Containers minder vaak geleegd Klanten AH schenken emballagebonnen The Guy Next Door op Mixtream Festival 2019 12 D*ldw4*n v.ir ArtWrt HcSpi ithflnliflr,: Edwin Reimers onthult het bedrag dat klanten hem schonken. jeen UfPyy&SS' ontvangen? Bel donderdag tot 12.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) kijk ook op www.uitkijkpost.nl ga naar: www.uitkijkpost.nl/klacht Hier vindt u een lijst van adressen waar u de Uitkijkpost kan ophalen UITKIJKPOST 5 JUNI 2019 Foto: STiP Fotografie HEILOO - In februari stond in Uitkijkpost een artikel over Edwin Reimers. Edwin (42), teamleider Albert Heijn 't Loo, zocht sponsors en klan ten die hem een handje wil den helpen om zoveel moge lijk geld op te halen voor KWF Kankerbestrijding. Veel klanten van de drie vesti gingen van Albert Heijn in Heiloo hebben de afgelopen maanden hun emballagebonnen gedoneerd voor het goede doel. Edwin: "Er waren zelfs klanten die na het lezen van het artikel een envelop met daarin een geldbedrag kwamen afgeven. Dat was echt helemaal te gek. Het totaalbedrag van de gedoneerde emballagebonnen is 941,70. In totaal heb ik 2.253,10 aan sponsor geld opgehaald." Edwin vertrekt zaterdag 1 juni naar Frankrijk. Op 6 juni doet hij mee aan Alpe d'HuZes en hoopt hij de berg twee keer te kunnen bedwingen. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - De Heilooër band The Guy Next Door heeft tijdens de voorrondes voor het Mixtream Festival 2019 overtuigend de publieksprijs gewonnen. Daarmee plaatst de band zich rechtstreeks voor een optre den op het populaire Mixtream Festival, een groot festival in Heerhugowaard waar vele bekende en gerenommeerde bands en dj's zullen optreden. Door het aantal likes op Facebook was de band al tot favo riet gekroond. En tijdens hun optre den in de voorrondes hebben de mannen van The Guy Next Door laten zien wat zij in huis hebben. Hun aanstekelijke funky bluesrock vermaakte het publiek opvallend goed. Ze hebben de voorrondes dan ook terecht gewonnen door de publieksprijs in de wacht te slepen. Leuk om te weten is dat zij vrijwel alle muziek en nummers zelf schrij ven. Trots waren de mannen toen de presentator namens de vakjury zei: "Wie de publieksprijs heeft gewon nen is niet zo spannend." Met daarna de verlossende woorden: "Uiteraard The Guy Next Door!" Het Mixtream Festival vindt plaats op zondag 25 augustus in Heerhugowaard. The Guy Next Door won overtuigend de publieksprijs tijdens de voorrondes voor het Mixtream Festival 2019. Aangeleverde foto HEILOO - Het nieuw in te voeren grondstoffenplan van Gemeente Heiloo zou voor de inwoners een lastenverlichting van de afvalstoffenheffing moe ten opleveren. De container voor restafval gaat belast worden. Hoe vaker deze aan de kant van de weg aangebo den wordt om te legen, hoe meer er afgerekend moet worden. In het afvalstoffenplan is berekend dat door het gehele pakket maatrege len in te voeren dit uiteindelijk een stijging van 2,03 per woonhuisaan sluiting tot gevolg heeft. Dit bedrag komt bovenop de afvalstoffenhef fing en het bedrag dat afgerekend moet worden voor het legen van de grijze rolcontainer. Minder geleegd Op jaarbasis worden de contai ners minder geleegd. In de toekomst zullen alle (rest-, gft- en pmd-afval) containers aan huis eens in de drie weken worden geleegd. In de maan den april, mei, oktober en november vindt er een extra ledigingsronde plaats van de gft-container. Dit houdt in dat de gft-container in de zomermaanden drie weken bij huis staat. Maar wat betekent dit wan neer het 30 graden is? In 2010 gaf de gemeente het advies om tijdens de warme zomermaanden afval van bijvoorbeeld vlees of vis in dichtge bonden plastic zakken in de grijze container te dumpen, zodat maden en ander ongedierte geen kans heb ben zich massaal te ontwikkelen in de gft-container. Door het minder frequent ophalen van afval worden de inwoners gestimuleerd om afval te scheiden en de hoeveelheid rest afval te reduceren. In onder andere Goes en Enschede heeft zo'n afval- stoffenplan duidelijk geleid tot meer zwerfafval. Gaan we in Heiloo ook toe naar meer zwerfafval? Gaan mensen hun afval niet dumpen in de container van de buren? Volgens de gemeente zal dit in de praktijk erg meevallen. Afvalcoaches en BOA's zullen moeten gaan controleren, handhaven en eventueel boetes uit delen. Ruimtegebrek Sommige inwoners hebben hele maal geen behoefte aan een derde container, meestal wegens ruimte gebrek in de tuin. Ook het ontbre ken van ruimte in de zogenaamde