Zonvaart Reizen Vereniging Heiloo Energie roept energiecoach in het leven s Gadjo Orkestra in Cultuurkoepel COLUMN ts/UAfije BEDRIJF BELICHT Z nvBartVRjkzen 5 f Heel Heiloo Holt UITKIJKPOST 2 9 MEI 2019 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 275 euro excl. btw. Online doorplaatsen is mogelijk. Voor aanmelding: Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Voor: Manon Klaphake (l) en Patricia Wijker (r). Aangeleverde foto Winkelhof 't Loo 19, 1851 HT Heiloo, telefoon: 0880 - 660 811. E-mail: heiloo@zonvaart.nl, website: www.zonvaart.nl. HEILOO - Legio mensen boeken hun reizen tegenwoordig voornamelijk via internet. Toch is het fysieke reisbureau nog altijd niet weg te den ken. Voor wie geheel naar eigen wensen, van a tot z geregeld en daarmee zorgeloos op reis wil, is een persoonlijk bezoek aan het reisbureau het devies. Zonvaart Reizen helpt iedereen met het verwezenlijken van alle denkbare vakantiewensen. Op persoonlijke, vakkundige en bevlogen wijze. De provincie Noord-Holland telt niet minder dan twaalf vestigingen van Zonvaart Reizen. Renate van Keulen, al vele jaren een bekend gezicht van Zonvaart Reizen en sinds een half jaar manager van kantoor Heiloo, zag de reiswereld de afgelo pen jaren nogal veranderen. "Met de razendsnelle ontwikkelingen op de digitale snelweg is de wereld voor iedereen aanzienlijk vergroot. Je kunt het zo gek niet bedenken, of wij kunnen het regelen. Van een korte stedentrip tot compleet ver zorgde, wekenlange rondreis met alles erop en eraan." Unieke reizen Naast alles wat met behulp van moderne digitale technieken realiseerbaar is, zorgt tevens een andere recente ontwikkeling voor gegarandeerd reisplezier. En wel Zonvaart Destinations, dat direct contact voert met lokale agenten in alle windstreken. "Hiermee kunnen wij de meest unieke reizen samenstellen, volle dig naar de wensen van de klant in vrijwel alle uithoeken van de wereld. Was een bepaalde bestemming pakweg vijftien jaar terug onhaalbaar als die niet in een reisgids stond, nu valt werkelijk alles te regelen. Voor ons fijn, maar zeker en vooral voor de klant." Specialist in cruises Al zijn de meeste mensen zelf superhandig met internet, toch komt menigeen er soms zelf niet helemaal uit. Een bezoek aan het stenen reisbureau biedt dan uit komst. Reislustigen van diverse pluimage weten de weg naar Zonvaart Reizen te vinden, zo blijkt. "Mensen van alle leeftijden en met welk budget dan ook komen bij ons binnenlopen om hun reiswensen te bespreken," vervolgt Renate. "Voor de een boeken we een stedentrip dicht bij huis, voor de ander regelen we een complete reis naar de andere kant van de wereld. Bijvoorbeeld een campertrip door Nieuw-Zeeland of iets dergelijks." Opvallend is de groeiende belangstelling voor cruisereizen, waar niet langer louter vijftigplussers voor kiezen. "Zonvaart Reizen is onlangs uitgeroepen tot Cruise Topagent, wat betekent dat wij gespecialiseerd zijn in compleet verzorg de cruises. Dat soort all-inclusive vakanties is ook zeer geliefd onder gezinnen. Je stapt aan boord, beleeft dagelijks iets anders en geniet ondertussen van aller lei luxe." Gerust gevoel Fijn idee wanneer vakkundige reisspecialisten voor vertrek alles tot in de punt jes regelen, waarmee je als reiziger met een gerust gevoel van huis gaat. Van visa tot benodigde verzekeringen, maar ook autoverhuur en excursies en zelfs zaken als vooraf stoelen reserveren en inchecken; Zonvaart Reizen regelt het. "Ook als er onverhoopt iets speelt als vertraging of problemen met vervoer of accom modatie, dan zijn wij er voor de klant om het zo snel en goed mogelijk op te lossen..." De hele maand juni ontvangt iemand die een reis boekt bij Zonvaart in Heiloo een stempelkaart voor gratis ijsjes bij ijssalon Di Fiorentina. Tekst: Arjan Hoogvorst V.l.n.r. achter: Therese Bielfeldt, Renate van Keulen en Nadine Witte. HEILOO - Sinds kort kunnen inwoners van Heiloo met al hun vragen over het verduurzamen van hun woning terecht bij een van de tien energiecoaches. De energiecoaches zijn onder deel van Heiloo Energie. Zij kun nen