Bloemlezing Margreet Schouwenaar Koster Witte Kerk neemt afscheid tijdens lintjesregen De heer Kaandorp gehuldigd Workshop Privé Werk Balans Inspiratiebord riM Mi W Expositie Trefpunt Heiloo UITKIJKPOST 15 MEI 2019 HEILOO - Sta jij altijd aan? Is de balans tussen werk en privé soms ver te zoeken? Ervaar je stress en probeer je alle ballen hoog te houden? Het is dan de hoogste tijd om eens na te den ken over jouw balans tussen privé en werk. Inhoud van deze workshop Tijdens de twee uur durende workshop ga je op een creatieve, speelse en interactieve wijze wer ken aan jouw persoonlijke Privé Werk Balans Inspiratiebord. Je ont vangt tips en er is veel ruimte voor interactie met elkaar. Deze workshop is bedoeld voor iedereen die zichzelf een cadeautje gunt. Voor degene die tijd maakt om na te denken over dingen die hem/haar echt gelukkig maken en die belangrijk voor hem/haar zijn. Je bent na het volgen van deze workshop klaar voor de eerste paar kleine stapjes. Jij staat weer aan het roer, je maakt je eigen keuzes die passen bij jouw fase in het leven. Reacties van vorige deelnemers: "Een inspirerende, fijne en duidelij ke workshop in een fijne en rustige omgeving. Geestelijk onderhoud op een positieve wijze. Op een pret tige locatie en met een veilige sfeer. Inhoudelijk heel krachtig! En met een stabiele, inspirerende, duide lijke en betrokken trainer. Superfijn deze workshop!" De workshop is vrijdag 24 mei van 10.00 tot 12.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Aanmelden via www.bibliotheekheiloo.nl of bij de servicebalie. Aangeleverde foto HEILOO - Van 26 april tot en met 27 juni exposeren zo'n 17 cursisten in het Trefpunt te Heiloo. Beginners en gevor derden tonen de werken die zij onder leiding van docent Saskia Sengers hebben gemaakt. Een boeiende tentoonstel ling met schilderijen in allerlei stijlen, technieken en over allerlei onderwerpen. De expositie is gratis te bezoeken tij dens de openingstijden van het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Op de foto 'IJsvogel' (olieverf op paneel) van Lies Beems. Aangeleverde foto Margreet Schouwenaar. Aangeleverde foto HEILOO - Schrijfster en dichte res Margreet Schouwenaar uit Heiloo heeft inmiddels dertien dichtbundels en twaalf kinder boeken op haar naam staan. Ze was van 2009 tot 2018 stadsdich ter van Alkmaar. In die functie zette zij onder andere, in navol ging van F. Starik, de 'eenzame uitvaart' op in Alkmaar en initi eerde zij een poëzieroute door de stad. Bij de VVV in Alkmaar kan men een plattegrond halen en langs alle 55 gedichten in de binnenstad van Alkmaar wandelen. Volgens Schouwenaar vervullen verhalen en poëzie dikwijls de functie van wegwijzers. "Wat werkelijk waar devol is toont zich in literatuur als een moment van onverwacht ver gezicht of inzicht," zegt zij. Deze opvatting is ook zichtbaar in haar kinderboeken. "Je kunt een kind de weg niet wijzen. Je kunt een kind wel een weg laten ontdekken. Je kunt een kind laten zien waar het vreugde kan vinden, troost, her kenning; waar verhalen manieren aanreiken om oplossingen te vin den. Boeken zijn wegwijzers naar een wereld van verstaan." In de Parnassusreeks van uitgeverij P te Leuven verschijnt een bloemlezing uit meer dan 27 jaar dichterschap. De omvangrijke bundel, getiteld Zwijgen tot het schraapt, wordt zaterdag 25 mei gepresenteerd bij Reuring, het podium voor kunst en literatuur. Om 16.00 uur is ieder een welkom in de Parkzichtzaal van restaurant Koekenbier aan de Kennemerstraatweg in Alkmaar, voor een programma met diverse gastoptredens en een optreden van Margreet Schouwenaar waarin zij voorleest uit haar nieuwe bloemle zing. De toegang is gratis, aanmel den is niet nodig. HEILOO - Op 26 april nam Jaap de Hoop afscheid als kos ter van de Witte Kerk. Tijdens de jaarlijkse lintjesregen werd hij nog eenmaal in het zonnetje gezet door burgemeester Hans Romeyn. Dit jaar kreeg Jaap geen koninklij ke onderscheiding maar een prach tige bos bloemen. Bloemen voor al die jaren dat hij zich heeft ingezet als koster van de Witte Kerk tijdens de jaarlijkse lintjesregen. Zelf is hij jaren geleden al koninklijk onder scheiden. Het afscheid komt op een moment dat Jaap privé een nare tijd doormaakt. Maar tijdens ons gesprek weet hij zich nog vele leuke momenten te herinneren tij dens zijn werk als koster in de Ter Coulsterkerk en de Witte Kerk. Met veel plezier kijkt hij terug op een musical in de Ter Coulsterkerk waarin een aantal collegeleden meespeelde omdat er te weinig spe lers waren. Ook de aankomst van Sinterklaas in de Ter Coulsterkerk was bijzonder. "Alle stoelen moes ten eruit en de kerk zat eigenlijk veel te vol met al die kinderen. Ik vind het mooi om te zien dat de aan komst van de Sint nu weer gewoon bij het gemeentehuis is, dat heeft toch wel iets," aldus Jaap. Als hij verder teruggaat in zijn geheugen weet hij nog dat vroeger in de buurt van de Witte Kerk een HEILOO - Op zaterdag 11 mei heeft de Hartstichting een aan tal van haar jubilerende vrijwil ligers gehuldigd. De heer S.C. Kaandorp uit Heiloo zet zich al 50 jaar met hart en ziel in voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Uit handen van Floris Italianer, directeur Hartstichting, ontving de heer Kaandorp een beeld voor zijn jarenlange inzet. Italianer: "Onze vrijwilligers vormen het hart van de organisatie en zijn onmisbaar bij ons werk voor een hartgezonde samenleving. Onze ambitie is om hart- en vaatziekten zo vroeg moge lijk te kunnen herkennen, opsporen én zo goed mogelijk te behandelen. Dankzij de tomeloze inzet, verant woordelijkheid en enthousiasme van onze vrijwilligers wordt dit mede mogelijk gemaakt." agent het verkeer stond te regelen. "Toen deze agent overleed was de uitvaart vanuit de Witte Kerk, heel bijzonder." Jaap heeft vele veranderingen gezien betreffende het bezoek aan de twee kerken. Heel veel buitenkerkelijke mensen komen tegenwoordig naar de Witte Kerk. "Voor 2001 werd deze kerk weinig gebruikt maar tegenwoordig zijn er steeds meer bruiloften, uitvaarten, tentoonstellingen en bijeenkomsten in deze kerk." Tot slot wil Jaap nog kwijt dat hij het zeer waardeerde dat hij op 26 april toegesproken werd door de burgemeester. "Een mooi en emoti oneel moment voor mij aan het eind van mijn periode als koster." Tekst: Yvonne van Stiphout Jaap de Hoop na de uitreiking van de koninklijke onderscheidin gen voor de Witte Kerk. V.l.n.r. Mira van Hilst, Jaap de Hoop en burgemeester Hans Romeyn. Foto: STiP Fotografie De heer S.C. Kaandorp te midden van mevrouw A. Kaandorp en Floris Italianer, directeur van de Hartstichting. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 17