Tien vragen aan... Coöperatiefonds Rabobank doneert voor nieuwe website Witte Kerk Music Meeting Heiloo 'De Muzikale Wereld' 3 Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Vervolg van de voorpagina: UITKIJKPOST 15 MEI 2019 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Grootebroek en getogen in Luttelgeest, Bols- ward, Beverwijk en Heemskerk. Op eigen benen woonde ik daarna in de Bijlmer, Hoogkarspel, Alkmaar, Limmen, Heemskerk, Overveen, Heemstede, Haarlem, weer Overveen, Puydarrieux, Aux Aussat, Ladevèze Ville, en nu heerlijk en voorgoed in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je dan hebben? Vroeger kookte mijn vrouw zodra ze van haar werk kwam, de kinderen en ik dekten intussen de tafel en staken de kaarsen aan. Op een dinsdag mompelde ze iets toen ze de borden op tafel zette. De volgende dag ging ze gelijk met ons zitten en nam een glas wijn. Toen we bij haar tweede glas vroegen wat we gingen eten zei ze: "Ik heb gisteren gezegd dat jullie er van moesten genieten, want het was de laatste keer dat ik kook". Sindsdien doe ik het elke dag en met veel plezier. Toen ik later hotelier werd kwam het me goed van pas. Omdat gasten om de recepten vroegen ben ik een blog begonnen (simplefoodlookinggood). 3. Wie zou je graag eens ontmoeten? Mijn vader is te vroeg overleden. Ik zou hem graag laten zien dat ik eigenlijk toch wel goed terecht ben gekomen. 4. Wat is jouw mooiste jeugdherinnering? Mijn oma lag altijd ziek te bed. Maar op haar zeventigste sprong ze eruit, kocht een brommer en een helm en toerde nog jaren door heel West-Friesland. Schitterend. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? De groenste plek van Heiloo. Het laken van het biljart van Café de Wit, elke dinsdagavond met de plaatselijke fine fleur. 6. Waar kunnen ze je 's nachts voor wakker maken? Voor nieuwe afleveringen van Fargo op Netflix. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Mijn (helaas overleden) vriend Jules en ik hadden ieder een reclamebureau. Toen we vijftig werden kwam hij met het plan om de boel te verkopen en iets heel anders te gaan doen. Leek me eng maar liet me overhalen. Hij ging Surinaamse groenten telen in Por tugal en ik werd hotelier en boekenschrijver in Frankrijk. Foto's staan op peterschoenmaker.nl. Nooit spijt van gehad dat ik naar hem geluisterd heb. 8. Wat weten de meeste mensen niet van je? In Frankrijk hadden we een zwembad voor de gasten maar ik kan (nog steeds) niet zwemmen. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Een burgemeester kan niet veel veranderen, zijn wethouders en de raad wel. Veel inwoners van Heiloo van wie het dak niet geschikt is voor zonnepanelen hebben samen al duizend panelen op daken van gemeentegebouwen laten leggen, dankzij de Stichting Cohesie. Maar hoewel de gemeente zelf ook veel stroom verbruikt doet die tot nu toe niet mee. Toch lijkt me dat een doelmatiger bijdrage aan een betere wereld dan een regenboogzebrapad. 10. De persoonlijke vraag van Barre Dekker: "Peter, ik heb je als klant 3 jaar geleden leren kennen toen je van Frankrijk naar Heiloo verhuisde. Ik spreek je nog bijna elke week, maar heb toch nog een vraag: Wat vind je van Heiloo? En bevalt het je hier?" Na al mijn verhuizingen weet ik dat de directe Noord-Hollandse humor niet overal wordt gewaardeerd. Ook daarom voel ik me toch het meeste thuis tussen de mensen van boven het kanaal. Een mooier plekje dan Heiloo is er niet en we hebben het zeer naar ons zin. Ik ga nooit meer verhuizen. Ik geef de tien vragen door aan Wilma Eerenstein, voorzitter van de Stichting Cohesie. Mijn vraag is: "Wanneer denk je dat de eerste thoriumcentrale schone en veilige elektriciteit kan leveren?" HEILOO - De Witte Kerk in Heiloo heeft een nieuwe web site: www.wittekerk-heiloo. nl. Dankzij een donatie