containerkasten (deze hebben vaak maar plek voor 2 containers) speelt een rol. Waar daadwerkelijk geen ruimte is voor een derde container aan huis, worden ondergrondse containers voor restafval op cen trale plekken in de buurt geplaatst. Bijvoorbeeld als in een bepaalde wijk vanwege kleine tuinen echt geen plek is voor een derde con tainer. Hoe bepaald wordt dat er ook daadwerkelijk ruimtegebrek is staat nergens beschreven. Inwoners krijgen een toegangspasje voor de ondergrondse container en gaan per inworp betalen. De containers aan huis zijn bedoeld voor gft en pmd. Wil een inwoner na een proef periode van vier maanden toch zijn pmd-container teruggeven dan moet de inwoner zelf het pmd naar de milieustraat brengen of naar onder grondse containers die zijn ver spreid in de gemeente. Zijbelading Op dit moment zijn de vuilniswa gens in Heiloo zogenaamde achter laders waarbij de medewerkers van de afvalinzameling de containers aan de achterzijde van het voer tuig in het beladingsmechanisme hangen. Hierbij is sprake van rela tief zware lichamelijke inspanning. Daarom wordt overgegaan op zij belading. Een zijlader heeft grijpar men die de containers oppakken en legen. Wel moeten voor het aanbie- den van containers bij een zijlader clusterplaatsen aangelegd worden. De containers moeten naast elkaar worden neergezet zodat de grijparm ze goed kan oppakken. Dit impli ceert op sommige plaatsen aanpas singen in de openbare ruimte voor het aanleggen van deze plaatsen. Momenteel staan de containers in groepen bij elkaar. Het moge duide lijk zijn dat wanneer een groep con tainers naast elkaar geplaatst moet gaan worden, dit veel meer ruimte in beslag neemt in de woonwijk. Grofvuil De belangrijkste wijzigingen met betrekking tot grofvuil die per direct voorgesteld worden: het ophalen van restafval wordt 14 per keer. Op zaterdag gaat de milieustraat de gehele dag open en er is permanent toezicht op de restafvalcontainer voor grofvuil. Inspreekrecht Tijdens de gemeenteraadsver gadering van 12 juni a.s. wordt het nieuwe grondstoffenplan bespro ken. Baart het nieuwe plan u zorgen of wilt u uw mening geven? Meld u dan snel aan bij de griffie en maak gebruik van het inspreekrecht. Tekst: Yvonne van Stiphout Reactie van de gemeente: Het restafval bestaat nog voor 75% uit herbruikbare grondstof fen. Verbranden is zonde en slecht voor het milieu. Hergebruik is goed voor het milieu en voor de portemonnee. Grondstoffen leveren geld op en bovendien maakt het Rijk de belasting op restafval steeds hoger. Als we niets doen, zal de rekening voor de inwoner steeds hoger worden. Daarom nemen we maatregelen om meer afval te scheiden. De meeste inwoners van Heiloo (91%) vinden dat ook een goede zaak, blijkt uit de enquête die we eerder hielden. Een variabel tarief voor restafval helpt daarbij. De afvalstoffen heffing bestaat uit een vast deel (lager dan nu) en een variabel deel: betalen per keer dat je de container buitenzet, of de onder grondse container gebruikt. We maken dankbaar gebruik van de ervaringen in andere gemeenten. Het variabele tarief moet niet te hoog zijn, want dan zullen meer mensen het op een andere manier willen kwijtraken, en ook niet te laag, dan blijft afval scheiden lonend. We zien toe op verkeerd weggooien of dumpen. Maar bovenal willen we het afval scheiden makkelijker maken. Veel mensen kijken uit naar een container voor pmd. Dat scheelt ook zwerfafval (geen zakken meer aan de paal). In het grond- stoffenplan staan meer verbete ringen, denk aan de verbeterde inzamelplekken voor glas en textiel. Er komen containers voor luiers. Er komen bladkorven in het voor- en najaar, voor snoei- afval en bladeren. Inwoners kun nen de hele zaterdag terecht op het afvalbrengstation. Een gratis tweede gft-container voor wie dat wil. Bij goed scheiden is eens in de 3 weken ophalen ruim voldoende. Voor bijzondere situaties leveren we maatwerk. Tegen ongedierte in de groene bak hebben we de volgende tips: leg snoeisel of een oude krant op de bodem, houd de bak in de schaduw en lucht hem wanneer dat kan door het deksel op een kier te zetten. Als de gemeenteraad het plan goedkeurt, gaan we het stapsge wijs invoeren. Zo kan iedereen geleidelijk wennen en werken we toe naar het doel: maximaal 30 kilo restafval per persoon per jaar. Wanneer er voor zijbelading wordt gekozen, moeten de contai ners naast elkaar worden geplaatst. Foto: STiP Fotografie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2019 | | pagina 12