Feestelijke filmpremière 'Noah Julia' Dichterskring Alkmaar en Outsiders art BRnéïl Filmliga Heiloo, de bioscoop van Heiloo 13 if fé De vakantie begint met boeken Expositie in de Trog: J** Lentefair en Landgoeddag zeer druk bezocht UITKIJKPOST 2 9 MEI 2019 HEILOO - De zomervakantie is hét moment om meer boeken te lezen. Lekker ontspannen met een stapeltje spanning. We trappen af met de Spannende Boeken Weken. Juni is dé maand waarin veel mensen traditiegetrouw op zoek gaan naar een span nend boek voor de vakantieperiode. Ook in Bibliotheek Heiloo krijgt de hele maand juni dit populaire genre extra aandacht. Bibliotheek Heiloo heeft een uitgebreide collectie spannende boeken, zoals thrillers, waargebeurde verhalen en detectives. Sommige van deze boeken zijn ook in de vorm van een luister- boek (handig voor onderweg!) of als e-book te leen. Aangeleverde foto HEILOO - Vanaf donderdag 30 mei tot en met zondag 25 augustus wordt door Galerie de Buitenkans een expositie geor ganiseerd van de dichterskring Alkmaar en 'Outsiders art' kera miek van 'het Atelier Centrum 31' uit Heerhugowaard in de Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo. De Trog is geopend van donder dag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org Dichterskring Alkmaar De Dichterskring Alkmaar e.o. is begin juni 1984 opgericht en bestaat nu 35 jaar. Deze jubileumtentoon stelling laat zien dat sommige leden zich niet alleen tot poëzie beperken, maar ook als beeldend kunstenaar actief zijn. Op de expositie zal de combinatie en aansluiting met poë zie worden gezocht, zodat bezoe- kers een veelzijdig beeld zal worden gepresenteerd. Meer informatie? Kijk op www. dichterskringalkmaar.nl Keramiekatelier Centrum 31 In het Keramiekatelier van Centrum 31 maken gemiddeld 8 keramisten onder deskundige lei ding dagelijks ambachtelijke pro ducten van klei. Zij werken aan zowel kunstzinnige objecten als seriewerk (op kleine schaal). Het werk is met de hand opgebouwd of wordt met behulp van mallen gemaakt. Zeker in combinatie met het keramiek dat op speciaal ver zoek worden gemaakt, is het assor timent dan ook heel gevarieerd. Vaak wordt in thema's gewerkt. Het vrije werk wordt regelma tig geëxposeerd. Centrum 31 is onderdeel van Esdégé-Reigersdaal. Meer informatie? Kijk op www. centrum31.st-er.nl. HEILOO - Op maandag 3 juni gaat de film 'Noah Julia' van de Heilooër regisseur Torsten Colijn in première bij Vue Alkmaar. Het verhaal van de film is bedacht door leerlingen van de Heilooër basisscholen Elckerlyc, De Zuidwester en Willibrord. De kinderen spelen ook zelf in de film, die onderdeel is van Workshop De Ontdekkingsreis. We zien een gehei me liefde tussen een jongen en een meisje (gespeeld door Finn Prazsky en Suzanne van Ginkel, beiden van Elckerlyc) en hoe een eindeloze vete tussen twee groepen kinderen escaleert, terwijl de twee gelief den proberen om iedereen weer bij elkaar te brengen. Regisseur Torsten Colijn: "Het romantische aspect in deze film hebben de kinderen in de groep samen bedacht. Vrij uniek; in de tien films die ik met basisscholen in Heiloo en omgeving heb opge nomen heb ik dit nog niet eerder meegemaakt. In diverse groepjes hebben de leerlingen het idee ver der uitgewerkt. Ik weet nog goed dat bij het schrijven van het verhaal de meningen in de groep verdeeld waren of er wel of geen zoen in zou voorkomen. Ik vind het heel knap hoe Suzanne, Finn en de andere kin deren hun rollen hebben neergezet." De opnamen voor de korte film vonden plaats op het terrein van HEILOO - De Filmliga Heiloo is al bijna 60 jaar een succes. Dat kan alleen maar als je qua film keuze geen concessies doet en met de tijd meegaat. Onze films moeten een breed gezelschap van filmliefhebbers aanspreken. Hierbij toetsen wij