SUV-steker langer vast Bloemen en papier verbinden Jaarboek Oud Limmen gepresenteerd De Edwin Evers Band komt naar Uitgeest! Einde en nieuw begin voor New Voice Voorjaar bij Galerie de Kapberg Bezorger worden van deze krant? REGIO www.uitkijkpost.nl 0226 333311 UITKIJKPOST 15 MEI 2019 REGIO - De 23-jarige man uit Julianadorp die is aangehou den voor zijn mogelijke betrok kenheid bij steekinciden- ten in Egmond aan den Hoef, Castricum en Barsingerhorn blijft langer vastzitten. De man wordt verdacht van poging tot doodslag en poging tot moord. In november en januari werden vier meisjes en vrouwen afzonder lijk van elkaar aangevallen in boven genoemde gemeenten. Allen bleken vanuit een voorbijrijdende auto te zijn gestoken met een scherp voor- werp. Het was voor de politie een tijdlang onduidelijk of de vier zaken met elkaar te maken hadden, maar na uitgebreid onderzoek kwam de 23-jarige man uit Julianadorp in het vizier. Hij blijft nog 90 dagen in voorlopige hechtenis zitten. Dat heeft de raadkamer van de recht bank Noord-Holland bepaald. Over het mogelijke motief van de steek- incidenten is nog altijd geen duide lijkheid. Binnen drie maanden volgt er een pro-formazitting in de zaak rond de 'SUV-steker'. Bron: nieuwspartner NH Nieuws EGMOND-BINNEN - In het Woensdagochtendcafé van 22 mei is creatieve duizendpoot Ellen Liefting te gast. Ze maakt in haar atelier bij-Ellen in Egmond-Binnen verbindingen tussen bloemen, bollen en papier. LIMMEN - Op zaterdag 11 mei werden in de Oude School de eerste exemplaren van het jaar boekje van de Stichting Oud Limmen uitgereikt in aanwezig heid van de auteurs en de geïn terviewde bewoners. De gevarieerde inhoud bestaat niet alleen uit verrassend mooie ver halen, zoals het 'spoorloos'-verhaal van Piet Wijker op zoek naar zijn biologische vader. Door het con tact met Oud Limmen heeft hij zijn familie na ruim 80 jaar teruggevon den. Ook op het historisch verleden Kennis en creativiteit combineert ze in deze interactieve workshop op een leuke manier. Meedoen? U bent van harte welkom op woens dag 22 mei van 10.30 tot 12.00 uur in Dorpshuis De Schulp, Visweg 45 in Egmond-Binnen. Koffie/thee 1 euro; de workshop is gratis. UITGEEST - Vrijdag 24 mei a.s. zal de Edwin Evers Band, na enkele jaren van afwezigheid, weer op het podium van de A9 Studios staan. De kaartverkoop voor de Edwin Evers Band loopt voor spoedig. Organisator Jos Baltus van het Heerhugowaardse bedrijf Partybookers.nl laat weten dat ruim 80% van de beschikbare kaarten al is verkocht. Het aantal beschikbare kaarten is beperkt volgens Baltus: "Het moet niet 'hutjemutje' vol zit ten, er moet ruimte zijn om lek ker te bewegen en te dansen. Deze avond belooft in ieder geval weer een supergezellig feestje te wor den, ruim 70% van de bezoekers zijn vrouwen." Het optreden start om 21.30 uur en zal 90 minuten duren. De afterparty wordt verzorgd door DJ Jacco Silver. Online tickets kos ten 27.50. Tickets aan de deur 32.50. Meer info en kaartverkoop: www.bobs.nl. van Limmen wordt ingegaan. Zo is er bijvoorbeeld aandacht voor de gestolen kerkklokken van de Corneliuskerk en voor molen 'De Mol', die verbrandde door een fataal incident. De schrijvers zijn erin geslaagd een boeiend geheel samen te stellen met deze en andere mooie verhalen. Donateurs van Stichting Oud Limmen ontvangen deze week allemaal een exemplaar. Nog geen donateur? Ga voor meer info naar www.oudlimmen.nl. EGMOND-BINNEN - Het koor New Voice zal nog twee keer zijn medewerking verlenen aan de vieringen van de St. Adelbertusparochie in Egmond- Binnen. De kerk zal op 1 sep tember de deuren in Egmond- Binnen definitief sluiten. Omdat het koor al eerder heeft beslo ten niet met de parochianen mee te verhuizen naar