van het Coöperatiefonds van de Rabobank is de site er gekomen. Donderdag 9 mei overhandigde Nico Adrichem van de leden raad een cheque ter waarde van 1000,- aan Erik Bijkerk en Marien van der Wolf van de Stichting Monument Witte Kerk Heiloo. De nieuwe website is een eerste stap voor de Witte Kerk om actie ver naar buiten te treden. Bijkerk: "Iedereen weet hoe belangrijk het is om online goed vindbaar te zijn. Met de nieuwe site laten we zien wat de kerk te bieden heeft en wat er in de kerk te doen is." De website heeft een moderne look feel die gebaseerd is op de kleuren die in de kerk gebruikt wor den. Het groen van het tongewelf komt terug en het okergeel weer spiegelt het haantje op de toren. Stichting Monument Witte Kerk is zeer tevreden over het resultaat. "Met Heilooër ondernemers Bart Dalenberg en Michiel Bent is er een prachtige site opgeleverd." Met donaties uit het Coöperatiefonds draagt de Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond- Binnen en Egmond aan den Hoef. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden overge nomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Openingstijden ma. 09.00 - 17.00 uur di. 09.00 - 17.00 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 14.30 uur Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Administratie De administratie is bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag, op tel. 072-5330175 of via administratie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo Uitkijkpost Media is nimmer aansprakelijk voor schade, door wie dan ook geleden, welke veroorzaakt is door niet, niet tijdig of onjuiste plaatsingen van uitkijkertjes. In geval van twijfel beslist de uitgever. Uw privacy: https://www.uitkijkpost.nl/ pagina/privacy Volg de Uitkijkpost ook op :tij "Wie er allemaal optreden en wat u van hen mag verwachten, staat in een prachtig overzicht op onze geheel vernieuwde website www.musicmeetingheiloo.nl. U kunt dit overzicht zelfs uitprin ten en zo als gids gebruiken op beide muziekdagen," aldus Teunis. Noemenswaardig is het gegeven dat tussen de concerten door ook nog verrassende flitsoptredens zullen plaatsvinden in de Cultuurkoepel en Cultureel Centrum De Strandwal. Bovendien staat er nog een buiten optreden gepland. Er gebeurt dus van alles op muzikaal gebied. En de toegang op beide dagen is natuurlijk gratis. Muziek en passie Teunis wil nog eens extra bena drukken dat muziek maken men sen met elkaar verbindt. "Het is een universele taal en het geeft inspira tie en kracht aan mensen die over de hele wereld door middel van muziek met elkaar kunnen com municeren. Dat proberen wij als werkgroep Music Meeting Heiloo nu voor de zevende maal op het prachtige Landgoed Willibrordus te realiseren met en voor de inwoners van Heiloo en omstreken." U bent van harte uitgenodigd om langs te komen op het landgoed om te genieten van alle muzikale optre dens. Op deze plaats ook alvast een hartelijk woord van dank aan alle vrijwilligers en sponsoren die het mogelijk maken om Music Meeting Heiloo te realiseren. Voor meer informatie over de deelnemers, het programma en de sponsoren kunt u kijken op de website www. musicmeetingheiloo.nl. Volg MMH ook op facebook@musicmeeting- heiloo. Graag tot ziens op 25 en/of 26 mei. Rabobank bij aan investeringen en bestedingen ter verbetering van de economische, sociale en culturele omgeving, inclusief duurzame ini tiatieven. Het gaat om bijdragen in kennis, netwerk en/of geld aan collectieve thema's zoals zelfred zaamheid, duurzaamheid, voeding, ondernemerschap, innovatie en lokale leefomgeving. Marien van der Wolf, Nico Adrichem en Erik Bijkerk. Aangeleverde foto Teunis van der Zwart is artistiek leider van Music Meeting Heiloo. Foto: Gregor Servais

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 3