de films aan onze uitgangspunten: 'Het (doen) vertonen van bijzon dere films, die in het algemeen niet in reguliere bioscopen in de regio Alkmaar en omstreken worden ver toond. De stichting tracht haar doel onder meer te verwezenlijken door het selecteren van films die contro versieel mogen zijn en waarbij gelet wordt op de kwaliteit van het acte ren, het camerawerk, de muziek, de filmtechniek en meer algemeen: de artistieke waarde. Kortom: films die je raken en waar je aan terug blijft denken.' Om tot een keuze te komen zien openluchtzwembad Het Baafje. Colijn: "Grappig genoeg is het einde van de film een van de eerste dingen die de leerlingen hebben bedacht. Buiten filmopnamen maken is altijd een uitdaging. Als het dan ook nog eens in een openluchtzwembad is, tijdens openingstijden op prachtige zonnige dagen, en dus met heel veel bezoekers, dan begrijp je wel voor welke uitdagingen we stonden. Met hulp van een van de ouders hebben we telkens een bepaald deel van het zwembad vrij kunnen maken voor de opnamen. Ik ben uiteraard heel blij met de medewerking van Het Baafje." we zelf tussen de 40 en 60 films. Die films selecteren we uit recensies en uit het aanbod op de Nederlandse filmfestivals. Van al die films die we zien houden we er 10 over, het liefst films uit verschillende landen en culturen en met verschillende the ma's. Kortom een gevarieerd aan bod. Het komt ook voor dat films met geweldige kritieken door ons niet geschikt worden bevonden. Als je op basis van de kritieken naar de bioscoop gaat kom je soms bedro gen uit. Dan is het wel heel handig dat Filmliga Heiloo die keuze al heeft gemaakt. Achteraf merken we heel vaak dat onze filmkeuze over lapt met de jaarlijsten van de film critici. Dat is dan ook een goede reden om een abonnement te nemen. Het zijn stuk voor stuk bijzondere en onderhoudende films. De toppers uit het filmhuiscircuit in een gewel dige zaal in Heiloo met de meest Op 3 juni, tussen 16.30 en 17.00 uur, arriveren de leerlingen als echte filmsterren met een limousine bij de ingang van Vue Alkmaar. Bij de rode loper kunnen familie, vrien den en fans de filmsterren verwel komen en is er gelegenheid voor het maken van individuele foto's en groepsfoto's. De feestelijke première is een publiek evenement, waarbij ieder een welkom is. Kaarten kunnen vooraf worden gekocht via: www. wdoic.nl/product/663933/ticket- noah-julia. Tijdelijk kan er via dezelfde website ook een dvd van 'Noah Julia' worden besteld. moderne beeld- en geluidsinstal latie. Een film op televisie kan ook leuk zijn, maar een film op groot scherm is toch van een andere dimensie. We zijn er trots op dat we 10 films voor 40,- aan kunnen bieden en doen er alles aan om ons product voor iedereen toegankelijk te laten zijn. Onze oudere leden zijn ook ooit ingestapt toen ze 20 of 30 jaar waren. We zijn een jonge club op leeftijd en zien dat naast de trouwe leden ook een nieuwe lichting onze films weet te waarderen. Lekker in je eigen dorp een filmpje pakken en na de film nog even zitten om na te praten. Kortom een lekker avondje uit! Het nieuwe seizoen begint na de zomer in september. Kijk op de website www.filmligaheiloo.nl en neem een abonnement. Waarom zou je het niet doen. In het keramiekatelier worden dagelijks ambachtelijke produc ten van klei gemaakt. Aangeleverde foto Suzanne van Ginkel (links) en Finn Prazsky (rechts) spelen de hoofdrollen in de film 'Noah Julia'. Aangeleverde foto HEILOO - De Lentefair en Landgoeddag op zondag 26 mei op het terrein van Landgoed Willibrordus was zeer druk bezocht. Er was genoeg te zien en te beleven op het terrein, waar niet alleen de lente- fair veel bezoekers trok. Ook het landgoed zelf werd goed bezocht. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 13