Egmond aan den Hoef, zal het na de vakantieperiode zelfstandig ver der gaan. De koorleden willen hun vrij willigerswerk in de kerk op een waardige manier afsluiten. Op 25 mei zingt New Voice de allerlaatste dienst in de parochiekerk en tot slot is het koor op 23 juni actief op het Adelbertusfeest, een viering die traditioneel plaatsvindt in de bui tenlucht op de St. Adelbertusakker. Dat worden vieringen met een 'lach en een traan', want het koor neemt weliswaar afscheid, maar gaat wel vol vertrouwen de toekomst tege moet. Het is fijn dat het koor - net als vorig jaar - mee mocht doen met de Rabo Clubkas Campagne, een actie waarbij alle leden van de bank hun stem mochten uitbrengen. De koor- leden van New Voice stellen het dan ook bijzonder op prijs als u daarbij aan hen heeft gedacht. Op 26 mei zingt New Voice op drie plekken tijdens het korenfesti val 'Van Dorp tot Kust' in Bakkum. Om 13.00 uur start het koor bij Johanna's Hof, om 14.30 uur bij Strandpaviljoen Zeezicht en om 16.00 uur in De Pan op Camping Bakkum. Het koor is er ongeloof lijk trots op om weer voor dit gezel lige festijn te zijn uitgenodigd. Het wordt nog gezelliger als ook u komt! Het wordt die zondag ongetwijfeld mooi weer, dus ga er vooral op de fiets heen. Kijk voor het volledige programma op https://skulpers.nl/ van-dorp-tot-kust/. EGMOND AAN DEN HOEF - Drie kunstenaars exposeren mooi maar heel verschillend werk in Galerie de Kapberg. De manier van werken van Clare van Stolk is energiek, direct en speels. Verf, inkt of krijt, het medi um varieert. In de Kapberg laat ze snelle schetsmatige tekeningen zien van naakten, vissen en kreeften en een flink aantal van haar bloem- schilderijen. Ze zegt: "Als iets mij inspireert, ga ik aan de gang. Ik wil dat de verf met mij aan de haal gaat, dat elke impuls blindelings wordt gevolgd. Ik heb geen vooropgezet plan, geen beeld van hoe iets eruit moet komen te zien." Inez van Deelen Sigg laat prach tige figuratieve kleurverschuivin- gen, landschappen, kleine abstracte naakten en portretten zien. Sinds enkele jaren zijn haar belangrijkste werken grote portretten. Ze wordt geïnspireerd door foto's. Soms werkt ze ook naar model. Inez is veelzijdig, ze beheerst verschil lende technieken: potlood, kleur potlood, aquarel, acryl en olieverf. Inez woonde 28 jaar in Zwitserland, exposeerde daar, gaf les en had een eigen kleine galerie. Inez woont sinds enige tijd in Castricum. Daar geeft ze ook weer les en ze laat regelmatig haar werk in de regio zien. Ellen J. de Groot is beeldhou wer. De beelden zijn impressies van onderwerpen die haar interes seren. Het materiaal is klei, was, hout of steen. Als het om houten beelden gaat exposeert ze grote niet al te zware figuren, gezaagd, gehakt, geschuurd en beschilderd. Dansachtige, fragiele en bewege- lijke onderwerpen worden geboet seerd in was en in brons gegoten. Voor een gehakt beeld kiest ze een hardere steensoort. De mens speelt een grote rol in haar oeuvre. Daarbij gaat het om de associatie met een gemoedsstemming of omstandig heid. Haar werk is gestileerd figu ratief, waarbij haar belangstelling meer uitgaat naar de kracht van het geheel dan naar een gedetailleerde uitwerking van de realiteit. De tentoonstelling is te zien van 17 mei tot en met 23 juni op vrijdag-, zaterdag- en zondagmid dag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 19 mei om 15.00 uur. Wie meer wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. De Edwin Evers Band maakt er een feestje van, Aangeleverde foto Voorzitter Ron Duindam bladert met mevrouw Bakker het jaarboekje door. Aangeleverde foto New Voice tijdens 'Van Dorp tot Kust' in 2017. Aangeleverde foto RODI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 19