Forte viert 50ste verjaardag Gezellig wandelen tegen eenzaamheid 15 Willibrord Airlines maakt zich op voor de vakantie! Living Statues spraken tot verbeelding UITKIJKPOST 2 9 MEI 2019 HEILOO - Op donderdag 16 mei kwamen veel kinderen zeer nieuwsgierig naar de Willibrordschool. Eerder die week kregen ze een brief met een uitnodiging voor een vakantie naar bij voorbeeld Spanje of Italië. Iedereen moest naar school komen met een koffer, paspoort en boarding pass. Zou het echt zijn? Eindelijk was het zover. Ze werden doorverwezen naar de juis te gate, waar de tassen gescand werden. De boarding pass werd gecheckt en de kinderen konden instappen! Na eerst uitgebreid de veiligheidsinstructies te hebben doorgenomen, kon het vlieg tuig vertrekken! Gelukkig had iedereen een goede vlucht en zo kunnen we de komende weken heel veel leren over luchthavens en vakanties! Aangeleverde foto HEILOO REGIO - Woensdag 5 juni is het 50 jaar geleden dat Forte Kinderopvang werd opge richt, met als oorsprong peu terspeelzaal 't Drempeltje in Castricum. Een historisch begin, want deze peuterspeelzaal was een van de eerste openbare peu terspeelzalen in Noord-Holland. Inmiddels worden er dagelijks op ruim 60 locaties in Noord-Holland duizenden kinderen opgevangen, waaronder in Heiloo. De jarige kinderopvangorganisa tie kenmerkt zich echter niet alleen door uitbreiding, maar ook door innovatie, waarbij de behoefte van de kinderen altijd vooropstaat. Zo was Forte een van de eerste opvang- organisaties met warme maaltijden op de vestigingen, waar een kinder kapper op locatie komt knippen, zwemles tijdens BSO-tijd kan wor den gevolgd en speciale buitenbed jes neergezet worden zodat klein tjes gezond buiten kunnen slapen. Bijzonder is ook het rijke scala aan activiteiten dat prikkelt en inspi reert, kinderen hun talenten laat ontdekken en ze laat groeien. Al het hele jaar wordt de verjaar dag van Forte gevierd door te dóen. De organisatie trakteert dit jaar op extra veel activiteiten, workshops en bijeenkomsten voor alle Forte kinderen, ouders en medewer kers. Als klap op de vuurpijl wordt in juni de verjaardag van Forte Kinderopvang groots gevierd tijdens het Forte Zomerfeest in theater Cool in Heerhugowaard. O.a. Dirk Scheele, theatergezelschap Meneer Monster (bekend van o.a. De Kleine Mol) en Rob en Emiel geven gedu rende de dag voorstellingen speci aal voor de Forte kinderen en hun ouders. En op 5 juni zelf worden de Forte kinderen en medewerkers per locatie getrakteerd op een verjaar dagsbox vol met lekkere en leuke verrassingen: wat wie jarig is, trak teert! Meer informatie over Forte en 50 jaar kinderopvang is te vinden op www.fortekinderopvang.nl. HEILOO - In winkelcentrum 't Loo keken bezoekers zaterdag 25 mei hun ogen uit. In en om het winkelcentrum stonden tien Living Statues van hoog niveau. Tijdens het boodschappen doen liet jong en oud zich verrassen en betoveren door de levende standbeelden. Zo werd het winkelen een bijzondere bezigheid. Aangeleverde foto's HEILOO - Gezond Natuur Wandelen Heiloo wandelt iedere donderdag van 10.00 tot 11.00 uur. De eerste twee donderdagen wordt er gestart vanaf tennis vereniging TCU aan De Dors 1 (hoek Het Maalwater). De andere donderdagen wordt er gestart vanaf de Bullaan, op het terrein van Willibrordus naast de plan tenkas. Er wordt gelopen in het Heilooërbos en in recreatiegebied Het Maalwater. De groep bestaat uit 50-plussers. "Er zijn ook wel een paar jongere wandelaars, maar dat vinden we niet erg," vertelt Simone Liefting. Zij is vrijwilliger van de wandelgroep en tevens natuurgids. De groep wordt iedere donderdag meegenomen door een van de vijf vrijwilligers, die de route voor die ochtend heeft bepaald. Onderweg is er ook oog voor de natuur. Er wordt gestopt en verteld over bijzonder heden (bloemen, paddenstoelen, bomen etc.). Na afloop wordt er een kopje koffie gedronken. Gezond Natuur Wandelen Heiloo is gestart in januari 2017. Rob van den Berg is vrijwilliger van het eer ste uur. "Toen we begonnen hadden we geen idee hoeveel mensen er mee zouden willen lopen. We waren best verbaasd over de opkomst, waaruit bleek dat er behoefte is aan onze wandelgroep." Voor hem staat de groep voor gezelligheid en tegen eenzaamheid. De groep heeft op het moment tussen de 15 en 30 wandelaars en er wordt nagedacht over het splitsen van de groep. "De eerste mensen die meeliepen zijn mobieler gewor den. Dat is een mooie gelegenheid om met een nieuwe groep te star ten," zegt Simone. "We zijn daarom op zoek naar een paar positief inge stelde vrijwilligers!" Vrijwilligers kunnen via de organisatie aan cursussen deelnemen, denk aan natuurgids of EHBO. Er loopt natuurlijk altijd iemand mee met een EHBO-diploma. Wil je vrijwil liger worden? Kijk dan op de web site www.gezondnatuurwandelen. nVorganisatie/word-vrijwilliger/ of kom een keer langs op een wandel moment! Lottie van Loosbroek (79) hoorde van het bestaan van de groep op de tennisbaan. Ze houdt er ook con tacten aan over. "Het doel van de organisatie is om mensen in bewe ging te krijgen. Ik loop al anderhalf jaar met plezier mee." De overige deelnemers geven aan dat het een leuke groep is en je komt op plek ken waar je normaal gesproken niet komt. Het is leuker om te wandelen met een groep, dan in je eentje. Deelname aan de groep is vrijblij vend, je hoeft je niet aan- of af te melden. Wandel gezellig mee, het is gezond en je geniet van de mooie natuur! Tekst en foto: Erika Dekker-de Groot De groep staat voor gezelligheid en tegen eenzaamheid. Foto: Erika Dekker Bestuurder Esther Zijl (rechts) overhandigt de verjaardagsbox op de locaties om de 50e verjaardag van Forte Kinderopvang te vieren. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 15