Ambassadeur van Volleybalvereniging Effect krijgt bondsspeld Flashing-meiden plaatsen zich voor finale NK Kungfuschool Zhong Hua Wushu in de prijzen Leuke activiteiten voor Alpe d'HuZes SPORT 21 Goed resultaat voor SportS4all Bowling Heiloo bij NK UITKIJKPOST 15 MEI 2019 Wethouder Rob Opdam overhandigde de bondsspeld aan Peter Schaap Foto: STiP Fotografie HEILOO - Maandagavond 13 mei kreeg Peter Schaap uit han den van wethouder Rob Opdam de bondsspeld uitgereikt van wege zijn jarenlange inzet bij Volleybalvereniging Effect. Peter ondervindt veel ongemak van de gevolgen van de voortschrij dende ziekte van Parkinson. Het beïnvloedt zijn motoriek en het wordt fysiek steeds moeilijker om van de sportinspanningen te her stellen. Hij is na maandag en dins dag lichamelijk dagen uit balans. Desondanks is hij nog steeds actief in het veld als speler. Maar zijn laatste seizoen als speler bij Volleybalvereniging Effect is aange broken. Het team van Mix Effect zal Peter in het veld erg gaan missen. Peter wil wel als coach een rol blij ven spelen in dit team. Het bestuur vond dit een waardig moment om hem bij de Nevobo (Nederlandse Volleybalbond) voor te dragen voor een bondsspeld en te bedanken voor zijn nimmer aflatende inzet voor de vereniging. Vele functies Peter heeft binnen de vereni ging vele functies bekleed. Hij was bestuurslid, met de taak wed strijdleiding en scheidsrechter aanwijzer voor de Nevobo-teams van Volleybalvereniging Effect bij zowel de jeugd als bij de senioren. Maar ook zijn huis/tuin was jaren lang de plek waar aan het einde van elk seizoen de medewerkersavond werd gehouden. Zijn huis, tuin en barbecue stelde hij beschikbaar. Maar ook voor de huur van de zaal ruimte in sporthal Het Vennewater voor de trainingen, wedstrijden en toernooien kon men op Peter reke nen. Daarnaast beheerde hij het verenigingsmateriaal, kookte snert voor het snerttoernooi en deed nog veel meer. Te veel om op te noemen. Vrijwilliger van het jaar Peter is naar buiten toe een ambassadeur voor de vereniging en de volleybalsport. Altijd aanwezig bij activiteiten namens de vereni ging, ook buiten de volleyballijnen. In 2015 werd hij uitgeroepen tot vrij williger van het jaar in de gemeente Heiloo. Volleybalicoon Ron Zwerver reikte hem toen op het sportgala de prijs uit. Niet alleen tijdens de wedstrijd maar ook na de laatste set staat Peter zijn mannetje. Tijdens de zesde set, die na een spetterende douche in sportcafé De Wit begint, heeft hij het hoogste woord. Sterke verhalen (vooral over vroeger) maar ook de scherpe humor van een ras echte moppentapper. Noem een woord en Peter vertelt een mop. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Op zaterdag 11 mei nam de Heilooër kungfuschool Zhong Hua Wushu deel aan de Wushu Games in Hoorn. Zhong Hua Wushu, gesponsord door Dorssports, werd dit keer verte genwoordigd door vier atleten. In de verschillende disciplines getraind door shifu Wenhua Zheng zetten zij hun beste beentje voor. Zo wisten zij in totaal vijf medailles binnen te halen: twee keer brons, twee keer zilver en één keer goud. Zilver was er onder andere voor Caroline De Schryver voor haar vuistvorm (Chang Quan). Maarten Hulsbosch kreeg voor zijn vuist- vorm (Cha Quan) zilver en voor zijn dubbele dolkenvorm (Shuang Bishou) het brons. Janno van der Eem behaalde met zijn wapenvorm (Ling Jiao Dao) de zilveren medail le en goud voor zijn vuistvorm (Bagua Zhang). Ook werd