inwoners van Heiloo helpen en enthousiasmeren bij het nemen van de juiste beslissingen om hun woning te verduurzamen. Een ener- giecoach dient als vraagbaak en helpt bij de eerste stap of de ver volgstappen voor het verduurzamen van de woning. De energiecoach richt zich uitsluitend op het belang en de wensen van de bewoner. Op aanvraag komen twee ener- giecoaches op het woonadres langs; de ene voert het gesprek, de andere luistert en noteert. Tijdens het gesprek wordt gekeken naar de wensen van de inwoner met betrek king tot energiebesparing en com fort. De energiecoach stelt vragen en geeft vooral voor- en nadelen aan van de mogelijke oplossingen. Die kunnen variëren van eenvoudige ingrepen die op korte termijn door gevoerd kunnen worden tot meer omvattende zaken voor de langere termijn. De gemaakte notities wor den verwerkt in een verslag dat de inwoner binnen twee weken ont vangt. De financiële consequenties van de maatregelen worden globaal aangegeven. Voor exacte berekenin gen en verificatie van maatregelen dient de inwoner zelf een specialist in te schakelen. Voor het maken van een afspraak met een energiecoach kunt u terecht op de website van Heiloo Energie: www.heilooenergie.nl. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Negen gipsymuzikan ten zetten hun wagens neer bij de Cultuurkoepel om daar hun virtuoze Balkanmuziek in de puurste vorm door de speakers te blazen. Zij brengen met hun muziek ener gie, waanzin en melancholie, vaak in ongebruikelijke maatsoorten, maar waar toch als heel vanzelfsprekend op gedanst kan worden. Muziek die wisselt tussen snelle tempi en hartverscheurende ballads, tussen het tragische en het extatische, tus sen humor en eros. Kom genieten van deze dans-, luister-, treur- en feestmuziek. Zaterdag 8 juni in de Cultuurkoepel Heiloo. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten: 15,- via www. cultuurkoepelheiloo.nl of bij de VVV op Landgoed Willibrordus te Heiloo. Met ieder jaar de Maalwaterrun en de Halve Marathon van Egmond om de hoek is het niet gek dat het in de natuur van Heiloo krioelt van de hardlopers. Je ziet ze in alle vormen en maten: van sprinters in de laatste sportmode, behangen met digitale apparatuur en lampen, tot echtparen op leeftijd in uniseks joggingkos- tuum, aangeschaft in een tijd dat ze kleding nog degelijk vervaardigden en het goed lang meeging. Ik probeer zelf in de middelmatige middenmoot bijna onzichtbaar mee te doen. Het viel mij op dat de serieuze, recreatieve hardloper dit doet met de zogenaamde oortjes in of een koptelefoon op. Ik probeerde het ook eens en vond het vreselijk. Dit deden ze vast niet voor de muziek, maar waar dan wel voor? Ik ben erachter gekomen. Iedereen - behal ve misschien die iets oudere echt paren - rent met een hardloop-app op de telefoon om de afstand en tijd bij te houden. Ik dus ook én zonder die koptelefoon. Dit resulteert vaak in de volgende situatie: ik ren mij een ongeluk, zweet druipt aan alle kanten van mij af, mijn ademhaling giert en ik moet mensen passeren. Ze knikken goedkeurend en stoten elkaar aan, zo van: kijk die eens een prestatie leveren. Precies op het pas- seermoment schalt dan vanuit mijn telefoon: 'Afstand: 1 kilometer.' en zie je de mensen minachtend wegkij ken. Weg eigenwaarde. Weg trots. Nu ik toch de aandacht van de hard lopers heb wil ik nog even iets oppe ren. Net als mensen met oldtimers en racefietsen groeten hardlopers elkaar ook onderweg. Zouden wij de groet voortaan middels een opge stoken duim of hoofdknik kunnen doen? Dan hoef ik nooit meer een opgewekt 'hoi' (of nog moeilijker: 'goedemiddag!') kwijlend uit te kreu- nen terwijl ik dan precies de 'twee kilometer' uit mijn telefoon hoor roepen. Laat mij alsjeblieft nog een beetje eigenwaarde overhouden. Een aantal energiecoaches. V.l.n.r.: Jaap Laurent, Eric van Wijnbeek, Ron Poppen, Peter Leenders, coördinator energiecoa- ches Fred Kuijper, Jan Horio, Annette Drescher van Schooten. Foto: STiP Fotografie Gadjo Orkestra speelt virtuoze Balkanmuziek. Foto: Rob Brakel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 5