik zelf ook een konijn heb en omdat de dieren lief zijn. En mijn konijn ging ook mee. Ik vind het ook leuk om over dieren te ver tellen. Ging heel goed. Jeppe (8): de aarde Het ging goed ik had spulletjes bij me. Ik ging met Sabri. En het was best spannend vonden we. Saartje (8): Dylan Haegens Ik hield mijn spreekbeurt over Dylan Haegens een bekende you tuber en vlogger met meer dan 1 miljoen abonnees. Ik vind hem heel leuk en kijk al zijn filmpjes. Ik vond het heel leuk om te doen en heb vaak geoefend voor mijn opa's en oma's. Kreeg alleen tops en geen tips. Ik was heel trots en vond het jammer dat het al voorbij was. HEILOO - Tijdens de Kinder boekenweek in oktober 2019 openen basisschool de Duif en Bibliotheek Heiloo samen de nieuwe Bibliotheek op School. De eerste stap is gezet met het ondertekenen van het samen werkingscontract in de Duif. In de Bibliotheek op School staat een eigentijdse collectie cen traal, met mooi meubilair, een uit leensysteem en leesbevorderende activiteiten voor alle groepen. Met deze samenwerking sluit de Duif heel mooi aan op het nieuwe cur riculum voor het onderwijs, waarin leesplezier een grotere rol krijgt. Door leerlingen veel 'leeskilome- ters' te laten maken, vergroten zij hun woordenschat en is de kans op schoolsucces groter. Dat gaat nog makkelijker met een aantrekkelijke schoolbibliotheek, met mooie, frisse jeugdboeken. HEILOO - Op zaterdag 18 mei van 11.00 tot 16.00 uur vindt voor de derde maal een gezellige markt plaats in de mooie parkachtige tuin van de familie Röling. Er is een gevarieerd aanbod van plantjes en stekken, allemaal gekweekt door de leden van de kwekersclub van Groei Bloei, biologisch, zonder kunstmest en andere toevoegingen. Eenjarige (prachtige salvia's waar je de hele zomer plezier aan beleeft) en vaste planten voor op een zonnige plek in je tuin, maar ook planten voor de schaduw of halfschaduw. Bij aankoop krijgt u een deskun dige uitleg over de planten en hun verzorging. Daarnaast zijn er ook leuke tuin- artikelen te koop en goed gereed schap dat bij een professionele tuinierder niet in zijn schuur mag ontbreken. Kortom: tijd om je op weg te begeven naar Heiloo op 18 mei! De entree is gra tis. De Groenmarkt Groei Bloei vindt plaats in de tuin van de familie Röling aan de Kennemerstraatweg 662 te Heiloo. Geen ontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) ga naar: www.uitkijkpost.nl/klacht Hier vindt u een lijst van adressen waar u de Uitkijkpost kan ophalen HEILOO - Zomerkamp Heiloo is een week vol spellen, activitei ten, avontuur en plezier! Na het grote succes van vorig jaar organiseren de Buurtsportcoach en Jongerenwerk Heiloo dit jaar weer een zomerkamp op de ijsbaan van Heiloo. Het Zomerkamp vindt dit jaar plaats van maandag 15 tot en met vrijdag 19 juli. Zomerkamp wordt begeleid door een groep enthousiaste vrijwilligers, die nu al druk bezig zijn met het opzetten van een leuk programma! Zomerkamp Heiloo bestaat uit 3 leeftijdscategorieën, op basis van de groep van de basisschool waar de kinderen dit schooljaar in zaten. Het zomerkamp vindt overdag plaats, waarbij de kinderen thuis slapen. De jongste groep (groep 3 4 van de basisschool) en middel- ste groep (groep 5 6 van de basis school) zijn dagelijks van 9.30 uur tot 15.00 uur aanwezig. Zij blijven op de ijsbaan en in het bos erom heen. De oudste groep (groep 7 8 van de basisschool) is iedere dag van 9.30 uur tot 16.30 uur aanwezig. Deze groep zal ook activiteiten in de omgeving ondernemen en dus vaak op de fiets springen! Deelname aan Zomerkamp Heiloo kost 50 per kind voor de hele week. De kaartverkoop start woensdag 15 mei om 14.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. jongerenwerkbuch.nl. Er is in totaal plek voor 75 kinderen. Vol is vol! Vragen over Zomerkamp Heiloo? Neem dan contact op met jonge renwerker Maarten: maarten@jon- gerenwerkheiloo.nl of 06-15596978. Tot in de zomervakantie! Voor haar spreekbeurt ging Bobbie op bezoek bij een echte imker. Foto: Bas Kleverlaan Zomerkamp Heiloo is een week vol spellen, activiteiten, avontuur en plezier! Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 22 mei houdt Bibliotheek Heiloo van 15.00 tot 16.00 uur een Kinderjury Stemfeest. Je kunt dan stemmen op jouw favoriete boek van het afgelopen jaar. En er zijn nog veel meer leuke activiteiten te doen, bijvoorbeeld klooien en knutselen met boeken en de Boskinderenspeurtocht in de bieb. Wie de speurtocht heeft volbracht, kan met Egon (Boskinderen) werken aan de beste survival skills.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 11