ETEN KPOSITlfc Museumkwartier Expositie Het Geweten Verhalenkamer Historisch Museum Heiloo Archeologisch museum Baduhenna Toverlantaarn Museum UNPA GflOOt RUBENPSST SABINE H ET6MHJ J6HOENUJIJT In en buiten de veibalenbamef stalt de p te|M|(amei -„e, Geweten", 1 wttenaars en 15 foto's tentoongesteld op Sabine Heetebrij Ruben Pest, Lindai Groo Jero eigen geweten fl gewetensvragen en dagen de bezoekers uit. Het Landgoed Willibrordus heeft haar eigen museumkwartier! Alle vier musea zijn tijdens de Landgoeddag geopend en meer dan de moeite waard om eens een bezoekje te brengen In de Verhalenkamer Willibrordus vindt de bezoe ker de vele verhalen over het verleden en het heden van de psychiatrie. Daar waar psychiatrie vroeger geïsoleerd werd, is het vandaag de dag een onlos makelijk onderdeel van de maatschappij en heeft het betrekking op alle mensen. Op 26 mei opent wethouder Elly Beens om 11.00 niet alleen de tijdlijn met daarop de kleurrijke geschiedenis van de kinder- jeugdpsychiatrie maar tevens het VerhalenKabinet. In het Kabinet kun je in alle rust kijken en luisteren naar 5 verhalen van (ex-)diënten. Ze vertellen over hun aandoening en hoe ze daarmee omgaan. Waaruit bestond/bestaat hun behandeling en in welke mate is er sprake van herstel? Hoe reageerden/reageren familie en omgeving? En vooral: wat zijn ze nog méér dan hun ziekte? Het VVV-informatiepunt in de Verhalenkamer heeft een spilfunctie op het Landgoed. Het is de plek waar je gastvrij wordt ontvangen en afspraken kunt maken over het volgen van rondleidingen, excursies en groensafari's. Het Landgoed is opgenomen in de fiets- en wandelroutes. Het is het verkooppunt van bijzondere artikelen en tickets voor de Cultuurkoepel naast de bekende VVV-pasjes, duinkaarten, wandel- en fietskaarten. www.landgoedwillibrordus.nlinfo@verhalenkamerwillibrordus.nl In het Historisch museum Heiloo, het visitekaartje van de Historische Vereniging Heiloo, kan de bezoeker een tijdlijn volgen van 4000 jaar bewoningsgeschiede- nis. Met foto's, teksten, informatiepanelen en beeldschermen. Bijzondere aandacht is er voor De Kring van Heiloo en een expositie over de Joodse bevolking tijdens de oorlog in Heiloo. In de filmzaal worden doorlopend beelden getoond van monumenten en op verzoek films over het verleden van Heiloo en eigen presentaties door de vereniging. De collectie in dit museum toont de menselijke aanwezigheid in Heiloo door de jaren heen. Archeologisch onderzoek heeft sporen en objecten opgeleverd die teruggaan tot wel 4000 jaar geleden! De honderden voorwerpen hebben elk een unieke achtergrond en een interessant verhaal. Met een speurtocht en een aantal speelse activiteiten is dit museum ook voor kinderen in de basisschoolleeftijd leuk en leerzaam. Het Toverlantaarn Museum heeft een geweldige collectie van zo'n 400 toverlantaarns en minstens zoveel toverlantaarnplaten. De voorstellingen die vroeger werden gegeven gingen niet alleen over sprookjes maar ook over reizen, de Bijbel en wetenschap. Ook de overgang naar cinema komt aan bod. Tijdens de Landgoeddag houden we workshops voor kinderen. De zelf gemaakte toverlantaarnplaat wordt met de toverlantaarn geprojecteerd. Entree 4,00. Bij deelname workshop 5,00 per kind.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 18