er nog een bronzen plak binnengehaald met de wapenvorm Dao Shu. Er kan al met al teruggekeken worden op een succesvolle, inspirerende en mooie dag. Meer informatie en beeldmateriaal is te vinden op de website van de kungfuschool: www. zhonghuawushu.nl. Nieuwsgierig geworden? Zhong Hua Wushu zal een demonstratie wushu/taiji geven tijdens de Gezondheidsbeurs bij Hortus Alkmaar op 9 juni aanstaan de (www.hortusalkmaar.nl). HEILOO - Het U16-team van Flashing speelde zaterdag de tweede halve finale om het Nederlands kampioenschap tegen Attacus uit Veghel. De uitwedstrijd was met 13 punten gewonnen en voor volle tribunes lieten de meiden er in Heiloo geen twijfel over bestaan wie recht had op de finaleplaats. Het Flashing-team begon gecon centreerd aan de wedstrijd. Zowel verdedigend als aanvallend was er sprake van hoogstaand basketbal en na het eerste kwart was de voor sprong meer dan overtuigend: 24-5. Het goede spel werd in het tweede kwart voortgezet. Attacus probeer de het tij te keren door wisselend met een man-tot-man en zoneverde diging te spelen. Ook een full court- oplossing werd geprobeerd. Maar de Heilooër meiden pasten zich moeiteloos aan. Het toont de erva ring die dit team ondertussen heeft opgedaan. Met rust was het 46-16. In de tweede helft was de wed strijd natuurlijk gelopen. Flashing speelde deze niet slecht, maar wel een stuk slordiger. Tegenover 7 turnovers in de eerste helft ston den er 18 in de tweede helft. Maar dat mocht de pret niet drukken en na het 74 - 32 eindsignaal klonk er enthousiast: "We gaan naar Zwolle, we gaan naar Zwolle". In Zwolle wordt volgende week zondag de finale om het Nederlands kampi oenschap gespeeld en gaan de mei den proberen de eerste nationale titel voor Flashing binnen te halen. Frank Knegt spreekt de meiden nog even toe, Aangeleverde foto Maarten doet hier zijn wapenvorm (Shuang Bishou, ofwel de dubbele dolken). Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen weekend werden in Almere de halve fina les en de finale gespeeld van het NK bowlen voor de beperkte medemens. In totaal streden 100 deelnemers om de ereplaatsen. Acht deelnemers van Sports4all Heiloo bereikten de halve finale. Na drie zeer spannende games plaatsten drie van de Sports4all- spelers zich voor de finale. Na een sportieve en spannende wed strijd bleek wel dat deze doelgroep een steeds hoger bowlingni veau bereikt. Uiteindelijk bereikte Sports4all Heiloo een tweede en tweemaal een derde plaats. Op de foto v.l.n.r.: Yarno Kruit (3e plaats), Ingrid Groen (2e plaats) en Jacintha Kuin (3e plaats). Aangeleverde foto HEILOO - Dorpsgenoot Marc Brunekreef gaat ook dit jaar weer naar Frankrijk voor Alpe d'HuZes, het evenement dat voor het KWF geld bijeenbrengt voor onderzoek naar kanker. Marc, die sinds 2012 vrijwilliger is bij de organisatie van Alpe d'HuZes, is om het jaar ook als deelnemer actief. Op 6 juni hoopt hij de Alpe d'Huez minimaal vijf keer te beklim men. Door middel van acties hoopt Marc extra donaties te realiseren. Zo is er op 25 mei een wandeltocht (15 of 25 kilometer) in de omge ving van Heiloo en heeft Keuken met Karakter op 31 mei een com plete dineravond voor Alpe d'HuZes georganiseerd in haar restaurant op het GGZ-terrein. Geïnteresseerden kunnen Marc bereiken via e-mail (marcbrunekreef@gmail.com), of telefoon: 06-24900020. Keuken met Karakter is bereikbaar op 072 5312350.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 21